Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

No ale skąd się to wszystko wzięło? Póki nie było enki wg C+ nie potrzebne Polakom było VoD, HD, 3D, multiroomy, usługi online.

Ciekawa teoria ale nie do udowodnienia. Równie dobrze wpływ na to mógł mieć skład łez chińskich kolarzy więc oszczędź takich teorii... A nawet gdyby tak było, to przecież nie rozmawiamy o tym, że konkurencja to coś złego, prawda? Tylko czasami w konkurencji jeden przegrywa...

 

Skoro w 2009 chwalili się ponad 1,55mln abonentów tylko w Polsce a obecnie chwalą się 1,6 mln łącznie w PL i Wietnamie z tego ponad 200000 K+ w samym Wietnamie (w maju br) nie ma bata, żeby u nas było więcej jak 1,4 mln.

[beep]u, [beep]u... takimi danymi to możesz sobie... miałem na myśli jakiś poważny raport a nie amatorskie wyliczenie, że skoro tu więcej to tam mniej itp.

 

I ostatni raz błagam... nie piszcie już o tzw. Ekstralidze bo zwymiotuję... Bardzo lubię piłkę nożną i kilka razu zmusiłem się do oglądania tych rozgrywek... Można stracić wzrok bo wyglądają one dokładnie tak jak PZPN :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@besta

Finansowo C+ na pewno zyskała na podzieleniu się prawami do EK. Wizerunkowo czy prestiżowo wg mnie jednak sporo straciła.

 

 

W jakimś stopniu C+nie miał wyjścia przy rozstrzygnieciu ostatniego przetragu. Nikt raczej sam by nie wyłożył takiej kwoty 300 mln zł za 3 sezony ( we wczesniejym było 360 ale teraz doszły jeszcze pieniadze od T-Mobile) a kolejna wspołpraca z Orange tak jak już napisałem nie mogła zajść. Do tego samej Ekstrklasie S.A bardzo spodobał się pomysł (i nie ma co się dziwić ) z wejsciem do przetragu grupy Eurosport i promowania za pomocą Eurosport 2 ligi w Europie , tym bardziej w sezonie przed i po Mistrzostwach Europy w Polsce. Natomiast utrzymanie przez C+ na wyłaczność najlepszych meczów w kolejce (poza Ślaskiem) świadczy że aż tak bardzo na prestiżu C+ nie stacił, dalej są te mecze co mają na wyłaczność ogladane w granicach do około 200 000 abonentów a możliwość obejrzenia teraz wszystkich meczów w kolejce na antenach C+ łacznie z hitowymi bez potrzeby wykupywania jakiejś opcji dodatkowej tak jak to było wczesniej z Orange to duzy plus dla abonentów C+, teraz wszystko w jednym miejscu i ja zyskałem 10 zł :D A o samym traceniu jakiegoś prestiżu to być może i N traci jeszcze wiecej odnośnie LM i meczu w otwartej tv tak jak teraz ma mecz Polsat (od nowego sezonu być może bedzie miec ten pakiet co teraz Polsat TVP albo ktorys z otwartych TVN'ów) bo hitowe srodowe spotkanie zawsze też na otwartym Polsacie :D a meczu hitowego typu Lech-Legia, Wisła-Legia, Lech-Wisła ciągle poza C+ nigdzie nie obejrzysz.

 

Już wystarczy o lidze ;) A Ty Alcatraz wymiotuj ale nie na forum tylko u siebie w domu na dywan , zresztą do dyskusji się nie nadajesz, Bardziej do podania leków. Co do samych danych o które pytałeś wczesniej to choćby masz tutaj z tego sezonu http://s7.postimage.org/pc8oa4bfv/image.jpg . Wczesniejszych z danymi pokazującymi o ile gorzej wygląda ogladalność innych lig ( z wyjątkiem paru spotkan hitowych) sam mozesz sobie znależć gdzie mecze typu Liverpool-Totenham oglada około 20-30 tys abonentów a mecze typu Juentus-Fiorentina jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 2009 chwalili się ponad 1,55mln abonentów tylko w Polsce a obecnie chwalą się 1,6 mln łącznie w PL i Wietnamie z tego ponad 200000 K+ w samym Wietnamie (w maju br) nie ma bata, żeby u nas było więcej jak 1,4 mln.

