Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oby przeszły... to jest dla mnie bardzo ważne :) często jestem w pracy i nie mam czasu oglądać wszystkich programów, natomiast po pracy chętnie je oglądam :)

 

dostałem ten rozgałęźnik do USB, że z 1 mam 4 wyjścia - niestety dysk twardy 2,5" jest niewykrywany (po włożeniu samego dysku do dekodera działa i jest wykryty) , a USB jest wykrywane, ktoś mi napisze dlaczego tak jest? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :) proszę o jeszcze odpowiedz na moje pytania:

 

1) a co winne, że się nie realizują nagrania?

2) przy zaprogramowanym nagraniu dekoder będzie zawsze włączał się na zaprogramowany kanał i nagrywał go, potem się wyłączy, czy nadal będą takie klocki jak teraz - włącza się na TVP1 i nic nie robi, ewentualnie się wyłączy sam, jak się wcześniej w menu ustawi po ilu h się ma wyłączyć? :(

3) czy nagrania będą miały nazwy z EPG z możliwością, jak jest do tej pory, zmieniania nazwy plików na swoje?

4) kiedy za pomocą pilota będzie można ustawić, żeby dekoder się wyłączył za X min? :)

 

ad2. wszystko działa ok. ( w nowym soft )

ad3. tak będzie możliwośc zmiany nazwy

ad4. myśle że pod koniec miesiąca

No i to mi się podoba w świat zaczynają iść konkretne informacje.

 

Panie Tomaszu mimo że EPG załaduje się na max 2 dni w przód , belka informacyjna gubi info o programie ... Widać o co chodzi na załączonym przeze mnie na forum filmiku. Prace nad EPG będą nadal trwały ? Jakie jeszcze usprawnienia dotyczące EPG przewidujecie ?

 

prace nad EPG ( tak jak pisąłem wcześniej ) ciągle trwają

Jak tylko pojawi się nowe oprogramowanie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ad2. wszystko działa ok. ( w nowym soft )"

 

chodzi o ten wczorajszy, czy o ten, co ma być we wtorek?

 

bo wczoraj instalowałem ręcznie nowy soft ok. 22, i dziś rano mi się program nie nagrał, włączył się natomiast TVP1, a nagranie nie było realizowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa że angażuje się Pan i odpowiada na pytania klientów i użytkowników x8.

 

Czekamy więc na zmiany :)

 

Mam nadzieję że sprzęt stanie się godny polecenia ...

 

Pozdrawiam Pana

 

P.s.

 

Rozumiem że wtorkowa aktualizacja powinna definitywnie naprawić problem nie nagrywania się zaplanowanych audycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do X8 support.

1) Dlaczego zaplanowane nagrania powyżej 2h i tak są skracane do 2 h. np nastawiłam nagranie na film 2h 20m a nagrywanie dekoder zakończył po 2h.

2) Dlaczego firma Globo wprowadza w błąd klientów o możliwości edycji list kanałów? Tak możliwość jest zablokowana na kanałach 1-100

 

Ad1. nie widziałem do tej pory takiego błędu.

Ad2. W którym momencie firma Globo wprowadza klientów w błąd? Istnieje możliwość edycji listy kanałów od nr. 100 na liście.

Możliwość dowolnego układania kolejności programów nawet na kanałach od 1 do 100 ( która nie była przewidywana wcześniej ) zostanie dodana w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było, ale pan X8 napisał: "wszystko działa ok. ( w nowym soft )" i dla mnie było to niejednoznaczne :) OK w nowym (wczorajszym sofcie) lub w nowym (wtorkowym) sofcie :) także sorry

 

do pana X8 :)

 

1) pomyślcie o tym, że może będzie lepiej jak przed zaplanowanym nagraniem dekoder i dysk zaczną się włączać ok. 1-2 min. wcześniej, by dysk się przygotował do nagrania ;)

2) jak ustawię, żeby była godzina na wyświetlaczu, zamiast nr kanału, a się nagrywa, to można zrobić godz. + REC? bo jest tylko godzina, a nie wiadomo, czy się nagrywa czy nie :( no chyba, że w menu będzie opcja, by na ekranie TV pisało, że się nagrywa lub nie i można było można to wyłączyć w menu :)

3) mam dysk 40 GB 2,5" - lepiej jak sformatowany na PC na FAT32, czy lepiej jak będzie sformatowany na dekoderze na NTFS? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ad2. wszystko działa ok. ( w nowym soft )"

 

chodzi o ten wczorajszy, czy o ten, co ma być we wtorek?

 

bo wczoraj instalowałem ręcznie nowy soft ok. 22, i dziś rano mi się program nie nagrał, włączył się natomiast TVP1, a nagranie nie było realizowane :(

 

sorry za nieprecyzyjniść oczywiście chodzi o nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było, ale pan X8 napisał: "wszystko działa ok. ( w nowym soft )" i dla mnie było to niejednoznaczne :) OK w nowym (wczorajszym sofcie) lub w nowym (wtorkowym) sofcie :) także sorry

 

do pana X8 :)

 

1) pomyślcie o tym, że może będzie lepiej jak przed zaplanowanym nagraniem dekoder i dysk zaczną się włączać ok. 1-2 min. wcześniej, by dysk się przygotował do nagrania ;)

2) jak ustawię, żeby była godzina na wyświetlaczu, zamiast nr kanału, a się nagrywa, to można zrobić godz. + REC? bo jest tylko godzina, a nie wiadomo, czy się nagrywa czy nie :( no chyba, że w menu będzie opcja, by na ekranie TV pisało, że się nagrywa lub można to wyłączyć :)

3) mam dysk 40 GB 2,5" - lepiej jak sformatowany na PC na FAT32, czy lepiej jak będzie sformatowany na dekoderze na NTFS? :)

 

ad.1 Prosze poczekać na rowiązanie w nowym oprogramowaniu. Mam nadzieję że będzie satysfakcjonujące.

ad.2 oczywiście. dodamy taką opcję

ad.3 generalnie nie ma to znaczenia. Ja osobiście wolę dysk z naszym formatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info :) jeszcze co zauważyłem: jak wczoraj wgrałem nowy soft, to po włączaniu dekodera pisało PODŁĄCZONO DYSK, za chwilę DYSK PODŁĄCZONO PRAWIDŁOWO... dziś mam takie coś, że po włączeniu pisze PODŁĄCZONO DYSK, teraz muszę dłużej czekać, by pisało DYSK PODŁĄCZONO PRAWIDŁOWO, jak chcę zrobić pause, to pisze POCZEKAJ, BO JESZCZE NIE GOTOWE, dlaczego się tak dzieje? dysk był sformatowany wczoraj na FAT32, dziś sformatowałem go na NTFS, może lepiej jednak działa na FAT32? :D

 

do mFENIKS: a może masz za mały dysk i się nie mieści nagranie > 2 h? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x8 Support - proszę tylko aby była możliwość wyboru. Czy komunikat o nagrywaniu ma być podawany na ekran odbiornika , czy też ma być podawany na wyświetlacz dekodera. Obecne rozwiązanie dla mnie jest idealne. Nie chcę mieć kolejnego "śmiecia" na ekranie oglądanego programu, który jednocześnie nagrywając będę oglądał. Mam nadzieję że tak to rozwiążecie ? Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...