Skocz do zawartości

Awantura o kasę


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem zdania @kondzik23, żeby Polsat poszedł "starym" formatem "Awantury o kasę", mam tu na myśli oprawę i studio, które miało swój klimat.

 

Mam wielką nadzieję, że Polsat nie wpadnie na pomysł zrobienie studenckiej edycji "Awantury o kasę", która 20 lat temu była słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2024 o 11:52, Darek z Ozimka napisał(a):

Ja też jestem zdania @kondzik23, żeby Polsat poszedł "starym" formatem "Awantury o kasę", mam tu na myśli oprawę i studio, które miało swój klimat.

 

Mam wielką nadzieję, że Polsat nie wpadnie na pomysł zrobienie studenckiej edycji "Awantury o kasę", która 20 lat temu była słaba.

Myślę że jakieś nawiązania do starej oprawy czy też wystroju studia mogą się pojawić ale przede wszystkim na pewno widać będzie nowoczesność po 20 latach technologia poszła do przodu.

Najbardziej ciekawi mnie to czy ATM Grupa uciągnie realizacje programu gdyż w zasadzie już dawno nie robili nic dla Polsatu nie licząc seriali co jest przeciwieństwem sytuacji sprzed dwóch dekad gdy wręcz pływali na zleceniach od słonecznej telewizji ktora to wypełniała pół ramówki produkcjami firmy z Bielan Wrocławskich. 

Poza tym teraz jest sytuacja inna niż 20 lat temu gdyż z ATM Grupy wydzieliła się firma Polot Media (wcześniej mająca słowo Tako w pierwszym członie swojej nazwy) która nie tylko posiada u siebie Khamidova ale też chyba to ona a nie ATM Grupa produkowała ostatnio programy dla Polsatu choć nie wiem czy po młodzieżowym magazynie „My3" udało im się coś jeszcze wypuścić. 

W każdym razie mam obawy oto w jakiej sytuacji jest obecnie ATM Grupa od strony produkcyjnej przez co nie wiem czy „Awantura o kasę" bez ekipy będącej obecnie w Polot Media im wyjdzie. Niepokój pod tym kątem byłby mniejszy gdyby obie firmy połączyły siły ale na to obecnie się nie zanosi. 

W dniu 15.07.2024 o 13:31, Jaś Fasola napisał(a):

Dobre to to było kiedyś niekoniecznie teraz. Widać brak pomysłu na ramówkę.

Moim zdaniem przez ostatnie lata Polsat zamiast się rozwijać spoczął na laurach i dopiero teraz zaczyna się brać za siebie. Pomysły ze wskrzeszaniem programów są dobre ale moim zdaniem mogłoby być tego jeszcze więcej. Od samego Ibisza poza AoK można by jeszcze wziąć „Życiową Szansę" a może by i nawet wskrzesić któryś z teleturniejów wracającego do stacji Zygmunta Chajzera przetransferowanego z... Tele 5. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Poland napisał(a):

Moim zdaniem przez ostatnie lata Polsat zamiast się rozwijać spoczął na laurach i dopiero teraz zaczyna się brać za siebie. Pomysły ze wskrzeszaniem programów są dobre ale moim zdaniem mogłoby być tego jeszcze więcej. 

No jasne lepiej wskrzeszać coś co już było niż zrobić coś zupełnie od zera. Ewidentnie widać brak pomysłu do tworzenia przyszłych ramówek stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2013 o 19:45, Sentorio napisał(a):

A propo Żelisława to pamiętam jak Krzysztof Ibisz (albo kapitan z jego drużyny) mówił o nim ostatni Polak w alfabecie.

To akurat jest prawdą bo pod tym kątem zadziałało „Lato z Radiem" które to przeprowadziło konkurs na pierwszego i ostatniego Polaka w alfabecie i ostatni faktycznie był Pan Żelisław. Zresztą słowo „był" jest tutaj na miejscu bo obecnie dziennikarz sportowy Canal+ Sport utracił swój tytuł na rzecz... swojego potomka o czym opowiada Pan Roman Czejarek w tym filmie poniżej. Dodatkowo niedawno w programie „Kiedyś to było" były szef „Lata z Radiem" wraz z Zygmuntem Chajzerem wspomniał nieco więcej (od 25:38 w niniejszym filmie) na temat tej historii precyzując przy okazji błędną informacje z filmiku zrobionego dla Polskiego Radia: 

Żeby było jeszcze ciekawiej według tego o czym mówili w programie stacji TVP Info obaj prezenterzy kultowej audycji wnuczka Pana Żelisława najprawdopodobniej będzie kontynuować rodzinną tradycje. 

37 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

No jasne lepiej wskrzeszać coś co już było niż zrobić coś zupełnie od zera. Ewidentnie widać brak pomysłu do tworzenia przyszłych ramówek stacji.

