Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci ta opcja ? Dekoder teraz podczas uruchamiania daje ci jasną informację że dysk jest OK. Podłączyłem dwa dyski. Jeden 2,5" 5400 rpm firmy Samsung, oraz przed chwilą podłączyłem dysk Segate 3'5" 7200 rpm (który posiada własne zasilanie )... Ani na jednym , ani na drugim nie działa nagrywanie zaplanowanych audycji. Dlaczego to już dwa razy objaśniłem i powtarzał się nie będę.

 

Funkcja Time Shift , oraz inicjowanie nagrywania podczas oglądania jakiegoś programu działają prawidłowo. Dlaczego , bo dyski są ODPOWIEDNIE. Dlaczego nie nagrywają się audycje zaplanowane, to już napisałem wcześniej ...

 

Dlaczego czasem jednak się uda że audycja zaplanowana się nagra ? Bo czasami HDD uda się szybciej powstać do życia po dostarczeniu do niego sygnału z dekodera.

 

Tyle na ten temat.

 

Oczywiście z nPremium niczego "na potem" sobie nie ponagrywam :) Bo jak się odnajdę w tytułach filmów ? Skoro ich nie ma ... A po 2 i tak nie nagrywa :crazy:

 

 

Żeby nie było wątpliwości, a także aby Pan Tomek miał pogląd. Tak działa EPG i belki informacyjne. Belka informacyjna gubi informacje mimo tego że EPG jest uzupełnione w pełni ( no max na dwa dni ). Oto link http://www.youtube.com/watch?v=DyvC0xUXvMQ&feature=youtu.be do filmiku ukazującego problemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stonka: po nic, piszę tylko, że pan X8 pisał, że będzie takie coś, a nie ma :D mi dysk działa poprawnie, ale jak nadal się nie będzie nagrywały audycje, to spróbuję z pendrive lub z drugim dyskiem :D kupiłem sobie rozgałęźnik 1 USB na 4 USB - jak dojdzie, to napiszę jak to działa... jak zadziała, to będzie wygoda dla mnie, bo podłączę go do USB z dekodera i jak będę wyjmował dysk, to nie będę musiał ciągle szarpać dekodera :/ będę mógł wyjąć dysk i włożyć np. pendrive, albo inny dysk :D zobaczymy, czy to zadziała :D

 

mam jeszcze 1 pomysł, może tak być, ale wątpię w to: czy nie trzeba przed wyłączeniem dekodera wejść w ustawienia dysku i bezpiecznie go odłączyć? :/ czy wystarczy wcisnąć czerwony przycisk OFF i będzie OK :D wydaje mi się, że opcja nr 2, bo nr 1 to byłoby to bez sensu... niech się wypowie pan X8 czemu nie wszystkie nagrania się nagrywają, a niektóre się nagrywają, czy coś z tym zrobicie, albo co my mamy zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wczorajszą nieobecność.

Nowe oprogramowanie wprowadziło następujące zmiany.

1. Usprawniono pracę EPG + zmieniona logika przycisku INFO w oknie EPG

2. Usunięto komunikat o nagrywaniu programu zastępując go informacją na wyświetlaczu

3. Usprawniono obsługę pilota

4. Dodano możliwość wyświetlania czasu zamiast numeru programu na wyświetlacza

5. Częściowo usprawniono obsługę nagrań

6. Zablokowano możliwość włączania się odbiornika TV w czasie sprawdzania dostępności aktualizacji ( o godzinie 3 w nocy )

7. Inne drobne poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że jak ustawię na próbę nagranie i jetem w domu, to się nagrywa, jak mnie nie ma, to często się nie nagrywa... dziś też byłem w domu, miałem nastawione nagranie o 10:55 - 30 min., wcześniej wyszedłem w domu i co się stało? dekoder się włączył na TVP1 (kanał nr 1) i się nie nagrał :D gdybym nie nastawił, że dekoder się ma wyłączać za 3 h, to by cały czas chodził, a tak, to by się za 3 h wyłączył... 3 h nikomu niepotrzebne :/

