Skocz do zawartości

2 zezy na antenie 80-tce?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi łapiesz może w tej chwili 7.0E lub 4,8E. Druga kwestia czy poprawnie ustawiłe ustawienie diseqc w dekoderze

 

Natomiast na Astrę (prawy), odległość między środkami ponad 6 cm, i ok. 0,5 cm niżej od konwertera na Hot Bird.

 

 

nie wierze że taka mała odległośc między osiami jak to jest 15stopni róznicy między pozycjami. Będzie gdzies koło 14-15cm na moje oko bedzie miedzy konwerterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o AStrę 19,2E

 

Powiedz mi łapiesz może w tej chwili 7.0E lub 4,8E. Druga kwestia czy poprawnie ustawiłe ustawienie diseqc w dekoderze

 

Nie mam pojęcia czy łapię bo nie wiem jak to sprawdzić, a ustawienia w dekoderze mam takie:

qqr5vm.jpg

Działa jak na razie tylko hotbird.

 

Jest jeszcze tryb zaawansowany(LNB-y się ustawia), ale jak tam coś próbowałem to coś nie działało.

 

D:\Dokumente\01.Grzegorz\Komputer&Sat\DVB\BD112\Sat_xyz.jpg

To moja kombinacja może Ci pomoże nieco wyczuć odległość lewego konwertera.

Niestety nic nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, te uchwyty zez mają zdaje się regulację przy mocowaniu do wysięgnika, można suwać bliżej/dalej konwertera i to tam musisz regulować szczególnie ten zez na Eurobirda, a nie tak "nachylać" na siłę jeden konwerter do drugiego.

 

EDIT:

uchwyt_sat_2k_3.jpg

 

Musisz na tym "suwaku" regulować odległości między konwerterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie szybko, łatwo i przyjemnie. Dobry sposób przy ustawianiu zeza to podłączyć konwerter na zezie bezpośrednio do tunera bez przełącznika diseq i wtedy łapać sygnał, zacznij od Eurobirda, konwertery maksymalnie blisko siebie, wpisz w tunerze jakąś częstotliwość z Eurobirda i ustaw, aby pokazywał sygnał. Obserwując wskazania sygnału (jak masz taką możliwość) reguluj położenie konwertera aż do skutku.

 

Na tym forum jest masa tematów dotyczących zezów, poczytaj, poprzeglądaj strony o sposobach ustawiania. Czasem trzeba się trochę nagimnastykować, aby zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel od prawego LNB idzie do portu A ? Czy masz w odbiorniku listę programów Astry ? Jeli tak to ustaw jakiś program i konwerter prawy zbliż do centralnego na ca. 1 cm.Odstęp pomiędzy promiennikami oczywiście.Poklikaj troche po liście Astry może coś wskoczy.

Jeśli nie to powiększ odstęp o 5 mm i znów polataj po liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pewności czy przełącznik działa to koniecznie podłacz się bezpośrednio i wejdż na listę Astry.

Sorry ale się pomyliłem i podałem Ci odstępy dla Astry 19,2°.Oczywiscie dla Astry 28,2° muszą być większe.

Może jednak znalezienie Astry 1 pomoże Ci nieco w ustawieniu Astry 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze te dwa konwertery zezujące powinny być odalone w jednej lini poziome,tak jak główny konwerter a po prawej stronie uchwyt zeza powinien być przymocowany wyżej i cofnięta rurka korygując tak aby wyrównać wszystkie konwertery w tej lini poziomiej co narysowałem na obrazku.

eiovlz.jpg

Po drugie konwertery powinny byc ustawione tak:

Stojąc za anteną skierowaną na południowy-zachód to konwerter A skierowany na Eurobird 9 E wąskim promiennikiem powinien być po lewej stronie i powinien prawie się stykać z głównym konwerterem a konwerter B powinien być skierowany na Astre 19.2 E i być po prawej w odleglości tej samej co na tym zdjęciu tylko lekko skorygowany (przekręć uchwyt wyżej i skoryguj z głównym w jednej lini poziomej) czyli strony zamocowanych konwerterów patrząc ze zdjęcia są prawidłowo ustawione .

Po trzecie wyreguluj konwertery w celu maksymalnej jakości odbioru z danych satelit bez przełącznika diseq przepinają koncentryk do kazdego konwertera zezującego korygującego.Gdy konwertery będą już optymalnie ustawione A Eurobird,B Astra==Główny Hot Bird połącz przez przłącznik DiseqC i ustawiaj porty w dekoderze aby ustawione wczesniej konwertery( zezy) były poprawnie wybierane przez odbiornik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dobrze ustawione parametry.

