Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

na satelicie jest już nowe oprogramowanie 0.0.1.1, zachęcam do pobrania.

 

modyfikacje dotyczę w większości nagrywania oraz EPG:

 

1. Poprawienie działania nagrań zaplanowanych

- Poprawiono nagrywanie programów następujących po sobie.

- Od tej wersji oprogramowania odbiornik będzie przełączał się na nagrywany kanał 5 minut przed zaplanowanym nagraniem, celem wyrównania czasu z różnych transponderów. w przypadku wyłączenia odbiornika w standby, odbiornik włączy się 5 min przed czasem nagrywania.

 

2. Usprawnienie obsługi EPG

- Usprawniony został sposób nawigacji w Elektronicznym Przewodniku po Kanałach.

- Dodana została możliwość skoku o dwie godziny w przód oraz w tył używając przycisków TV/FIND.

 

oraz kilka innych modyfikacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ulepszono listy nagrań . Jest ona nie czytelna. Nie zawiera podstawowych informacji na temat nagranych programów. Kiedy zostanie naprawiona ?

 

Nadal kuleje EPG, jest lepiej ale nie tak jak być powinno.

 

x8 support , kiedy puszczacie następną aktualizację ?

 

Proponuję dodać funkcję widełek nagrywania. Tzn. w opcjach dotyczących nagrywania , należałoby pozwolić użytkownikowi ustalić ile minut przed rozpoczęciem programu , oraz ile minut po jego zakończeniu dekoder ma jeszcze kontynuować nagranie... tak aby niczego nie tracić z powodu małych odchyleń w nadawaniu programów w stosunku do EPG.

 

Powtórzę się , ale błagam naprawcie listę nagrań. Tam musi być tytuł i opis pobierany z EPG przypisywany do nagrania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus na to że jest historia aktualizacji

Gdzieś w innych dekoderach widziałem jak na liście kanałów obok danego kanału widnieje satelita np TVP1 13E albo Viva Germany 19.2E

To mi się podoba i proponuę to by w następnej aktualizacji to było

Co do nagrań to jeszcze proponuję by przy planowaniu nagrywania była nazwa programu nagrywanego.

I czy mozna bardziej wykorzystać ten 2 rdzeniowy procesor i go pogonić do roboty by deokder był bardzo szybki

To na tyle narazie

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mi się nie włącza, po włączeniu dekodera, ostatnio się włączał i było OK, a teraz nie :(

Ciesz się, bo by Ci się przy aktualizacji i nagrywaniu włączał :) Dajcie na luz, jeszcze jednej aktualizacji nie wydali dobrze a już pytania o kolejną. Potestujcie, wymieńcie w punktach co jest do poprawy, nie lamentujcie i czekajcie, bo rozczytać to wszystko to kosmos :) Takie jeszcze info - miejsce na transponderze na aktualizację kosztuje, więc oni na Was kasę kładą, niedługo będziecie mieli tunery lepsze od ADB 2850 ST za niższą kasę, więc czekać cierpliwie i nie marudzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nie masz racji. Gdy pojawiły sie telewizory LCD to ludziska się rzucili ale mało kto wiedział że w Polsce będzie MPEG4. A nawet później sprzedawcy wciskali ludziom telewizory z MPEG2 mówiąc że odbiorą DVB-T. Dlatego teraz sporo ludzi ma telewizory HD ale bez możliwości oglądania DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio ... Oni nie laduja kasy w nas, to po pierwsze. Oni ładują kasę w produkt demo, który dopuścili do sprzedaży. Teraz w pośpiechu ratują swoją markę, dlatego jesteśmy zaszczyceni obecnością Tomka który na bieżąco zbiera informacje I łata co sie da. Dobrze ze starają się wyjść z twarzą z tej kłopotliwej sytuacji.

 

Co do do dvb,-t , mam w tv więc nie jest mi potrzebne w dekoderze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio ... Oni nie laduja kasy w nas, to po pierwsze. Oni ładują kasę w produkt demo, który dopuścili do sprzedaży. Teraz w pośpiechu ratują swoją markę, dlatego jesteśmy zaszczyceni obecnością Tomka który na bieżąco zbiera informacje I łata co sie da.

Zwróć uwagę na to że mogli by zrobić support na stronie internetowej, zasysasz i sam robisz aktualizację - koszty nieporównywalnie mniejsze :) Nie wiem dlaczego uważasz że to jest ratowanie marki, dla mnie to są po prostu prace rozwojowe i poprawki nad tunerem. Tylko śmiesznie się czyta zdania typu: "ale to nie zostało poprawione, czemu to nadal nie działa, kiedy będzie aktualizacja następna?". Jak by to było takie proste to by było dawno zrobione, a mam wrażenie że większość robi wyrzuty że jedno czy drugie nie działa. Nikomu nie umniejszam, ale cierpliwości trochę, dajcie im popracować nad tym. Kolega z supportu prosił o cierpliwość i raportowania, ale po każdej aktualizacji pojawia się po 10 postów od tej samej osoby z tym samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio gubisz sens I tracisz dystans w swoim braku krytyki. Problemu nie było by gdyby do sprzedaży dopuszczono produkt stabilny I pełnowartościowy. Teraz ktoś na prędko ratuje twarz marki . Wyszedł babol, który trzeba naprawić I to szybko. Zauważ że ja nie mogę sobie nawet zrobić kolekcji nagrań które chciałbym obejrzeć później, bo nie odnajdę sie w gąszczu nagrań. Ktoś kto pozwala na sprzedaż dekodera z softem demo jest lekko nieodpowiedzialny , jakość marki lekko na tym cierpi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie musi mieć nazw nagrań na liście - są setki odbiorników, które tego nie mają. Zapisują pliki pod nazwami kanałów i nie mają "softu demo" - po prostu tak nagrywają i koniec. Zgadzam się z @jaczylibodzio - to, że pie-rdylion razy napiszecie, że nie ma nazw na liście nagrań nie przyśpieszy wprowadzania tej opcji. Proszę się skupić na tym, co jeszcze nie zgłoszono. Wasze propozycje zostały już odnotowane. Cierpliwości. Nikt nazw nagrań na liście przy zakupie nie obiecywał i nie jest to funkcjonalność niezbędna do działania odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem. Dla mnie jest to funkcja nadrzędna w dekoderze oznaczonym jako PVR ready. Boję się ze za chwilę dojdziemy do punktu w którym stwierdzimy że mamy się cieszyć tym iz dekoder w ogóle dekoduje kanały. Cierpliwy jestem , ale czuję się jak beta tester... z tą różnicą że sprzęt kupiłem na własność za swoją gotówkę. Coś czuję że pokornie wrócę do ADB ... Chyba ze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie było by gdyby do sprzedaży dopuszczono produkt stabilny I pełnowartościowy.

 

Takie produkty istnieją tylko w idealnym świecie. Rzeczywistość komercyjna większości firm na rynku jest niestety inna i tylko te największe mogą sobie pozwolić na "hodowanie" i dopieszczanie produktu zanim wypuszczą go na rynek. Reszta wypuszcza tak szybko gdy produkt zaczyna w ogóle działać i potem przez jakiś czas utrzymuje przy życiu support który robi poprawki (i to tylko wtedy gdy sprzedaż jest wystarczająco wysoka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...