Polsat generalnie się już wypalił do tego stopnia że nawet niedawne zatrudnienie Edwarda Miszczaka nic już raczej nie pomoże (choć pomysł ze stworzeniem śniadaniówki był bardzo dobry) przez co teraz słoneczna telewizja wraca do kultowych i sprawdzonych formatów. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat „czarna skrzynka" jako element równie kultowy co sam program „Awantura o kasę" mogłaby wrócić w tej samej formie co dawniej. Osobiście nie wyobrażam sobie „Awantury o kasę" bez tajemniczego pudełka i jego zawartości z ogórkiem kiszonym na czele :P

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał(a):

Osobiście nie wyobrażam sobie „Awantury o kasę" bez tajemniczego pudełka i jego zawartości z ogórkiem kiszonym na czele :P

Ja też sobie nie wyobrażam "Awantury o Kasę" bez "czarnej skrzynki" wraz z jej zawartością w postaci:

- Kluczyka do samochodu.

- Ogórka kiszonego.

- Kluczyka do skutera/motocykla.

- Gotówki lub innej formy pieniądza.

 

Ja również liczę na to, że w nowej "Awanturze o Kasę" zostanie charakterystyczne koło, na którym Krzysztof Ibisz losował kategorie dla uczestników.

 

Ciekawi mnie, jaką kwotę weźmie Krzysztof Ibisz do licytacji, we wczesnej edycji brał 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem pod kątem innej formy pieniądza masz na myśli pojawiającą się równie często co ogórek monetę o nominale 1 złoty. 

Najbardziej ciekawi mnie jak ATM Grupa rozwiąże kwestie mistrzów. Nie sądzę bowiem by udało się odnaleźc starych uczestników teleturnieju. 

Tak swoją drogą ruszyła grupa fanów teleturnieju na Facebooku na której to już zbierają się potencjalni uczestnicy do przyszłych castingów: https://www.facebook.com/groups/975344677427258/

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wspomnianej przeze mnie grupie pojawiają się wpisy od osób które zgłosiły się na casting. Moją uwagę zwrócił ten komentarz:

Screenshot-20240723-172503-Facebook.jpg

Jeżeli tak będzie też w odcinkach to znaczy że tylko film i muzyka będą podzielone na kategorie krajowe i światowe. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa muzyczna programu zostanie najprawdopodobniej nie zmieniona a odświeżona. 

Dodatkowo na TikToku Krzysztof Ibisz poprosił internautów o wybór stroju dla niego do programu do wyboru był legendarny outfit ze stójką który był przez aż 156 odcinków oraz klasyczny garnitur. Miażdżącą przewagą wygrała oczywista dla dawnych widzów programu opcja ze słynnym strojem zbliżonym do sutanny lub tego używanego w serii filmów „Matrix"..

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Poland napisał(a):

Didatkowo na TikToku Krzysztof Ibisz poprosił internautów o wybór stroju dls niego do programu do wyboru był legendarny outfit ze stujką który był przez aż 156 odcinków oraz klasyczny garmitur. Miażdżącą przewagą wygrała oczywista dla dawnych widzów programu opcja ze słynnym strojem zbliżonym do sutanny lub tego używanego w serii filmów „Matrix"..

Aż miło będzie patrzeć na Ibisza sprzed lat w charakterystycznym stroju a'la kapłańskim, od razu nowa "Awantura o kasę" nabierze dawnego klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kostka napisał(a):

Przepraszam Cię bardzo, ale mi to ewidentnie wygląda na twór jakiejś losowej osoby wykonany w programie do robienia muzyki w AI, a nie "nową oprawę dźwiękową Awantury o kasę"...

Masz rację. Zresztą z tego co czytałem na facebook'owym fanklubie programu wychodzi że to jednak była jakaś jednak jakaś przeróbka nie mająca oficjalnego charakteru. 

11 godzin temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Aż miło będzie patrzeć na Ibisza sprzed lat w charakterystycznym stroju a'la kapłańskim, od razu nowa "Awantura o kasę" nabierze dawnego klimatu.

I tu się z tobą zgodzę bo stroje były charakterystycznym elementem programu przez co i one stały się legendarne tak jak cały teleturniej czy cytaty w nim występujące. Decyzja chyba zresztą zapadła bo TikTok Krzysztofa Ibisza o stroju do „Awantury o kasę" znikł z jego profilu. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń wynika, że 18-sty odcinek nowej "Awantury o kasę" zostanie wyemitowany dnia 07.12.b.r. :)

 

Ciekawe czy w nowej "Awanturze o kasę" będą mistrzowie i goście specjalni, tak jak to było w starej "Awanturze o kasę"? Nie ukrywam, że byłby to miły dodatek do tego teleturnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Ciekawe czy w nowej "Awanturze o kasę" będą mistrzowie

Nie wyobrażam sobie żeby nie było mistrzów, to byłaby zbyt duża ingerencja w poprzedni format gdyby zupełnie wywalić mistrzów. Mnie bardziej zastanawia jak utworzą drużynę mistrzów na pierwszy odcinek. Czy postarają się ściągnąć graczy z poprzedniej edycji czy może będą się posiłkować innymi teleturniejami? Choć takich ostatnio nie ma na antenach Polsatu czy TV4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...