Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że jednak będzie możliwość odbioru w odbiornikach niezależnych (jeśli wierzyć cyfrze.tv). Jakoś to przeboleję nawet jeśli moduły będą bez trybu legacy i będzie trzeba poszukać odbiornika CI+. W dzisiejszych czasach narzucanie abonentom sprzętu do odbioru jest po prostu niedorzeczne, choćby ze względu na to, że coraz więcej jest na rynku telewizorów z DVB-S2 i ci, którzy kupili taki telewizor, raczej nie marzą już o tym, żeby mieć dodatkowe pudełko, dodatkowe kable, dodatkowy pilot. W normalnej platformie przynajmniej moduły CAM powinny być oferowane!

 

Szkoda oczywiście, że przestaną działać odbiorniki z uniwersalnym czytnikiem, czy drogie moduły Astona, ale wyłączenie systemu Seca (a raczej tunelowanej Nagry) było do przewidzenia. Mam jednak wielką nadzieję, że jeszcze do czasu zakończenia obecnych umów z Cyfrą+ (mniej więcej do połowy 2014 roku?) system Seca jeszcze pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku dniach bardzo dużo napisano tutaj o tym jak może wyglądać nowa platforma. Informacje te raczej sugerują, że chyba lepiej będzie zostać przy ofercie Cyfry. Niedawno przedłużyłem umowę i obecnie płacę około 70zł, i to jest absolutne maksimum tego, co jestem w stanie wydać na telewizje. Nie wiadomo jak to do końca będzie, ale raczej zanosi się na to, że nowa oferta raczej będzie droższa. Teraz mam praktycznie wszystko, czego oczekuje, multiroom, własny sprzęt, dobra oferta programowa w przyzwoitej cenie, jedyne o co można się martwić to strata Premier League. Zastanawia tylko to, jaki kształt przybierze opcja Canal+. Ktoś napisał tutaj, że Ci którzy zostaną na starej ofercie oczywiście nie zyskają dostępu do nowych kanałów, ale bywa też mowa o tym, że zawartość Canal+ też może się zmienić, oby nie była jeszcze gorsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na oficjalne potwierdzenie tych wszystkich nowości dotyczących nc+, bo jest zbyt wiele plotek, a zbyt mało faktów. Ja przykładowo mam dekoder bez CI+; jestem bardzo zadowolony z użytkowania i nie mam zbytnio ochoty go wymieniać, tak więc czekam na potwierdzenie że będę musiał wziąć dekoder od nc+ - i tu powstaje kolejne pytanie - na jakiej zasadzie ? Bo jeśli dekoder będzie darmowy, bez żadnego haraczu jak to miało miejsce w C+, to ostatecznie pewnie na to pójdę, ale jeśli powiedzą że mam płacić 10 czy 20 zł miesięcznie za dekoder który jest mi zwyczajnie niepotrzebny to niech się walą.

Poza tym trochę za duży hype z tej fuzji się zrobił. No bo co tak naprawdę się zmieni ? Niewiele. Dojdzie parę programów z jednej platformy do drugiej i tyle. Gdyby doszły całe nowe pakiety programowe typu pakiet Viasat - o - to mógłbym powiedzieć że oferta będzie konkretna - ale że co ? Dojdzie LM czy Serie A i parę filmów ? Sorry, ale wrażenie to wielkiego nie robi.

 

@Janusz

 

Zgadzam się zupełnie. Mnie oferta C+ również starcza w zupełności. Ta fuzja według zapowiedzi zamiast przynieść mi więcej komfortu jedynie podniesie mi ceny i być może doprowadzi do trudnej sytuacji związanej z użytkowaniem obecnego dekodera.

Ja gdybym mógł podpisał bym dziś aneks z C+ o kolejne 18 miesięcy - mógłbym zostać przy swoim dekoderze a oferta w zupełności mnie satysfakcjonuje - ale niestety - wchodzę w okres wypowiedzenia 1 kwietnia - a wtedy jestem skazany na nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym Wy mówicie? Że jak będzie 10-30 zł drożej za to samo to przejdziecie na DVB-T? To tylko Wasze szczekanie i nic więcej.

Wybierzecie na bank jakąś platforme satelitarną, czy to będzie nc+, czy Cyfrowy Polsat, lub kablówkę. A czemu? Odpowiedź jest prosta, każdy kto miał nawet najmniejszy pakiet od jakiegoś operatora przyzwyczaił się do programów, w DVB-T nie oszukujmy się nic nie ma, nic a nic.

Człowiek chciałby obejrzeć dobry film czasem - ok w poniedziałki, wtorki Polsat, piątki TVN, ale to nie wszystko.

Człowiek chciałby obejrzeć byle jaki film dokumentalny o słoniach, ptaszkach, orangutanach - w DVB-T nic a nic nie ma.

Człowiek chciałby obejrzeć w tygodniu jakiś głupi mecz czy to siatkówki, czy bundesligi, czy hokeja i też nie ma wystarczająco dużo.