 

także z wczorajszej aktualizacji jestem średnio zadowolony - jak włączam dekoder, to mi się TV automatycznie włącza, jak mi się nagranie zaplanowane włączy (o ile się włączy), to TV się nie włącza - to mi się podoba, zapewne jak będzie się o 3 w nocy aktualizował, to pewnie się też nie włączy TV - to się mi podoba i jest za to +

 

nie podoba mi się natomiast to, że planowane nagrania nadal się nie nagrywają :D i dekoder się włącza na TVP1 i 3 h chodzi nadaremno :/

 

odnośnie punktu 5: co usprawniono? bo ja nic nie widzę - jak planowane nagrania się często nie realizowały, tak dalej się nie realizują :/

 

nie wierzę, że po włączeniu dekodera od razu pisze: DYSK PODŁĄCZONY, MOŻNA NAGRYWAĆ ITD., że jak się dekoder włącza na planowane nagranie, to nie jest wtedy dysk niegotowy :D

 

także jak dla mnie najważniejsze jest usprawnienie nagrań, by się zawsze realizowały, EPG dla mnie nie jest najważniejsze więc dla mnie nie musi - inni nalegają, to zróbcie to też :D

 

jak poprawicie nagrania, że się będą zawsze realizować, to będę bardzo zadowolony, na razie nie jestem, a przypomnę, że od początku byłem bardzo zadowolony z tego dekodera, zachwalałem go i broniłem, a teraz już tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stonka: po nic, piszę tylko, że pan X8 pisał, że będzie takie coś, a nie ma :D mi dysk działa poprawnie, ale jak nadal się nie będzie nagrywały audycje, to spróbuję z pendrive lub z drugim dyskiem :D kupiłem sobie rozgałęźnik 1 USB na 4 USB - jak dojdzie, to napiszę jak to działa... jak zadziała, to będzie wygoda dla mnie, bo podłączę go do USB z dekodera i jak będę wyjmował dysk, to nie będę musiał ciągle szarpać dekodera :/ będę mógł wyjąć dysk i włożyć np. pendrive, albo inny dysk :D zobaczymy, czy to zadziała :D

 

mam jeszcze 1 pomysł, może tak być, ale wątpię w to: czy nie trzeba przed wyłączeniem dekodera wejść w ustawienia dysku i bezpiecznie go odłączyć? :/ czy wystarczy wcisnąć czerwony przycisk OFF i będzie OK :D wydaje mi się, że opcja nr 2, bo nr 1 to byłoby to bez sensu... niech się wypowie pan X8 czemu nie wszystkie nagrania się nagrywają, a niektóre się nagrywają, czy coś z tym zrobicie, albo co my mamy zrobić? :)

 

Proszę specjalnie nie inwestować w nowe dyski.

Oprogramowanie nr. 11 ( którego obecnie uzywam ) calkowicie rozwiązuje problemy z nagrywaniem we wszystkich odbiornikach.

Zgodnie z harmonogramem testów będzie udostępnione we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, zarąbiście :D szkoda, że nie udało się go wczoraj wrzucić do aktualizacji tego, no ale trudno :D mam nadzieję, panie X8, że na serio naprawicie te nagrania i będzie git :D proszę napisać, co jest winne, że raz się nagra program zaplanowany, a 2x się nie nagra znów? :D obym był zadowolony we wtorek... :D fajnie by było byście wprowadzili takie coś, że można włączyć/wyłączyć automatyczną aktualizację i/lub wybrać godzinę o której się będzie aktualizowało automatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze . Wiemy więc że nagrywanie zaplanowane zostanie naprawione. W takim razie moje konkretne pytanie... Proszę o odp.

 

Kiedy zrobią państwo porządek z lista nagranych audycji ? Proszę aby lista zawierała tytuł nagrania pobrany z EPG, oraz INFO na temat nagranego programu. Da się to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze . Wiemy więc że nagrywanie zaplanowane zostanie naprawione.

