Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

To raczej przestarzały sprzęt C+ będzie wycofywany z rynku. Nowy prezes nowej platformy Markus Tellenbach na pewno pozostanie przy sprzęcie ADB. Po fuzji kwestia czasu będzie wycofanie dekoderów SD i zastąpienie w 100% HD. Bo w tym kierunku idzie rozwój tv. Zlikwidowanie dubli kanałów w wersji SD podnosi koszty więc logicznym jest że będą je outować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tellenbach to tylko prezes

rzadzic bedzie Paryz i bedzie tak jak oni postanowia.

a co do powolnej likwidacji swoich kanlow -calkowita zgoda.

wiecej kosztuje utrzymywanie tr. niz wymiana chocby wszystkich dekoderow tym ktorzy jeszcze takowe maja..to tylko kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po fuzji C+ z N dotychczasowi klienci będą korzystali z usług nowej platformy normalnie jak przed fuzją. Ewentualnie do poszczególnych pakietów dodadzą kilka nowych kanałów. Klient który będzie chciał skorzystać z całkiem nowej oferty połączonej platformy będzie podpisywał aneks. Nie wierzę, że C+N da szanse na zerwanie umowy każdemu klientowi. Jeżeli nie będzie podwyżki i/lub wycofania jakiś kanałów z pakietu z którego klient korzysta, nie będzie można rozwiązać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku na pewno nic się nie zmieni dwa systemy kodowania to nie problem, ale wydawane nowe dekodery na pewno będą francuskie, a jak komuś się zepsuje n-box to wydadzą mu pace'a. Prezes nie ma tu nic do gadania, firmą rządzi rada nadzorcza a nie zarząd. Żabojady nie ulegną. A oferta się zmieni w ten sposób że zrezygnują z dekoderów SD, zlikwidują duble na transponderach - oby zastąpili kanały SD kanałami HD, pakiety tak sprytnie zrobią że nie będzie możliwości zerwania umowy ;) i będzie gitara. A oprogramowanie cyfry na pewno zagra na n-box'ach jak to takie rakiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę że się grubo mylisz i to dekodery n-ki będą oferowane. No ale nie ma się co spierać, zobaczymy już niedługo za kilka miesięcy.

Ja na wszelki wypadek przedłużając umowę w n-ce wymienię nrecorder na Turbo (i mam nadzieje ze dlugo pochodzi), gdyby jednak się okazało że będą oferować ten francuski szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że po prostu wybiorą firmę która zaproponuje za swoje dekodery najniższą cenę. A to czy będzie to Pace czy ABD czy jeszcze jakiś inny dekoder to jest im wszystko jedno, byle pozwalał na oglądanie Cyfry i dawał dostęp do funkcji jakie będzie oferowała platforma. Taki jest biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pace nie jest francuski tylko brytyjski. System kodowania wybrany przez nke jest nowoczesniejszy od tego w cyfrze - firma która konsoliduje dwie w jedną robi to dla pieniędzy i poszerzenia możliwości - tych nie osiąga się na gorszym technicznie rozwiązaniu. Zobaczysz za 2-3 lata który system będzie domyślnym w nowej formie canal+, bo nie będę Cię przekonywał, że biznesem rządzą inne prawa niż widzimisię które próbujesz przypisać c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie można zostawić w ofercie tylko samych kart i modułów. Oczywiście miejmy nadzieję, że same karty i moduły nadal będą oferowane, ale tzw. dekodery dedykowane również muszą pozostać, ponieważ są ludzie, którzy świadomie wolą dekodery dedykowane od niezależnych :read: Wbrew pozorom, nie wszystkim jest potrzebna do szczęścia własna lista kanałów i inne gadżety znane z dekoderów niezależnych (dla wielu starszych ludzi układanie takiej listy kanałów może być wręcz kłopotliwe!). Niektórzy wolą podłączyć dekoder do prądu i anteny i spokojnie oglądać ulubione kanaly, a w razie dołączenia przez platformę nowych kanałów do oferty nie musieć tych kanałów szukać i ustawiać na liście, tylko w kilka sekund przeprogramować dekoder zgodnie z instrukcją i mieć nowe kanały na liście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak mówisz, @Wasyl. :)

W gronie takich użytkowników jest np. mój ojciec. Jemu wystarcza tylko to, że włączy dekoder i ogląda to, co chce. A ja, że jestem bardziej zaawansowanym użytkownikiem TV-SAT wybrałem zakup własnego niezależnego tunera i są kartę od CYFRY+. Mam wprawdzie też jeden dekoder od CYFRY+ (Sagemcom), ale to tylko do Multiroom-u dla mojego brata w pokoju obok, który też jest laikiem w dziedzinie TV-SAT. Mojemu ojcu i bratu "zwisa" to, jaki kanał na jakiej pozycji na liście jest. Ale mi już niestety nie, więc postanowiłem, jak wyżej. :) Dlatego też ja liczę na to, że "nowa" CYFRA+ pozostawi możliwość korzystania z jej oferty na własnym, niezależnym sprzęcie.

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie patrząc to raczej nie będzie żadnego parowania kart bo wku*wili by w ten sposob mase ludzi ktorzy maja własny sprzet ktorego nagle musieliby sie pozbyc bo nie bedzie wspolpracowal z kartami C+. Ale z drugiej strony to korporacja więc mozna sie po nich wszystkiego spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylby niezly pomysl by wymieniac dekodero syrenki cyfry na turbiaki Nki ale juz na poczatku pojawilby sie problem -obie platformy maja rozniace sie technicznie MULTIROOMY dla mnie ten z eN jest przebajerowany ale przyszlosciowy z cyfry prosty ale ograniczony przyszlosciowo i bez bajeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...