[beep], [beep]... takimi danymi to możesz sobie... miałem na myśli jakiś poważny raport a nie amatorskie wyliczenie, że skoro tu więcej to tam mniej itp.

 

Przecież to dane z ostatniego raportu giełdowego Vivendi i z oficjalnej strony K+, to co ty jeszcze chcesz? A że Cyfra od pewnego czasu jak ognia unika podawania liczby abo tylko u nas (wcale się nie dziwię wobec tak "wspaniałych" wyników) trzeba dokonać prostej operacji plus/minus samemu i wyciągnąć wnioski. Przecież to oczywiste, że tracą abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie właśnie standardy narzucacie Pawel85. Na początku już zaznaczyłem, że nie opowiadam się po niczyjej stronie ale widzę, że skamlący enkowcy będą bronili tego swojego przejmowanego tobołka jak niepodległości. Nie będę już komentował kolejnych żenujących wypowiedzi, bo przypomina to jako żywo "kopanie się z koniem". Bardzo znamienne jest jednak to, że najgłośniej porykują dwaj osobnicy mający na swoich kontach ostrzeżenia! Besta nie mów mi do czego się nadaję, bo się ośmieszasz i hamuj!!! bo zauważ, że jeszcze jedno ostrzeżenie i robisz wypad na dłuższy urlop!:-)))) Potrzebne to Tobie? Brak konkretów, tylko puste ryki i nawoływania... Spokojnie dzieci, to nie okupacja nadal będziecie oglądać telewizję choć nie będzie nazywała się "n". Ktoś wcześniej napisał: jak coś miało pojawić się w ence to już lokalni klakierzy ryczeli, że super, że technologia, lider itd. Kiedy okazało się, że "to coś" będzie w Cyfrze+, natychmiast klakierzy zaczęli dyskredytować i deprecjonować wspomniany produkt. I tak w kółko - z tą oglądalnością i "spadkiem" abonentów tak samo. Cyfra nigdy nie była tania a przypominam, że od pewnego czasu mamy globalny kryszys. Gdyby w "n" spadło nawet o 50% to byście powiedzieli, że to platforma wyłącznie dla elit, najnowsza technologia, do której ludzie jeszcze nie dorastają albo nie mają na nią pieniędzy. No ale kolego... tak to już jest. Czego jeżdzi więcej po polskich drogach: Audi A8 czy Skody Octavii? Polsat ma najwięcej abonentów, bo to taka KIA. Powinniście się cieszyć, że do końca swoich dni enka pozostanie chociaż tą Octavią. Reszta jest jasna i oczywista. Z mojej strony także EOT ponieważ naprawdę szkoda czasu na polemikę wyłącznie z dwoma porykującymi jegomościami o mentalnośco konia trojańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta nie mów mi do czego się nadaję, bo się ośmieszasz i hamuj!!! bo zauważ, że jeszcze jedno ostrzeżenie i robisz wypad na dłuższy urlop!:-)))) Potrzebne to Tobie? Brak konkretów, tylko puste ryki i nawoływania... .

 

Patrz no faktycznie załamie się jak dostane 3 ostrzeżenie. Ban na jakimś forum internetowym to pewnie musi być życiowa porażka :D A sam dłuższy urlop to akurat jestem na chorobowym :D

 

Brak konkretów ? Puste ryki ? Przeczytaj swoje wczorajsze wpisy i kto tu ryczał ? :lol: Zresztą do Ciebie raczej nie docierają konkrety i zgadzam się tu z Pawłem85 chociaż jestem abonentem C+ (ale co to ma za znaczenie) że w ten sposób sam siebie określiłeś

bo albo ktoś nie potrafi tutaj czytać albo cynicznie pomija pewne fakty.