 

Odłącz diseqc i bezpośrednio podłącz eurobird i szukaj na najmocniejszym transponderze z tego satelity, możesz miec żle ustawione satelity w diseqc i tutaj jest główny kłopot,

 

pozatym może masz żle ustawione kąty skew(czy jakoś tak) w konwerterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, na tamtym symulatorze wyszło mi tak: "Oznacza to, że należy przesunąć LNB Astry o 6,64 st. (lub cm)

na zachód i opuścić (−) o 0,2 stopnie (lub cm), w stosunku do LNB HB. " a tutaj jak widzę wszyscy macie blisko siebie konwerter HB i Astry 19,2E, w takim razie jakim cudem 6,5 cm ma być między środkami konwerterów, czy jak, bo to jest dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK tylko nie myl astry 19,2E z 28E w pierwszym przypadku odległośc jest taka że konwertery są ułożone koło siebie bo jest tylko 6stopni różnicy w twoim przypadku jest to 15cm i weż linijke i zmierz mniej więcej tyle centymetrów. Eurobird musi byc jak najbliżej astry, tylko co jest bardzo ważne szukaj na najmocnijeszych tramsponderach bo może szukasz na częstotliwościach których nie można złapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówię już kolejny raz, nie chce Astry 28E tylko 19,2E. Eurobird jest 9E, więc raczej blisko hotbirda?

Ustawiłem teraz tak fbfgow.jpg , eh sam już nie wiem w czym może być problem, w dodatku mam hardcorowo ustawioną antenę, że nie ma szans drabiny czy coś, wszystko na antenie muszę robić przez wychylenie się przez balkon.

Konwertera na eurobird 9e już bardziej nie da się zbliżyć, bo to jest już maksymalna granica, na więcej nie pozwala ten uchwyt do zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze trzymaj się narazie tego Eurobirda 9 E przy tym ustawieniu jak masz wypnij przewód antenowy z głownego konwertera i wkręć w wąski konwerter 9 E bez żadnego połączenia przez przełacznik diseqC bo to na końcu gdy bedziesz miał ustawione już te zezy,potem przejdz do dekodera i wybierz tam gdzie był HotBird zamień na Eurobird 9 E i wybierz najmocniejsz tp dla tej sat czyli u mnie jest to 11.747 pol H i SR 27500 przy tym ustawieniu reguluj zeza tak aby pojawił się poziom jakości i siły sygnału wtedy bedziesz wiedział ze poprawnie ustawiłeś.Gdy ci się już to uda postępuj tak samo z drugim zezem a to drugi mocny tp dla Astry 19.2 10861.pol H i SR 22000.Jak ustawisz to wszystko to dam ci wskazuwki na ustawienie połaczenia przełącznika diseqc i ustawienie go w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle była mowa że Astra 28E jeśli 19,2E to konwerter bardzo blisko i powinno bez kłopotu załapac sygnał.

 

konwerter 9E da sie ustawic bliżej musisz tylko zmodyfikowac uchwyt zez.

Powiedz nam czy masz sygnał z 4.8E lub 7E bo jeśli nic nie ma to masz coś w ustawieniach lub instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być jednak 19,2° to moje zdjęcie powinno Ci pomóc.Zamontuj prawy uchwyt odwrotnie bo teraz masz ograniczone ruchy i oglądaj moje zdjęcie.

Lewy LNB wywal tymczasem żeby nie ograniczał ruchów prawego.Według zdjęcia prawy LNB jest za daleko patrzy chyba nawet na drugą połowę anteny.

http://imageshack.us/photo/my-images/513/sat26b.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle była mowa że Astra 28E jeśli 19,2E to konwerter bardzo blisko i powinno bez kłopotu załapac sygnał.

 

konwerter 9E da sie ustawic bliżej musisz tylko zmodyfikowac uchwyt zez.

Powiedz nam czy masz sygnał z 4.8E lub 7E bo jeśli nic nie ma to masz coś w ustawieniach lub instalacji.

 

Huraa, właśnie włączyłem miernik sygnału i łapie Eutelsat 7E, jakość dość słaba SNR na poziomie 28%, ale przełączałem kanały i kanał STANDARDS działa.

Eurobirda 9e niestety nie łapie.

 

Edit:

 

Astra też już działa, sprawdzałem kanał ARTE, ale niestety kiepska jakość sygnału.

 

 

A i w jaki sposób zmodyfikować/ustawić ten lewy zez, żeby eurobirda 9e złapał, bo łapie tylko eutelsata 7e.

 

Zamontuj prawy uchwyt odwrotnie bo teraz masz ograniczone ruchy i oglądaj moje zdjęcie.

 

znaczy prawy uchwyt odwrotnie patrząc zza anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czieszę się że ci się udało.

Jeżeli jesteś jeszcze przy astrze to skoryguj lepiej tego zeza. Zrób to w ten sposób że wybierasz najsłabszy tp a jest nim 12.662 pol H SR 22000 lub 12.604 pol H i SR 22000 i optymalnie korygujesz konwerter tak aby była jak największa jakość sygnału.

A żeby poprawnie ustawić Eurobirda to muśisz tak wykombinować tak aby konwerter bardziej się zbliżył jeszcze o 2 st do drugiego (Hot-Bird) ,przeszkadza ta gruba obejma konwertera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pewien kolega na pm mi pomógł, właśnie wywaliłem z uchwytu jeden plastik i bardziej zbliżyłem do konwertera HB, że się stykają i elegancko działa :).

Jeszcze tylko astrę trzeba ustawić, ale to jutro :). Dzięki koledzy za pomoc.

Witam ponownie, prosiłbym jeszcze o wskazówkę jak ustawić astrę, bo astra albo mi nie łapała, albo sygnał był bardzo słaby:

1z2lmxs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...