Skocz do zawartości

Problem z Cyfrowym Polsatem


jan24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca jestem abonamentem Polsatu Cyfrowego, podpisując umowę zdecydowałem się sugerując się podpowiedzią sprzedającego na dekoder ECHOSTAR DSB616 mogłem wybrać SAMSUNGA, ale jak już wspomniałem sugestia sprzedającego była właśnie taka i ja jej uległem. Umowę podpisałem na 17 miesięcy wybierając pakiet Relax Mix. I byłoby wszystko w porządku do momentu, kiedy to będąc u znajomego zauważyłem, że on mając ten sam pakiet płacąc tę samą kwotę za abonament to znaczy 49,80 zł. Ma możliwość korzystania z dodatkowych (programów, funkcji), u niego nazywa się to aplikacje i są to gry, o ile się nie mylę pogoda w formie tekstowej i coś tam jeszcze. I tutaj mam pytanie, co jest powodem tego, że ja nie mogę korzystać z pełnego pakietu usług oferowanych przez Polsat, płacąc za pełny pakiet. Usiłowałam wyjaśnić tę sprawę dzwoniąc na infolinję, ale rzekomy fachowiec, z którym rozmawiałem nie był w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na moje pytania, a ponadto był niegrzeczny. I tutaj mam wielką do Państwa prośbę, aby wyjaśnić ten problem, który dotka, chyba nie tylko mnie. Jeżeli to możliwe to proszę o odpowiedz. Mój adres internetowy to: jan0402@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko mowiac nowe dekodery poczawszy od Echostara 606 nie obsluguja aplikacji interaktywnych. mowa tu o dekoderach Echostar DSB 606, DSB 616, DSB 717, DVR 747 i Samsung S305G. Zapewne twoj znajomy ma ktorys ze starych dekoderów: Sagem 3275, 4275, 4285, Thomson DSI 30, DSI 50 lub Samsunga DSR 7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. program TV (nie działa)

Nie wiem jakiego sprzętu używasz, ale na moim Sagemie program TV śmiga bardzo dobrze i muszę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Program jest z kilkudniowym wyprzedzeniem, a opisy programów są dość obszerne. Zaznaczona jest również aktualnie trwająca ramówka. Dodam jeszcze że opisy są znacznie obszerniejsze niż w wielu czasopisamach telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z cyfrowym polsatem. Swego czasu wziąłem polsat, jak były mistrzostwa 2002, pozniej wziąłem cyfre+ a polsat dałem teściowej.

Płaciłem wtedy ponad 200zł. Moze 250zł - nie pamietam dokładnie ale 200zł napewno. Dostałem tuner thompson. Ostanio zajezdzam do tesciowej a tam pismo ze jak chcesz wykupic dekoder na własnosc to musisz zapłacić ! No szok kurcze ! Zdziercy ! To za co ja zapłaciłem ponad 200zł ? Antene miałem swoją, wiec nie płaciłem. Aktywacja tyle by kosztowała ? Tez bez sensu... Co Wy na to ?

 

Zrezygnuje z ich usług i karze wziąść teściowej cyfre - startowy i juz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bralem dekoder na MS 2002. Nie wiem czy dobrze pamietam, ale wplacalo sie wtedy 100 zł kaucji zwrotnej i oplate za dostarczenie dekodera kurierem.

 

Co do pisma, to chyba w wakacje dostalem od CP umowe do podpisania na 12 miesiecy i gdybym ja podpisal, to po tych 12 miesiacach dekoder staje sie moja wlasnoscia, ale kaucja przepada.

 

Przeczytaj jeszcze raz to pismo od CP, bo chyba cos kolego pokielbasiles :)

 

Podejrzewam ze w pismie bylo napisane ze w zamian za rezygnacje z kaucji dadza dekoder na wlasnosc lub cos w tym rodzaju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat; uważam, że postępowanie Polsatu Cyfrowego jest, co najmniej nie w porządku, ponieważ w momencie sprzedaży dekoderów jak również pakietów programowych nikt nic nie wspomina o tym, że oferowany sprzęt nie daje możliwości, aby w pełni korzystać z oferowanych usług. I nie chodzi jakość tych usług (aplikacji), ale o sam fakt, że za te same pieniądze oferuje się różną ( większą lub mniejszą) ofertę programowa. Gdyby sytuacja ta była jasno i klarownie przedstawiona w momencie podpisania umowy to zainteresowany miałby możliwość świadomego wyboru co tego który dekoder kupić i czy w ogóle podpisywać umowę z Polsatem. Z poważaniem jan0402.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczescniej mialem Thomsona, od ok. pol roku mam Sagem (Thomson sie zepsul) mialem i mam dostep do tych aplikacji, ale tak szczerze, to nie pamietam kiedy ostatnio je wlaczalem...

 

E-mail, Program TV, Pogoda czy jakas tam gierka typy tetris... Kilka klikniec myszka i wszystko mam na ekranie monitora, wiec mnie akurat jest obojetne czy aplikacje sa dostepne czy nie.

 

ps. dawno nie mialem w rece ulotki CP, ale zdaje sie ze nawet w ulotkach reklamowych nie ma juz slowa o aplikacjach interaktywnych. Jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat proponuje odkupienie tych dekoderów po 100zł(tyle co kiedyś kaucja).Najlepiej rozwiązać umowę z miesięcznym wypowiedzeniem i podpisać nową z dekoderem na własność 99zł.A do forumowicza wyżej:

-porównaj oferte c+(startowy 29zł.),

-z ofertą polsatu (familijny 35zł.),

tylko 6zł różnicy a oferta o wiele lepsza niż w startowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje interaktywne to zbędna rzecz i można się bez nich obejść bo przecież kupuje się dekoder aby oglądać TV. Aby sprawdzić program wystarczy mi EPG TXT i internet pozostałe funkcje są całkowicie zbędne. Obecnie mam Echostara który nie obsługuję tego ale przez kilka dni miałem Thompsona który obsługiwał te funkcje i miałem okazję to przetestować.

 

Generalnie nie ma sensu płakać.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. dawno nie mialem w rece ulotki CP, ale zdaje sie ze nawet w ulotkach reklamowych nie ma juz slowa o aplikacjach interaktywnych. Jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi.

Ja mam ulotkę CP. Ani słowa o serwisach interaktywnych. Ale występują w niej również błędy np. CNN w spisie kanałów FTA (przecież nie wszyscy mają Astrę) oraz źle nazwany kanał, zamiast NBC powinno być Das Vierte (w dekoderach też jest zła nazwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...