Skocz do zawartości

2 zezy na antenie 80-tce?


Rekomendowane odpowiedzi

kwestia tylko odpowiedniego konwertera z wąskim promiennikiem, pozostałe częsci sa tanie i bez większego znaczenia jakiego producenta przełącznik 4/1 i 2uchwyty zez koszt około 35zł. A nie lepiej już dołożyc 30zł i zrobic zez na 3pozycje. Kwestia co chcesz oglądac poprzez zez.

 

według mnie konwerter z wąskim promiennikiem

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... imum-xo-r1

tani a solidny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam: połączenie 4.8E i 7E jest możliwe - bo częstotliwości nie nachodzą na siebie.

HotBirdy wykorzystują praktycznie całe pasmo - stąd na nic innego nie ma miejsca. Ustawiając antenę pomiędzy 13E i 9E uzyskamy odbiór nielicznych transponderów z HotBird, pozostałe transpondery będą się zakłócać - i sygnału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o eurobirda 9e i Astra 28,2e.

 

\

edit: Za wszystko z przesyłką od hollexu wyszło 148 zł. (Trochę drogo, ale niestety u mnie w mieście nigdzie nie mogłem dostać konwertera z wąskim promiennikiem), a jak już zamawiać z hollexu to wszystko(czyli diseqc, drugi konwerter, kabel, rurki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży rozstrzał jak na 80cm bo wychodzi prawie 20 stopni. zależy jeszcze gdzie mieszkasz. trzeba by kolegów spytać jak oni to widzą. ja mam stabilny odbiór z pozycji 19.2E centralnie plus zeza 13E i plus zez 28E - antena 90cm, okolice Łodzi. jak u Ciebie to wyjdzie to nie mam pojęcia. jeśli bardzo ci zależy na 9E i 28E to może ustawić antenę bez centralnego konwertera i wcelować nią na jakieś 16-17E ? i wszystkie konwertery jako zezy? może jakiś długi uchwyt-szyna by się przydał na kilka konwerterów? dorzuciłbyś sobie zawsze coś jeszcze. nie wiem jak będzie z mocą i jakością z 9E i jaki wybrać kompromis pomiędzy 28E i 9E. metoda prób i błędów. astra 2 na pewno Ci nie pójdzie stabilnie z zeza jeśli centralnie będziesz miał ustawiony HOTBIRD. za duża odległość przy takiej antenie. pytanie jeszcze jaka lokalizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chcę zrobić zeza na astrę 19,2 E(pomyliło mi się wcześniej z 28,2E, po prostu chodzi mi o tą astrę gdzie można najwięcej złapać) i Eurobirda 9E. Moje współrzędne to: 49,790 N na 22,780 E.

 

To jak w takim razie da się to zrobić czy nie, bo w tym sklepie hollex widocznie mnie źle poinformowali i jak mówicie, że to będzie źle działać to nie odbiorę paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da rade zrobić na 80-tce a aprócz anteny zakup na te 2 zezy uchyt zezujący 2x i 2 konwertery z z wąskim promiennikiem na 9 E i 19.2 E ponieważ bardzo bliska odleglość od hotbirda na tej antenie do tego jeszcze przełącznik diseqc 4/1 Tone Burst.

Zezuj te dwa konwertery przy ustawieniu głównym anteny na Hotbirda 13 E.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak chcę zrobić, wyzezować astrę 19,2E i eurobirda 9E, zakupiłem 1 konwerter zwykły , a drugi z wąskim promiennikiem, 2 uchwyty na zeza, przełącznik diseqc 4/1 taki http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... vefrontier , czy on jest z Tone Burstem(co to w ogóle jest tone burst?)?

 

Hm, czyli na zwykłym konwerterze nie wyzezuje astry 19,2E ? Bo tak mi doradzili, żebym tylko na eurobirda 9e wziął wąski promiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tak miałem ci napisać ze konwerter 1x z wąskim promiennikiem a drugi zwykły ale ostatecznie napisałem tak jak jest napewno na antenie 90-tce przeszło by to na 100%. Myslę że powinieneś się wyrobić na zwykłym konwerterze zezującym na astrę przy tej antenie (80) podginając uchwyt zezujący a jak nie to zamienisz konwerter w sklepie.

Ten przełacznik diseqc jest wporządku możesz spokojnie zastosować taki przy tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem, w sumie ja już to zamówiłem wiec wymiana konwertera poniesie za sobą koszty i czekanie na wymiane.

Tak dokładnie to ta antena ma 85cm średnicy w poziomie. Bardzo mi zależy zeby nie zmieniła się jakość na hotbirdZiecprzy zezie, a i żeby zamontować zeza musze odkręcić obecny konwerter? Ewentualnie mozna jakies zdjecie podglądowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za blisko konwertery anteny to jedno, dwa to kąty elewacji masz błędnie ustawione na zezach

 

policz sobie w tym programie jak ma mniej więcej wyglądac odległośc konwerterów od siebie a także położenie w pionie

 

http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html

zrób mniej więcej aby sie odległości zgadzały i jak coś to póżniej pytaj ponownie

 

i tak na szybko konwerter z wąskim promiennikiem powinien sie praktycznie stykac z konwerterem głównym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uchwyty na zeza mają bardzo wąskie pole wychyłu, więc nie wiem w jaki sposób mam jeden przybliżyć, a drugi oddalić.

 

Nie ma nawet żadnego miasta w pobliżu mojego, wpisałem współrzędne i mi pokazało , ale trochę dziwnie, tak jak by astra miała by być po lewej stronie od hotbirda(patrząc zza anteny)

 

A ta środkowa zielona(kreskowana) linia, to co to jest?

 

Teraz przestawiłem i mam tak:

 

5tyv6u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze kalkulator zeza http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

 

Wyznacz dokładnie swoje współrzędne i wpisz tam, antene wybierasz 85 cm. Ja wg tej stronki ustawiłem konwerter z zezem na Astrę 4A (4.8E) jedynie za pomocą linijki odmierzając odległości od konwertera na Hot Birda, więc da się.

 

Odległość między środkiem konwertera Hot Bird a środkiem konwertera Eurobird (lewy) ma być około 4 cm, ten na Eurobirda ma być ok 0,5 cm wyżej od tego na Hot Birda.

Natomiast na Astrę (prawy), odległość między środkami ponad 6 cm, i ok. 0,5 cm niżej od konwertera na Hot Bird.

 

EDIT: Mój błąd, myślałem, że chodzi o Astrę 19,2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...