Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B2 dla 100/100E/200/120/210/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz tu prawie 500 postow i ustawiasz zlą rozdzielczość w dekoderze???

powinno byc 1080i50

aaaaaaaaaa....ale widze ze chcesz Torunia w MUX wiec sorry..juz sie nie dziwie.

 

Cóż kolega @hanys uważa się za kogoś lepszego, bo nie chce TV Trwam w Muxie!!!

Nadmienię, że u mnie TV ma 100Hz, a obraz na 1080i60 działa dużo lepiej niż na nieco niższych parametrach. Dziękuję tym, którzy ładnie wytłumaczyli o co kaman, nie patrząc na to, czy jest już 501 postów czy też nie. Nigdy jakoś na nie nie trafiłem, ale cóż...

Wesołego Alleluja. Chrystus żyje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem ten soft na 120 combo i muszę powiedzieć, że super się sprawuje... większej różnicy w szybkości stabilności nie ma, ale jest ładne logo i jest zlikwidowany znaczek $ przed nazwą kanału więc warto choćby dla tego zmienić soft na najnowszy. testowane na 2 tunerach z pakietem cyfra HD i na spliterze BIG II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Clone+ nic się nie zmieniło. Zacięcia na Ariva 120 C jak były tak są. Na Arivie 200 C zacięć nie było (tzn były ale sporadycznie) i jest tak samo. Nowy soft nic nie zmienił (no może poza logo startowym).

Być może arivy są uczulone na Clona i tylko radykalne podejście programistów fergusona może coś zmienić.

Swego czasu prosiłem firmę PYCH i Ferguson o wspólne konsultacje w powyższym temacie ale widać, że albo to olali albo się nie dogadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli po mojej stronie? Napisałeś "z tego co wiem", czyli nie jesteś pewien bo prawdopodobnie nie masz takiej konfoguracji sprzętu. Być może się mylę.

Podkreślam tylko, że problem wałkuję od wielu miesięcy i tzw "[beep]a". Na arivie 200C zacięcia są akceptowalne bo występują 1-2 razy dziennie. Na FK-7000 podobnie jak na 200 C, na Pace PVR też są ale rzadko. Za to na arivie 120 C to nawet co 5 minut. I nie pomaga aktualizacja softów (Clona i Fergusona), zmiana kanałów Wi-Fi w Clonie, taktowanie zegara na 3,6 MHz i jeszcze inne zabiegi. Sorry za OT.

 

Nowy soft 2.18B2 nic nie zmienił i to z pewnością potwierdzą użytkownicy Fergusonów i Clona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabek - Proplematyczny ariva 120C ma conajmniej 2 diody zasięgu (czasami 3). Jest w pokoju obok (odległość ok. 4 metry). Dla odmiany Pace PVR jest piętro niżej i ma jedną diodę i jest ok.

@Dziki kaczor - No właśnie z arivą 200 C działa bez problemu. Z FK-7000 też. Obserwowałem już diody i wygląda to inaczej niz na pozostałych. To znaczy ostatnia dioda (ta pokazująca przesyłanie uprawnień) zapala się czasami na dłużej niż w innych dekoderach. I wtedy następuje zacięcie. Po klejnym przesłaniu uprawnień "zwiecha" się naprawia.

 

Zaznaczam, że karty Clona rotują miedzy dekoderami aby wykluczyć i tę ewentualność.

Nie mam już pomysłu. Liczyłem na to, że ktoś ma podobny problem i go rozwiązał. Jeśli nic nie wymyślę, to sprzęt wyślę do serwisu. Tylko ca ja im powiem? :?::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób prosty test postaw clone blisko tego tunera,i zobacz czy w tedy będzie działać ten tuner,tak żeby się świeciły na nim 3 diody ,jeżeli będzie chodził to wina zasięgu ,i nie sugeruj sie tym że się świecą 2 diody to jest dobrze ,u mnie tak miałem z fergusonem fx 7600,świeciły 2 a i tak zrywało połączenie .Z twojego opisu wynika że zrywa połączenie.Przerobiłem że na wszystkich świecą 3 i kolego inne życie ,zapomniałem że jest jakiś splitter podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem do 2.15B8 na mojej Arivie 100E.

 

Na 2.18B2 w tygodniu czasem ustawiałem nagrania premier z C+ (21:00, rozpoczęcie nagrywania 5 minut wcześniej) i niestety nagranie było nie do odtworzenia, zarówno na Arivie jak i na kompie. Prawdopodobnie (jeśli "Łapu Capu" dalej leci odkodowane) po uruchomieniu nagrywania nie odpalało dekodowania sygnału - w efekcie otrzymujemy plik, który leci sobie 4 minuty z sekundami i po chwili "staje" całkowicie.

 

Jeśli moje przypuszczenia są prawdziwe, to ktoś może mieć przykrą niespodziankę, jeśli zaplanuje sobie ważne dla siebie nagrania a nadawca kanału będzie miał jakiś chwilowy problem z kodowaniem i włączy je dopiero w trakcie trwania naszego nagrania. Początkowo przypuszczałem, że mam jakąś awarię mojego dysku, ale nagrania o innych porach były całkowicie bez zarzutu.

 

Czy u kogoś też występuje ten błąd czy to tylko na mojej Arivie 100E takie atrakcje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie wgrałem do swojej arivy a100 cable ten soft 2.18B2 i nie mam bladego pojecia jak wyszukac kanały z cyfrowej telewizji kablowej ;/ jak ustawic dekoder pod kablowke na tym sofcie jezeli ktos wie to prosze o pomoc bo męcze sie juz pare godzin, na stronie kablowki zero jakich kolwiek informacji jak ustawiac dekoder ;/ (czy nie jest tak że ten soft tylko pozwala na wyszukanie kanałów w chmurach po wczesniejszym podlaczeniu talerza np z C+?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...