Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat i DiSEqC


Eagle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek planuję zakup Cyfrowego Polsatu wraz z pakietem Mini. nie chcę płacić ~50 zł za kanały, których i tak nie będę ogladał. Mam jednak problem - jest kanał, który muszę mieć, a którego w w/w pakiecie nie ma! Chodzi mi o kanał Travel [uwielbiam go], czy to polski czy angielski - nie ma znaczenia, angielski znam. Teraz moje pytanie.

 

Rodzinka ma już Cyfrowy polsat z talerzem. Czy wystarczy dokupić konwerter np. taki:

 

http://allegro.pl/item145461188_konwert ... 0_2db.html

 

Bym u siebie mógł jednocześnie odbierać Astrę i Hot Bird'a? Nie mam pojęcia, nie znam się na DiSEqC i chciałbym wiedzieć, co będzie mi jeszcze potrzebne do odbioru Travela z Astry przy jednoczesnym korzystaniu z Hot Bird'a [Pakiet Mini polsatu]. Czy talerz ustawiony na Hot Bird'a przy pomocy w/w konwertera może jednocześnie odbierać kanały z Astry? Bardzo proszę o pomoc. Dekoder bez możliwości wyboru czyli: Echostar DSB 616.

 

P.S. Jako, że w pakiecie Mini nie ma żadnego kanału sportowego - jak wygląda sprawa z TVP Sport? Jest na Astrze - ale czy jest kodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ten monoblock który podałeś jest dobry i będziesz mógł odbierać

bez problemów Astrę. Jest to monoblock typu Twin co oznacza że będziesz mógł podłączyć dwa kable od konwertera do dwóch dekoderów i odbierać programy na dwóch telewizorach.

Trzeba będzie wprowadzić jeszcze odpowiednie ustawienia Diseqc w menu Echostara.

Mamy wiele ciekawych tematów na forum, także jak ustawić monoblocka. Właśnie jeden wygrzebałem:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=746&start=0

 

Jest jeszcze mały problem z anteną (60 cm), obawiam się że może być za mała. W przypadku takich sztuczek potrzebne są większe anteny, np 80 cm. Jest taka zasada, czym więcej tym lepiej.

 

Jeżeli chodzi o TVP Sport to na razie możesz zapomnieć o tym kanale i czekać gdy Polsat Cyfrowy dołączy do swojej oferty. Na Astrze jest szyfrowany systemem Videoguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi - to teraz mam problem. Nie wymienię talerza, niestety - po prostu znów nikt się nie złoży, podobnie jak w przypadku routera [A oglądać będą, bo telewizor "familijny" jest ciągle zajęty przez... TVN Style itp.]. Czyli nie ma to sensu? Nie znam się na tym - po prostu bardzo zależy mi na Travelu - a przecież nie będę płacił 25 zł więcej jedynie po to, by móc się nim rozkoszować.

 

W razie czego - gdybym narazie poprzestał na Hot Birdzie czy poniższy konwerter będzie odpowiedni na 60cm [Może to jest 70cm?]:

 

http://allegro.pl/item145461727_konwert ... 0_2db.html

 

Fotka co i jak:

 