Człowiek dzieciom chce puścić bajki to co? Powie dziecku nagle sory, ale będę Ci puszczał w VHS lub na DVD. Bzdura, człowiek pójdzie do roboty a dzieciaków zostawi z pilotem i CN, Boomerang itd będzie jego dziecko oglądało.

 

Już widze masę ludzi odchodzących na DVB-T. Nawet gdy abonament podrożeje o 40 zł, zostaniecie w NC+, lub pójdziecie do CP. Nawet najtańszy pakiet weźmiecie, po to by mieć filmy dokumentalne, jakiś sport, itd.

A to, że DVB-T jest za darmo to o niczym nie świadczy, bo nawet jeśli by mi płacili za to nie chciałbym mieć DVB-T.

Ludzie się przyzwyczaili, jeździli mercedesami, a na DVB-T maluchami nawet nie pojeżdzą, bo tam nic a nic nie ma. I dziwi mnie Wasze stękanie, że przejdziecie na DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Wasze szczekanie i nic więcej.

 

Może jednak trochę grzeczniej, co? Ludzie tutaj wspominają o swoich rozterkach i wątpliwościach wobec nowej oferty, przecież oczywistym jest, że cena będzie nie jest bez znaczenia. Nie dla każdego podwyżka będzie do przyjęcia. Ja sam w telewizji oglądam głównie wydarzenia sportowe, więc jak będzie zbyt drogo, to po prostu zrezygnuję i powrócę do FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego podwyżka będzie do przyjęcia. Ja sam w telewizji oglądam głównie wydarzenia sportowe, więc jak będzie zbyt drogo, to po prostu zrezygnuję i powrócę do FTA.

Zgadza się ale wtedy zawsze będzie można wybrać niższy (i tańszy) pakiet, prawda? Dzisiaj w FTA nie ma już nawet podstawowych kanałów więc to nie jest chyba alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny, spliterów to oni nie zablokują,bo nie mają takiej możliwości.poprostu przestaną działać w tym systemie kodowania.co do pakietów, to myślę,że nie mogą szaleć z cenami,bo dużo ludzi ucieknie do CP lub ORANGE.co z tego,że będzie więcej HD.ludzie już wiedzą,że na wszystkich podobnych tematycznie kanałach leci ta sama papka i powtórki.tak więc........

 

Realnie Orange jest konkurencją dla Cyfry nie dla n ponieważ ma ich pakiety, swoje nie są obszerne.

Czy ktoś zauważył, że n udostępnia wszystkie kanały w Orange, ale za te same pieniądze co w n. Po wejściu w prawdopodobne partnerstwo czyli udostępnienie oferty nc+ dla Orange, ceny w Orange będą większe, ponieważ będą to ceny nc+ nie n. A sama oferta Orange nie stanowi realnego zagrożenia na rynku płatnych tv dla nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może właśnie ORANGE czeka z nową ofertą po zaprezentowaniu oferty nc+. i nie śpieszy się, tak jak to zrobił CP,który poleciał na ilość nie na jakość. i ze strachu każe ludziom migrować na inne pakiety jak chcą oglądać coś nowego.przy okazji przedłużając umowy,aby nikt nie uciekł do nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomą rzeczą było że jeśli dojdzie kilkanaście nowych kanałów do CP to nie dadzą ich do starych pakietów za darmo. Gdyby dodali musieli by podnieść abonament i wtedy byłby dopiero płacz że nie pozostawiają wyboru. nc+ przecież zrobi tak samo- nowe kanały w nowych pakietach, jak chcesz mieć do nich dostęp do podpiszesz aneks, przedłużysz umowę o X czasu i masz.

Troszkę obiektywizmu by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie parowanie kart to jest cofanie sie do tyłu, Multiroom powinien byc taki jak był w c+ wcześniej na 2 moduły z doładowaniem co 12 lub 24 godzin (6 godz. to trochę za mało).

Zmierzam do tego że mając np 3 - 4 pomiesczenia mam w każdym dekoder od operatora nie musi byc niezalezny i przekładam sobie tylko karty tam gdzie chcę oglądać ja lub ktos z rodziny.

Od kilku lat tak ogladam programy w różnych pokojach domu mając tylko oryginalna kartę z multiroomem.

Kto mi teraz wróci za te 3 dekodery kupione od C+ na własność, jak zastosuja parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze.

Spójrzcie na to wszystko w ten sposób:

Do tej pory na polskim rynku działają trzy platformy. Dwie z nich niebawem kończą swoją działalność, ale nie zostawią klientów na lodzie tylko mają zamiar wywiązać się ze swoich umów terminowych. Pamiętajmy, że każda ze stron ma prawo wypowiedzieć umowę lub jej nie przedłużać po zakończeniu. Na rynku niebawem zacznie działać całkiem nowa platforma telewizji satelitarnej (NC+). Znamy już pierwsze szczegóły techniczne, które wielu z Was nie przypadły do gustu. Jeśli jednak nie będziemy traktować nowej platformy jako kontynuację C+ lub N to tak naprawdę nie ma na co narzekać. Po prostu nowa platforma będzie działała według całkiem innego modelu. Gdy wchodziła N na rynek nikt nie psioczył, że kupił do Cyfry własny odbiornik, a teraz N będzie parowała karty z dekoderami.

