Skocz do zawartości

2 zezy na antenie 80-tce?


Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter zez na Astre powinien być niżej o 0,6 cm (Elewacja) od konwertera głównego (HB) w odległości (8)7,97 cm w kierunku zachodnim (Azymut).Odległość mierz od środka do środka drugiego konwertera oraz konwerter zezujący powinien prosto patrzyć na antene,bo z tego obrazka wynika że jest dość skoszony popraw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą taśmą to wyjątkowo głupi pomysł. Poczekaj trochę, to będziesz szukał elementów instalacji na ziemi.

Wiele elementów jest źle skręcone, zdemontuj to, popatrz, pomyśl. Dlaczego wszystko jest przykręcone na samym końcu "szyny"? To można regulować.

Jak nie masz zdolności manualnych, zamów montera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o skręcie konwertera, tam możesz momentalnie zgubić jakość. Tak to u mnie wygląda - na jednej szynie dwa uchwyty:

 

dsc00225h.jpg

 

I za poprzednikiem powtórzę, nie skreślaj go, może się nauczy, ale z tą wiedzą perfect nie zrobi. Grunt że działa, to już radość ;) Satelity jak w moim podpisie, ale w odwrotnej kolejności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taśmą ciekawy pomysł, zobaczymy jak długo wytrzyma, ważne żę efekt końcowy jest na tej pozycji.

 

Powiedz nami jak z astra u ciebie jest dzis odbierasz wszytskie pozycje czy jeszcze, ale można powiedziec że powinien byc konwerter minimalnie bliżej anteny i koryguj kąt skew i powinno byc bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj się bawiłem ustawianiem astry, w sumie to nie jestem pewien czy idealnie ustawiłem, bo część kanałów mi nie odbiera, przeszukiwałem zapisaną listę całej astry(np. viva germany, tv trwam, vox itp..) , ale za to odbierają mi programy ARTE i RTL AUSTRIA dobrze.

 

Tutaj zdjęcie podglądowe jak obecnie ustawiłem zez: iqhhyg.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmienić skew czyli delikatnie przekreć konwerver w osi.

Już od kilku postów mu to mówię, a to ma większy wpływ niż latanie z uchwytem na lewo i prawo... Patrząc po zdjęciach, nadal nie jest tak jak ma być. Stary, astra jest na takiej odległości że spokojnie wyciągniesz sygnał w złej pogodzie, rusz trochę głową i poświęć nieco więcej czasu, a ustawisz wszystko. W dodatku sprawdzaj ustawienia konwertera w uchwycie (przód-tył - odległość konwertera od czaszy, ale w samym uchwycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo powiedzieć, ale latanie i ustawianie zimą przy -10 st. C konwerterów to niezłe wyzwanie. mi latem zajęło sporo czasu idealne ustawienie 3 konwerterów ale w końcu i tak wziąłem sobie TV na balkon i jazda. poszło od razu :) do testowania z astry oprócz HD najlepiej wziąć DELUXE, iMusic1 i SPORT1 - mają chyba najsłabsze sygnały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...