http://eagleiallegro.w.interia.pl/studia/dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widać antenę oferowaną przez Polsat, a to chyba jest w rozmiarze 70 cm. :wink: Czyli do takiej to zestaw zeza z dwoma konwerterami (twin jeżeli chcesz podłączyć dwa tunery). Przy tej wielkości czaszy sygnał z Astry nie będzie rewelacyjny ale będzie działać. Do tego potrzebujesz jeszcze dwóch przełączników 2/1 oraz uchwytu na konwerter. Poszukaj na Allegro, oferują tam takie które można zamontować do tych anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Mam polsatowskiego Sagema 4275, pakiet Relax mix i zeza na Astrę. Wszystko hula, tylko po przeszukaniu satelitów nie znalazło u mnie TVP3 na Astrze. Dziwne, bo Polonię i Kulturę wyszukało. Może to dlatego, że "trójka" jest czasami kodowana. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... byłem dzisiaj ok. 17:00 podpisać umowę i... dostałem Echosa 717 przy pakiecie Mini :) Kupiłem monoblock twin ale 0,3db - mam nadzieję, że nie popełniłem głupstwa ;) Dałem za niego 50 zł. Narazie wystarczy - gdy się rozkręcę w temacie - dokupię uchwyt na 'zeza' i pobawię się w Astrę. Jutro wymieniam konwerter - co jest ważne przy wymianie? Nie mam urządzenia pomiarowego - czy przy jego braku - uda się? Boję się, że poruszę anteną :( Jak jest z konwerterem? Musi być idealnie ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock Twin za 50 zł? Trochę za tanio :wink: Taki konwerter pozwala na odbiór z dwóch satelit oraz podłączenie dwóch odbiorników sat. Do takiego konwertera nie jest potrzebny dodatkowy uchwyt. Przypomnę jeszcze, że monoblock do prawidłowej pracy wymaga czaszy 80 - 90 cm.

Idealnie ustawiona to ma być antena, konwerter to możesz tylko lekko "skręcić" w prawo (patrząc zza anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam pytanie praktyczne: zamówiłem taki zestaw do zeza na Astrę i pewnie w przyszłym tygodniu będę go montował. Zakładając, że stanę przodem do anteny (prawą ręką mniej więcej na wschód) to konwerter do Astry ma być po prawej stronie (czy 19,2 stopnia tzn. bardziej na wschód?) czy po lewej?. Druga rzecz to jeżeli mam obecnie antenę wycelowaną w Hot Birda, to czy będę musiał: 1) znów kręcić całą anteną żeby zgrać sygnał z Astry i HB, 2) czy też wystarczy regulować tylko 2-gi nowy konwerter, a może 3) uchwyt do zeza jest już tak ustawiony, że przy wycelowanym HB, nowy konwereter złapie nowy sygnał domyślnie? Sorry, że pytam o takie podstawy, ale jestem zupełnie nowy w temacie anten satelitarnych. :)

--

LeHardi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eagle

 

Monoblock to taka konstrukcja, że są w niej tak jakby dwa konwertery i przełącznik, dzięki temu wychodzi jeden kabel już gotowy do podłączenia tunera. Mając dwa osobne konwertery będziesz musiał i tak te dwa kable od nich sprowadzić do przełącznika (który trzeba będzie dokupić) i od przełącznika będzie do tunera szedł tylko jeden kabel.

 

@lehardi

 

Stojąc przodem do anteny konwerter zezujący ma wisieć po lewej (czasza odbija sygnał jak lustro)

1) Nie

2) Tak

3) Jak się przyfarci to tak - mi tam się czasami zdarza, że za pierwszym razem złapę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Na podanej stronie jest link do strony firmy Satiq (http://satiq.pl/), sprzedającej m.in. mierniki satelitarne. Zastanawiam się czy nie kupić takiego urządzenia: czy przy instalacji zeza byłoby użyteczne (bo przy jednym konwerterze to jasne, że tak)? Jeśli tak to który model? Np co myślicoe o czymś takim:

http://satiq.pl/product_info.php?cPath= ... 5ddc80eea6

--

LeHardi

 

Edycja Mr. Orbita: coś pokopałeś link :P Jak się go klika to włącza się edycja Twojego postu

 

oops, link już poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy można na jednej antenie założyć konwerter twin na HB i drugi twin na Astrę, żeby mieć sygnał z 2 satelit na dwóch dekoderach. Rozumiem, że trzeba mieć 2 przełączniki. Czy tak ma właśnie być? Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Sagema,przełącznik diseq - HotBird i Astra,przy zmianie kanałów HotBird - Astra które są na jednej liście ulubionych dekoder na 1-3 sekundy zawiesza się,wyświetla się komunikat "problem z ...";potem wszystko wraca do normy.Czy tak jest u wszystkich którzy mają Sagema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...