Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze? Na pewno nie na satelicie. Różnica między TVP HD a TVP 2 HD jest wyraźnie zauważalna :) Na korzyść zwykłego TVP HD oczywiście.

 

Ogólnie jakość in plus, miałem w pogotowiu ARD HD i ZDF HD, ale TVP (czy tam TVN z transponderem) stanęła na wysokości zadania i obraz był ostrzejszy niż na ARD nawet przy dynamicznych ujęciach. Za to teraz trzeba bronić się oglądaniem na TVP HD, bo na TVP 2 HD przy ruchach kamery widać kwadratowanie niektórych obszarów obrazu (na TVP HD aż tak tego nie widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 2 HD na cyfrze+

 

Reklamacje do Cyfrowego Polsatu (z ich tp to idzie). Dla nich 6 megabitów/s to jest standard, najwyższa precyzja obrazu i mnóstwo HD w HD. :lol2::)

 

Btw szkoda, że w TVP jest fanklub Szpakowskiego, bo niecałe 5 minut z Laskowskim zdołało mnie przekonać, że to on powinien komentować mecze premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu podczas meczu Polaków "żyleta". Obraz z satelity na TVP1 HD i TVP HD wyśmienity. Choć wybrałem TVP HD, gdyż lepsza jakość dźwięku i przyzwyczajenie że tylko na TVP HD jest dobra jakość. N-ka się postarała, wysupłała większe bitrate na czas meczu, dla TVP też brawa że dostarczyła taką jakość. Krótko spoglądałem na przekaz z naziemnej telewizji i też wizualnie było dobrze.

Niestety teraz podczas transmisji meczu Rosjan trzeba wybierać na satelicie TVP HD, gdyż na TVP2 HD jest jakość wizualnie gorsza, z wiadomych przyczyn. Nie wiem jak z przekazem dwójki w DVB-T, bo nie mam dostępu do MUX3.

Ogólnie nadawców za przekaz jedynki można pochwalić :brawo: Dla reprezentacji również :brawo: bo grali dobrze. Troszkę brakowało sił w drugiej połowie, ale mecz naprawdę przyjemnie się oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 HD z transpondera CP - jakość opłakana :( Pikseloza, rozmazania na konturach, w ogóle słaba ostrość wszystkiego, czasami ten obraz w ogóle nie przypomina HD, tylko takie średnie SD. Rozczarowanie... :/

 

Mam nadzieję, że TVP2 HD za jakiś czas pójdzie na satelicie z jakiegoś lepszego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MUX3 Dwójka jest żyleta. Ile ma bitrate?

Polskę oglądałem w Strefie na telebimie, było TVP HD. Obraz raczej super, ale jak pokazywali zbliżenia na publikę jak machali szalikami to jakaś pikseloza była. Nie mogę też dokładnie ocenić bo daleko byłem. Też mieliście takie wrażenie?

A tak w ogóle to wy chyba oglądacie na słabych LCD lub monitorach. U mnie na plaźmie nawet Dwójka z CP nie jest tragiczna, lecz owszem jak zmienie na DVB-T jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to wy chyba oglądacie na słabych LCD lub monitorach. U mnie na plaźmie nawet Dwójka z CP nie jest tragiczna, lecz owszem jak zmienie na DVB-T jest różnica.

 

To dlaczego TVP HD i TVP 1 HD działa nam dobrze i jest prawie brzytwa? Tak się składa, że do HD lepiej nadają się dobre LCD niż dobre plazmy. Obraz jest ostrzejszy i właśnie widać takie farfocle jak omawiany TVP 2 HD. Plazma jest lepsza do gładzenia SD albo maskowania niedokarmionego HD.

 

Niskiego bitrate NIE da się oszukać. Tym bardziej, że TVP 2 HD ma jakieś dziwne opóźnienie względem zwykłego TVP HD.. (jak przełączam to oglądam to co było na TVP HD chwilę wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...