 

Ja podchodzę ze zrozumieniem do tego co oferuje NC+, natomiast nie napalam się, że zaraz przejdę do nowej oferty (to tak jakby NC+ zapłaciła mi za zerwanie umowy z C+ ;) ). Poczekam i zobaczę co mi zaoferuje. Jak dla mnie, od strony technicznej wystarczą moduły CI/CI+ i będę zadowolony.

 

Pamiętajcie, że C+ się kończy tak ja kończy się Wasz ulubiony samochód posiadający funkcje, które w dzisiejszych czasach nie są już na wyposażeniu nowych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji maja zwracać?? Kończy ci sie umowa i nie musisz akceptować nowych pwarunków nie miej zalu do Cyfry

Nikt ci tez nie kazał ich kupować na własnośc, mogłes kupic własne dekodery a nie od C+

Przecież napisałem, że mam własne dekodery, ale od C+.

Nikt mi nie kazał, ale firma która utrzymuje się tylko i wyłacznie z abonentów powinna chociaż troche szanować ich. A tu okazuje sie że jeszcze teraz (mimo ze wszystko mają już praktycznie zaplanowane z parowaniem kart) to można jeszcze kupić na własnośc dekoder od C+, i jak to nazwać - brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum tekst pewnego usera @yarq94 i go przytoczę bo jest ciekawy

 

Wujek powiedział mi informacje które się sprawdzały w:

1. Sprawdziła się data przyznania zgody na fuzję, którą dał UOKiK.

2. Kilka miesięcy wcześniej, gdy nie było jeszcze testów Discovery HD na tp, podałem informację, że będzie Discovery HD

3. Informacja, że Canal+ zamierza nabyć ligę polską żużlowo.

4. Zdementowałem pogłoski, że Travel Chanel nie będzie w CP (jak wiecie nawet na stronie internetowej CP był TCHHD, a ja w tym samym dniu na forum n zdementowałem to - i jak widzicie do tej pory nie ma na CP)

5. Dekoder z WiFi

6. i kilka mniejszych.

 

 

Wujek powiedział mi, że nowa platforma będzie:

1. Opierała się na zasadzie klient Twój Pan.

2. Powstała reklama informująca nową platformę - będzie to połączenie widza siędzącego przed TV i wybór pomiędzy kanałami oferowanymi przez N a przez C+ i nagle skok w nową erę. Zobaczycie 5 dni przed startem platformy już ją.

3. Canal+ jako pierwszy program w Polsce będzie nadawał w 1080p.

4. Nowy dekoder będzie zawierał nie tylko WiFi ale też DLNA i obsługę 1080p.

4. 1 marca lub 1 kwietnia znika nPremium i nSport - wzamian dochodzą x1, x2, x3, a za nsport n1 - będą leciay tam wszystko co co na głównych Canal+ - klient nie ma możliwości rozwiązania umowy.

5. Znika ESPN Amercia prawa NHL przechodzą do Canal+.

6. CN i TCM będą nadawały w HD.

 

 

Ciekawe czy to sie sprawdzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten user ma wiele imion... pisze w wielu wątkach... ciągle to samo... zupełnie nie wiem po co? Mają być jakieś nagrody przyznawane w tej sprawie... Źródłem jest wujek... może i fajnie tylko po co tyle razy pisać o tym... Mam wrażenie, że ten user ma to na karteczce i sobie odkreśla - co się sprawdziło co nie...Po to tylko aby powiedzieć "A nie mówiłem!" Dziecinada. Czy to ma jakoś nas przygotować na przyjście nieuchronnego? A może to nowa platforma nas testuje - jak zareagujemy? Dziecinada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum tekst pewnego usera @yarq94 i go przytoczę bo jest ciekawy

 

 

 

4. 1 marca lub 1 kwietnia znika nPremium i nSport - wzamian dochodzą x1, x2, x3, a za nsport n1 - będą leciay tam wszystko co co na głównych Canal+ - klient nie ma możliwości rozwiązania umowy.

 

Ciekawe czy to sie sprawdzi??

 

Tak, zapewne się sprawdzi - zwłaszcza ten punkt ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Canal+ jako pierwszy program w Polsce będzie nadawał w 1080p.

 

Ja bym proponował nie publikować tutaj tego typu bajek, bo zaraz na nowo zaczną się spekulacje. A to, że są to bajki nie ulega wątpliwości. Minie jeszcze sporo czasu zanim Canal+ będzie nadawał w 1080p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą już że wprowadzą parowanie a nadal sprzedają dekodery na własność w ramach C+. Kpina.

To tak jakby kupić samochód z salonu a po okresie gwarancji nie możesz nim jeździć, mimo iż jest w idealnym stanie, bo wmawiają Ci że wyszedł nowy model i koniecznie musisz go wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...