Skocz do zawartości

Cabletech URZ0085


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem tuner Cabletech URZ0085 gdzie było dołączone oprogramowanie BlazeDTV 6.0, i tu mam problem. Otóż, gdy podłączyłem się do mojej anteny zewnętrznej nie wyszukuje mi kanałów. Siła: 100%. Jakość: W niektórych częstotliwościach dochodzi do 80%, ale nagle szybko znika i dalej jest Brak Sygnału. Co mam robić? Czy to wina komputera, czy anteny. Mam Windows XP. Liczę na szybką odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli antena jest OK, to jeszcze jedyne co przychodzi mi do głowy to:

- sprawdzenie, czy port USB do którego podłączasz URZ0085 to USB 2.0 (urządzenie nie zadziała na USB 1.1)

- sprawdzenie, czy przejściówka z minia gniazda antenowego na "klasyczne" jest w jednym kawałku, nic tam się nie rusza (połączenie jest dość delikatne, trzeba na tą przejściówkę uważać)

- ostatecznie możesz spróbować sprawdzić, czy soft na ich stronie internetowej to to samo co na płycie, czy coś nowszego: http://www.cabletech.pl/pl/4522-tuner-m ... -cabletech - jeśli byłaby tam nowsza wersja, to można spróbować wgrać ją zamiast wersji z dołączonej CD (ale prawdopodobieństwo, że to pomoże nie jest zbyt duże, bo generalnie powinno działać na tym, co jest na CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w menedżerze urządzeń jaką masz wersję sterownika i z jakiej daty, ostatecznie można próbować jeszcze aktualizację samego sterownika, jeśli jest cokolwiek nowego...

 

Sygnał z tego samego kabla masz sprawdzony? Może masz gdzieś kabel uwalony i na TV z osobnego przewodu idzie, a tu nie? No bo jak wszystko wykluczymy, to niestety pozostanie tylko opcja winy samego urządzenia i serwis/zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik URZ0085 - powinieneś go mieć wyliczonego w Menedżerze urządzeń w systemie, w kategorii Kontrolery dźwięku, wideo i gier (lub coś w ten deseń). Będzie się nazywać "IT9135 BDA Device" (lub coś w ten deseń :P ) Daj na nim prawym - właściwości i zobacz co tam piszą.

 

Ja mam jakąś wersję 11.10.19.1 z 19 października 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest także na stronie dystrybutora http://www.cabletech.pl/pl/4522-tuner-m ... -cabletech - ściągasz tam urz0085_software.rar w środku masz katalog Driver, Windowsowi każesz tam szukać i jeśli sterowniki są nowsze, a katalog poprawnie wskażesz Windowsowi (nie, sam się nie skroi) to nowe sterowniki załaduje i możesz popróbować.

 

Wygląda jednak na to, że @pitter ma rację - instalacja lub wada urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego. Mianowicie mam problem z pilotem a raczej z tym że w ogóle nie ma żadnej reakcji programu na naciskanie guzików pilota. Pilot wydaje się dobry bo kierując aparat telefonu na diodę widać rozbłysk jeśli naciśnie się jakikolwiek przycisk. Szukałem po necie, podmieniłem pliki w katalogu pilota ale nadal nic. Tuner Cabletech USB URZ0085, program BlazeHDTV 6.0

Czy to może być wina Blaze'a? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program jest domyślny dla tego odbiornika? Próbowałeś przeinstalować sterowniki? Jaki masz zainstalowany system?

 

Niestety nie mogę więcej powiedzieć, ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z tym tunerem, ale wiem, że czasem są problemy z pilotami na niektórych odbiornikach tv/dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...