 

Nawet aboneneci N wiedzą że największą ogladalnoscią na antenach C+Polska wśród wszystkich lig cieszy się Ekstraklasa bez znaczenia jaką jest ligą pod względem poziomu ale do Ciebie to nie dociera i wrzucasz coś o PZPN jakby to miało coś wspólnego z tą oglądalnością. Tak samo nie dociera do Ciebie że to ukrywanie ostatnio liczby akutalnych abonentów przez Cyfre jest dość podejrzane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

besta...Cyfra nie podajeco kwartal danych bo nie jest na gieldzie i nie musi..

podaja dane zawsze na koniec roku..

zawsze tak bylo i tak bedzie...teraz tez pewno skoncza na 1.55 mil lub cos kolo tego...bo w srodku roku trca a na koniec zawsze zyskuja.

 

Ekstraklasa..owszem jest popularna i jej ogladalnisc jest dobra ale ogladalnosc nie ma tu wiekszego znaczenia a znaczenie ma ilu ludzi za to placi.

pewno im sie to oplaca skoro w tym sezonie placa za to mniej a maja wiecej (wszyskie mecze na zywo w HD)

poza tym podobno pod koniec listopada moze byc podpisana wstepna umowa i podaja jakes nowe fakty..kiedy LM trafi do C+ i jak bedzie wygladac samo przejecie bankruta...wiec spoko...troche cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta, zwrócę Ci małą uwagę na kilka rzeczy: nie podałeś ile z tych oglądających mecze jest w Cyfrze, a ilu w kablówkach ma wykupiony canal+, druga kwestia, duża część ludzi ogląda to na kanałach HD, też tam nie widzę wyjaśnienia, czy oglądalność tego jest łącznie z kanałami HD i SD, czy tylko SD. takie dane może i są ciekawe, ale za wiele nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zwracać bo o tym wiem ;) Wszystkie te badania które przewijają się w mediach/portalach są głównie przeprowadzane przez Neilsen Audience Measurement http://www.agbnielsen.pl/2011-11-20,1680.html tak jak te badania wklejane powyżej . Jasne że są one na wersjach SD i tak samo badana jest ogladalność przez N.A.M. meczów, innych wydarzen sportowych , filmów i z każdych tych badań wynika że liga polska ma średnią największą ogladalnośc , większą od innych lig z których tylko pare nielicznych hitów jak Real-Barca który jest najwiekszym hitem może rywalizować z ogladalnościa polskiej. Gdyby badania monitorowały równiez wersje HD to wyniki ogladalności pewnie byłyby o wiele wyższe(liczbowo) wszystkich badanych podmiotów ale pewnie przewaga oglądalności polskiej nad innymi dalej by się utrzymywała tak jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy bardziej wiarygodniejszych (niezależnych) badań ogladalności najrózniejszych wydarzen w tv raczej nie znajdziesz na rynku. A wrecz śmiesznym jest stawianie obok badan "telemetrii" N.A.M jakiś sondaży OBOP'u dla polityków :lol:

 

Kończe temat bo troche zaczyna odbiegać od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh jak Ci się udało, gratuluje. Odbiega od głownego wątku tematu - teraz pasuje ? Postaw jeszcze ze 4 wykrzykniki bo 3 to za mało frustracie.

 

Co do samej czytelności to wróć do swoich wczorajszych wpisów. Tam to jest dopiero komedia :lol:

 

czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek_RMS

 

Prosze bardzo, oto część postu z spam.org :

"Część kanałów - głównie tych produkowanych przez N i Cyfrę+ - może dołączyć do obu pakietów już w grudniu br. - mowa tu głównie o N Premium w Cyfrze+ i Canal+ w N. Oto prawa jakie posiadać będzie nowa platforma satelitarna, która prawdopodobnie zachowa nazwę Cyfra+: Sport (T-Mobile Ekstraklasa, liga angielska, włoska, hiszpańska, francuska, Grand Prix na żużlu, NBA, Euroliga, Liga Mistrzów, Liga Europejska od 2012 roku)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wkrótce n i Cyfra+ będzie wspólną platformą, ale widzę, że jednak sprzedawcy Cyfry w APS`ach są jednak negatywnie nastawieni do n.