 

wiemy/nie wiemy... 100 rzeczy miało już być, a nadal nie ma ;) ale trzymam ich za słowo, że we wtorek (najpóźniej) będzie aktualizacja, która nas zadowoli... a że od środy WSZYSTKIE ZAPLANOWANE NAGRANIA BĘDĘ SIĘ REALIZOWAŁY BEZ PROBLEMÓW :D

moje marzenie... usunąć blokady z kodowanych kanałów, by można było je oglądać na PC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, zarąbiście :D szkoda, że nie udało się go wczoraj wrzucić do aktualizacji tego, no ale trudno :D mam nadzieję, panie X8, że na serio naprawicie te nagrania i będzie git :D proszę napisać, co jest winne, że raz się nagra program zaplanowany, a 2x się nie nagra znów? :D obym był zadowolony we wtorek... :D fajnie by było byście wprowadzili takie coś, że można włączyć/wyłączyć automatyczną aktualizację i/lub wybrać godzinę o której się będzie aktualizowało automatycznie :)

 

Niestety nowe oprogramowania muszą być testowane zgodnie z procedurą. Proszę mieć na uwadze że oprogramowanie zmienia się we wszystkich odbiornikach w sposób wymuszony więc oprogramowanie musi być pozbawione wszelkich błedów fundamentalnych.

Nie możemy wprowadzić możliwości wyłączenia automatycznej aktualizacji. co do godziny to jest to możliwe ale nie bardzo widzę uzasadnienie we wprowadzaniu takiej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :) a ja widzę, bo bym sobie nastawił np. na 8 rano, a nie o 3 ;) ale teraz właściwie mi to już nie przeszkadza, jak się TV sam nie włącza ;) a co z tymi nagraniami? :) co jest w tej chwili winne, że nie wszystkie realizują? soft, czy może dyski twarde, czy cio? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze . Wiemy więc że nagrywanie zaplanowane zostanie naprawione. W takim razie moje konkretne pytanie... Proszę o odp.

 

Kiedy zrobią państwo porządek z lista nagranych audycji ? Proszę aby lista zawierała tytuł nagrania pobrany z EPG, oraz INFO na temat nagranego programu. Da się to zrobić ?

 

Zmiana sposobu wizualizowania nagranych oraz zaabonowanych do nagrania pozycji znajduje się w naszym harmonogramie. Prace trwają. Jak tylko będę miał jakieś konkrety co do daty opublikowania to dam znać ( mam nadzieję że ukaże się w tym miesiącu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :) proszę o jeszcze odpowiedz na moje pytania:

 

1) a co winne, że się nie realizują nagrania?

2) przy zaprogramowanym nagraniu dekoder będzie zawsze włączał się na zaprogramowany kanał i nagrywał go, potem się wyłączy, czy nadal będą takie klocki jak teraz - włącza się na TVP1 i nic nie robi, ewentualnie się wyłączy sam, jak się wcześniej w menu ustawi po ilu h się ma wyłączyć? :(

3) czy nagrania będą miały nazwy z EPG z możliwością, jak jest do tej pory, zmieniania nazwy plików na swoje?

4) kiedy za pomocą pilota będzie można ustawić, żeby dekoder się wyłączył za X min? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba w świat zaczynają iść konkretne informacje.

 

Panie Tomaszu mimo że EPG załaduje się na max 2 dni w przód , belka informacyjna gubi info o programie ... Widać o co chodzi na załączonym przeze mnie na forum filmiku. Prace nad EPG będą nadal trwały ? Jakie jeszcze usprawnienia dotyczące EPG przewidujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do X8 support.

1) Dlaczego zaplanowane nagrania powyżej 2h i tak są skracane do 2 h. np nastawiłam nagranie na film 2h 20m a nagrywanie dekoder zakończył po 2h.

2) Dlaczego firma Globo wprowadza w błąd klientów o możliwości edycji list kanałów? Tak możliwość jest zablokowana na kanałach 1-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...