Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, tylko nowa platforma może pójść w tym samym kierunku. Poza tym nie zapomnij, że w przypadku zabrania kanałów polsatu z nowej platformy, traci polsat i reklamodawcy ok 2mln oglądaczy tych reklam. Gdyby to się nie liczyło, to pewnie polsat długo jeszcze by zwlekał z udostępnieniem swych kanałów konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym głównego kanału Polsat nie może wycofać z uwagi na obowiązek udostępniania go w podstawowych pakietach TV nałożony przez KRRiT.

To samo dotyczy TVNu, a resztę mogą sobie pozabierać nawzajem. ;) I nie jest to obowiązek nałożony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownictwo obu platform NA PEWNO już to wie :D . Teraz czas na nas i domagamy się myślę wszyscy tych konkretów :D!

 

Ja już niedawno pisałem, że jeśli nie wprowadzą kodowania, które uniemożliwi odbiór nowej platformy na własnym sprzęcie i dadzą abonentom "Cyfry+" dostęp do "Discovery Historia", to będę z fuzji zadowolony :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

 

Co do źródła to owszem wtopa, pewnie chodzi o Ustawę o Radiofonii i Telewizji? :mrgreen:

Tak, chodzi o ustawę o radiofonii i telewizji (artykuł 43.).

 

A co do podwyżek to wysoką ceną nie przyciągną nowych abonentów, co może skutkować tym, że Cyfrowy Polsat w okresie świąteczno-noworocznym będzie miał niezłe żniwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedział się już Prezes Grupy TVN

 

Zgoda UOKiK na połączenie ‘n’ i Cyfry+ jest bardzo dobrą wiadomością i istotnym kolejnym krokiem dla Grupy TVN oraz jej interesariuszy, otwierając nowy etap rozwoju modelu biznesowego TVN po udanej inwestycji w rozwój platform ‘n’. Prace nad połączeniem ‘n’ i Cyfry+ rozpoczną się natychmiast po zamknięciu transakcji w celu jak najszybszego osiągnięcia efektywności operacyjnej oraz planowanej synergii. Decyzja jest również istotna z perspektywy ostatnich spekulacji rynkowych dotyczących ryzyka związanego z zamknięciem transakcji. Obecnie nasi inwestorzy mogą być spokojni, że proces jest na dobrej drodze, a my jesteśmy w pełni zaangażowani w osiągnięcie planowanych korzyści z połączenia platform zgodnie z oczekiwaniami.

 

Informacje podaje satkurier oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawią inne sprawy a mianowicie co na to powie Cyfrowy Polsat i jak zaplanuje swoją programową defensywę no i jak ureguluje się sytuacja z kanałami własnymi obydwóch uczestników fuzji :)

Chyba ofensywę ;)

Ofensywa będzie w przypadku nowych abonentów. W przypadku obecnych abonentów to będzie raczej defensywa czyli inaczej akcja obronna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcja ogłoszona w grudniu zeszłego roku zostanie sfinalizowana. Oznacza to, że:

 

• platforma N przestanie istnieć jako samodzielny podmiot i stanie się częścią większej platformy kontrolowanej przez Francuzów. Będzie obsługiwała łącznie 2,5 mln abonentów, podczas gdy jej największy rywal Cyfrowy Polsat obsługuje 3,55 mln abonentów;

 

• obecnie znana jedynie pod roboczą nazwą NC+ będzie kontrolowana przez Grupę Canal+ (51 proc. udziałów), a TVN obejmie w niej 32 proc. udziałów. Jej mniejszościowym udziałowcem (17 proc.) zostanie amerykański koncern Liberty Global, właściciel sieci kablowej UPC;

 

• na czele NC+ stanie Markus Tellenbach, obecny prezes TVN i N. Beata Mońka, obecnie szefowa Cyfry+, będzie jego zastępczynią;

 

• do 11-osobowej rady nadzorczej TVN wejdą trzej przedstawiciele francuskiego inwestora.

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12485194,Francuzi_juz_moga_polknac_platforme_N.html

 

:D:brawo::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze troszkę uwag po lekturze tego forum i forum Cyfry+:

 

- nie wiadomo jak będzie z nowymi pakietami po fuzji, bo jedni twierdzą, że pojawią się osobne pakiety filmowy (oferta Canal+ Film i nPremium) i sportowy (oferta Canal+ Sport i nSport), bo tak jest podobno na platformach zachodnich a inni uważają, że pozostaną pakiety z wymieszaną zawartością

- nie ma szans na transmisję na żywo wszystkich meczów lig zachodnich oraz LM i LE na nowej platformie ale z drugiej jednak strony czy jest u nas sens pokazywania spotkań pomiędzy słabszymi drużynami np. ligi włoskiej i francuskiej?

- w każdym razie w krajach zachodnich jest przeważnie jedna mocna platforma satelitarna oferująca zasadniczo wszystko w segmencie premium a u nas ten rynek był do tej pory mocno rozdrobiony i dlatego fuzja C+ i n jest jak najbardziej pożądana. Ubędzie też problemów z różnymi systemami kodowania (na nowej platformie pewnie zniknie Conax) i sprzętem do obsługi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawią inne sprawy a mianowicie co na to powie Cyfrowy Polsat i jak zaplanuje swoją programową defensywę no i jak ureguluje się sytuacja z kanałami własnymi obydwóch uczestników fuzji :)

Chyba ofensywę ;)

Ofensywa będzie w przypadku nowych abonentów. W przypadku obecnych abonentów to będzie raczej defensywa czyli inaczej akcja obronna ;)

Jak mawiał klasyk - najlepszą obroną jest atak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja waham się co zrobić. Powstala nowa kablówka Alfa u mnie w mieście i za wszystkie kanały prócz HBO i Canal+ mam 33zl za pierwszy rok. Jest to połaczenie kabłówki z ofertą cyfrową. Mam tam N sport orange sport visataty polsaty wszystkie i wszystkie tvny. Nie wiem czy czekać na ofertę świąteczną po polączeniu ofert czy wziąć tą kablówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do końca roku mają sfinalizować fuzję a dopiero potem zacząć scalać obie platformy, to nowa oferta pojawi się zapewne dopiero na wiosnę 2013 roku.

Heh, dla mnie to by było idealnie, bo właśnie w tym czasie będzie mi się kończyć umowa z Cyferką (kwiecień 2013r.). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem list od Cyfry w którym informują, że spółka Canal+ Cyfrowy stała się spółką akcyjną - o tym przekształceniu była mowa w artykule na satkurier. Teraz Canal+ Cyfrowy S.A. może wnieść część udziałów do nowej spółki tworzonej z połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...