Wczoraj zakupiłem sobie Cyfrę+ w pakiecie CANAL+ Start i Pace PVR HD, w ofercie przejściowej od innego operatora. Pokazałem rachunek z n, gdzie płaciłem za Fulla jeszcze 99 zł, więc gościu pyta mi się czemu tak dużo płacę. Mówię mu więc, że mam cały full oferty, a szczególnie mam najlepszą ofertę filmową. Gość się zaśmiał i mówi, że CANAL+ to najlepszy kanał filmowy w Polsce. Mnie się też śmiać zachciało i powiedziałem, że już nie jest najlepszy, bo stracił FOX`a i Monolith na rzecz nPremium. Gość się zmieszał i mówi, że co tam FOX, same filmy niemieckie i tasiemce i Gotowe na wszystko, na co mnie śmiech ogarnął, ale nie wchodziłem z gościem w polemikę, bo nie ma sensu. Widać jakie ma pojęcie, skoro mówi, że amerykańska wytwórnia produkuje niemieckie filmy i tasiemce europejskie :lol2: Na koniec mi mówi, że od nowego roku n przechodzi do Cyfry+, więc będzie super, bo dostaniemy nowe wytwórnie, gdzie wspomniał o wspaniałym FOX`ie, który to produkuje hity filmowe z Hollywood. No ja pierniczę, nic tylko przy nim facepalm wykonać :facepalm:

 

PS: Piszę o tym, bo śmieszy mnie fakt, ze gdy coś jest w n, to jest żałosne, a jak nagle przejdzie do Cyfry+ to będzie złotem. Mam nadzieję, że tak nas przy fuzji nie potraktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy czekają nas zmiany w kanałach po połączeniu ofert w sensie czy zrezygnują z czegoś jeszcze. Swoją drogą sprzedawcy w Apsach rozwalają mnie. Umowę z N podpisywałem w styczniu. Mówiłem kilka razy sprzedawcy jaki wybieram pakiet a ten mi zafundował najmniejszy. Dostałem 2 dekodery bo podpisałem drugą umowę. Ten drugi zwróciłem do serwisu i wszystko jakoś się wyprostowało ale czasem mam wrażenie że ludzie nie mają pojęcia co sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas_k pisze

że CANAL+ to najlepszy kanał filmowy w Polsce

Wszytko to jest rzecz gustu ja np, wole pakiet Canal niż HBO.. Każdy pakiet filmowy ma swoje złe i dobre strony..

 

A dany film niby największy hicior zawsze obejrzę na każdej platformie kwestia jedynie czasu . Na kanałach filmowych wcześniej na innych trochę później ale jednak zawsze..

 

Dla przeciętnego zjadacza platform nazwijmy to tak przejęcie nki przez cyfre spowoduje wzrost cen.. Do nie tak dawna szło wytargować canal + pakiet optimum nawet za 60 złotych.. nka w tym czasie full pakiet oferowała za 48 złotych.. I to całkiem nie dawno jakieś 3 do 4 miesięcy temu.. Dzisiaj o takich cenach w obydwu platformach zapomnij..

 

Zapewne za rok o tej porze już prawie wszytko będzie jasne .. Pozostanie Cyfra ze znaczkiem n.. i oferta cyfra plus jedynie znaczek n..??? A może coś jeszcze bezie w tym dodatku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym, bo śmieszy mnie fakt, ze gdy coś jest w n, to jest żałosne, a jak nagle przejdzie do Cyfry+ to będzie złotem. Mam nadzieję, że tak nas przy fuzji nie potraktują.

 

Cóż, dokładnie tą samą tendencję można zauważyć wśród nkowiczów. Wychwalanie u siebie a ośmieszanie u konkurencji, tych samych rzeczy. W obu przypadkach jest to żałosne, ale nie twierdź, że jest to tylko domeną jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...