Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu zaglądam na stronę tvp która dotyczy zamówień publicznych .Można sprawdzić co kupuje tvp

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/

 

Dostawa odbiorników satelitarnych AVC HD 4:2:2 . Cena to sto siedemnaście tysięcy złotych.

albo

Dostawa 2 sztuk odbiorników satelitarnych SD/HD/4:2:0/4:2:2/MPEG2/MPEG4 z opcją FS .Tutaj nie ma jeszcze transakcji i brak ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar niestety mecz na Jedynce był w Upscalu, to wynika z tego, że była to retransmisja. Niestety sprzęt TVP a właściwie jego brak powoduje takie sytuację. Mecze na żywo są w HD. Obraz TVP2 HD z DVB-T jest znośny, większy Bitrate niż TVP1 HD, natomiast ostatnio i tak bitrate spadł, do max 8 mbit/s po włączeniu Tvp Rozrywka. Przypominam, ze Pucharu nie realizują firmy brazylijskie tylko firmy Mediapro( Brasilia, Recife, Salvador) Alfacam( Rio de Janeiro, Fortaleza) oraz w Belo-Horizonte Sony, która próbuję instalacje, które będą używane podczas MŚ na wszystkich stadionach.Również testowo mecze w Belo Horizonte realizowane są w 4k. Także nie ma co porównywać meczów towarzyskich do tego turnieju. Jakość już jest taka jaką widzimy z Europejskich transmisji.

Za to przekaz do najlepszych nie należy. Wczoraj w meczu Meksyk - Włochy bardzo często zrywało dźwięk ze stadionu.

A co do TVP to oprócz dzisiejszej, opóźnionej o prawie 2 godziny w stosunku do programu, retransmisji w SD kompromitacją jest nie załatwienie sobie prawidłowej belki PK 2013 z wynikiem w HD i stosowanie tej z PK 2009 w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do TVP to oprócz dzisiejszej, opóźnionej o prawie 2 godziny w stosunku do programu, retransmisji w SD kompromitacją jest nie załatwienie sobie prawidłowej belki PK 2013 z wynikiem w HD i stosowanie tej z PK 2009 w SD.

 

Belka z wynikiem wreszcie poprawiona (choć nie w HD), ale dla Japonii nadal stosują inny skrót od innych telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i brawo TVP. Super jakość transmisji. Przecież wg Broadcast Guideline na ten sezon jest wymóg transmisji HD! Tym bardziej z MŚ. Kamery Slow Motion obowiązkowe na MŚ. I gdzie to jest? tak narzekacie na polsat, a tam to jest standard, Może od jutra, kiedy ruszy turniej mężczyzn ściągną wóz HD, bo to wstyd produkować taki sygnał z MŚ jakiejkolwiek dyscypliny. Tego naprawdę się nie spodziewałem, ale może jednak to zmienią. Bo jeżeli nie, to nie powinni już nigdy dostać produkcji sygnału, bo to wstyd na cały świat. A powtórzę jeszcze raz. Wg FIVB mistrzostwa powinny być produkowane obowiązkowo w HD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

HD to już na takich imprezach standard. Zresztą odkąd kupiłem telewizor full hd to tak bardzo się już nie jaram tym, bo przyzwyczaiłem się do ładnego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie standard. Ale nie dla Polskiej TVP. Jeden wóz mają, to jeszcze na takiej imprezie nie użyć. To jest wstyd na cały świat, bo to są jednak MŚ. Cały czas mam nadzieję, że jutro kiedy ruszy prawdziwy przekaz międzynarodowy ( inne stacje dopiero jutro zaczynają relacje) to podmienią wóz na HD.W wymogach transmisji z MŚ jest przecież wyraźnie napisane, że obowiązkowo ma być HD. Ale jednak znając realia produkcji, tak pewnie już zostanie. To tylko TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku większość spotkań World League jest juz realizowana w HD. World tour też jest realizowany w HD. Cała FIVB przechodzi na ten standard. I MŚ też są wymagane w HD. A dlaczego TVP tego nie robi mając wóz HD, tego nie wiem. W każdym razie jest to już żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczą 3/4 wozy od 12-16 kamer. Natomiast w tym przypadku wóz jest a jakichś większych imprez od tych MŚ w tym tygodniu nie widzę, więc nie powinno być w ogóle problemu. I jeszcze raz przypomnę, że jest to sygnał międzynarodowy a nie tylko narodowy, i to z jednej z najważniejszych imprez w naszym kraju w tym roku, więc w tym momencie pokazujemy się jako kraj zacofany technologicznie, a przecież tak nie jest. Naprawdę nie mogę tej decyzji zrozumieć, mam nadzieję, że od jutra to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...