Skocz do zawartości

Cabletech URZ0085


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z pilotem, a mianowicie pilot działa lecz na BlazeVideo, jako że Blaze jest pamięciożerny używam ProgDVB, i tu jest problem nie wyszukuje pilota (znaczy brak reakcji na wciśnięcie klawisze) pomyślałem aby zainstalować WinLirc, uruchamiam Lirc'a kupa błędów wyskakuje (jako że nie skonfigurowany) no to zaczynam, przeglądam pluginy pilotów i wkońcu jeden plugin znalazł urządzenie a mianowicie "Tbs QBOX" znalazł urządzenie "IT9135 BDA Filter" lecz teraz próbuję zrobić Config i wogóle nie rozpoznaje kodów, ktoś już kombinował z tym modelem i mógł by pomóc?

Pozdrawiam Munitalp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Podepnę się do tego tematu. Mam mały problem z tym tunerem. Do tej pory miałem Windows XP i wszystko elegancko działało - odbierałem telewizję na programach:

- Blaze HDTV 6.0

- DVBViewer

- Splash Lite

 

Jednak postanowiłem przeinstalować system i zainstalowałem Windows 7. Po zainstalowaniu sterowników dedykowanych pod ten system telewizja nie działa (próbowałem różnych wersji sterowników). W menadżerze urządzeń tuner jest co prawda wykrywany, ale w/w programy go "nie widzą". W czym może tkwić problem? Trochę mi się nie widzi instalować dwóch systemów, tylko dlatego, że móc na jednym oglądać DVB-T.

 

Edit: Po paru kombinacjach ze sterownikami udało mi się zrobić, żeby wszystkie programy do DVB-T widzą mój URZ0085, ale wciąż jest problem. Na żadnym z nich nie mogę znaleźć żadnego kanału. Dodam, że antena jest jak najbardziej sprawna, gdy podpięta do TV pozwala do oglądanie 15 kanałów z siłą i mocą prawie 90/90%.

 

Pomóżcie, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Wygrałem w PR1 "Cztery Pory Roku" zestaw multimedialny firmy Cabletech i w sumie z podłączeniem całości mam problem ale chciałem zacząć od tego urządzenia.

Problem zaczyna się już przy instalacji sterownika, z płyty nie rusza w ogóle ale ściągałem ze strony producenta i jest podobnie.

Podczas instalacji sterownia pojawia się komunikat:

---------------------------

C:\WINDOWS\system32\taskkill.exe

---------------------------

System Windows nie może odnaleźć pliku „C:\WINDOWS\system32\taskkill.exe”. Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik, kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Wyszukaj.

---------------------------

OK

---------------------------

 

Nie chce też ruszyć oprogramowanie "BlazeDVT6.0Setup_OEM.exe"

System Win XP

 

Pomóżcie proszę...

 

W tej chwili zainstalował mi HDTV Player ale nie chce skanować mi kanałów...

Chyba już na dziś za późno , jutro odezwę się jak postępy.

Do tego zestawu mam jeszcze Cabletech URZ0192 (nawet nie wiem do czego służy), oraz tuner DIGITAL RECEIVER forterrestrial DVB-T.

Pierwszego nie wiem w ogóle jak podłączyć a drugie dopiero podłączam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów oraz szanowną redakcję mojego ukochanego magazynu.

 

Moje zapytanie dotyczy tunera do komputera na USB, model Cabletech URZ 0085.

Otóż oryginalnie z tym tunerem sprzedawana jest aplikacja Blaze HDTV, ja jednak

zdecydowanie wole Prog DVB jako bardziej rozbudowany i milszy userowi

(pozwala np na edycje listy kanałów o czym w Blaze zapomniano ).

Do obsługi tunera zainstalowałem kodek ffdshow dla formatu x264.

 

Taki zestaw działa jak należy, ale:

1. Czas przełączenia programu wynosi ok 1min.

2. Aplikacja czasami po paru h działania zawiesza się....

 

Czytając specyfikację z pudełka karty wymaga ona:

-procesor 600MHz - mój ma 3,4GHz(Xeon Family)

-pamięć 128 MB RAM - mój ma 1 GB RAM

 

Oczywiście dodam iż kompatybilną kartę grafiki, dźwiękową, posiadam.

 

Problem jest taki iż aplikacja działa ładnie od początku, jednak czas zmiany kanału to ok 1 minuty i to mnie wkurza...

Ponadto ProgDVB pracując (odbierając kanał) cały czas szybko mieli dyskiem twardym, mimo iż funkcję timeshift

ustawiłem na całkowicie wyłączoną...

 

Proszę o wszelkie porady i uwagi, i z góry serdecznie za nie dziękuję.

A nowy temat może admin mi wybaczy, lecz dotyczy on konkretnego typu tunera i aplikacji, dlatego nie podpiąłem się

pod inny...

 

Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...