Skocz do zawartości

Kto otrzyma Złotą Piłkę 2011 ?


Sorek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto w tym roku był według Was najlepszym piłkrzem?

 

Miom zdaniem walka powinna się rozstrzygnąć pomiędzy dwoma niedocenionymi graczami - David Silva lub Xavi .Obaj są liderami swoich zespołów i grają równo cały rok,w przeciwieństwie do Messiego błyszczą w reprezentacji.

 

Rok temu powinien wygrać Sneijder,który poprowadził Inter do Mistrzostwa i Pucharu Włoch,a także wygrał z nim Ligę Mistrzów po drodze ogrywając Barcelonę (3-1 i pamiętne 1-0 ) Do tego poprowadził Holandię do brązowego medalu na mundialu w RPA.Niestety wygrały układy i piłkarz bardziej medialny-Messi .Może Sneijder nie wygrał bo gra w Interze ha ha ha ha

 

Nieoficjalna lista kandydatów do Złotej Piłki FIFA:

 

FC Barcelona: Lionel Messi, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Cesc Fabregas, Gerard Pique, Dani Alves, David Villa, Carles Puyol, Eric Abidal oraz Alexis Sanchez.

 

Real Madryt: Iker Casillas, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo, Mesut Ozil oraz Sami Khedira.

 

Bayern Monachium: Bastian Schweinsteiger, Phillip Lahm, Mario Gomez, Thomas Mueller, Franck Ribery oraz Arjen Robben.

 

Inter Mediolan: Wesley Sneijder i Diego Forlan

 

Manchester City: Sergio Aguero i David Silva

 

Manchester United: Javier Hernandez i Wayne Rooney

 

Arsenal Londyn: Robin van Persie

 

Lazio Rzym: Miroslav Klose

 

Tottenham Hotspur: Rafael van der Vaart

 

Anży Machaczkała: Samuel Eto’o

 

Liverpool FC: Luis Suarez

 

Santos FC: Neymar

 

Udinese Calcio: Antonio di Natale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Holandia zdobyła srebro w RPA, a nie brąz ;)

Po drugie, chciałbym obszerniej poruszyć jeden problem klasyfikowania sportowców w różnych dyscyplinach. Problem taki występuje w tenisie, gdzie punkty do rankingu zdobywa się w taki sposób, że nr 1 jest raczej najrówniej grającym zawodnikiem (szczególnie u kobiet) niż najlepszym. W futbolu na całe szczęście głosowanie odbywa się sprawiedliwiej. David Silva i Xavi pewnie wygraliby w takiej klasyfikacji jaka obowiązuje w tenisie. Ale nie oszukujmy, najlepsze na świecie umiejętności ma Messi i tylko on powinien zdobyć Złotą Piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorek21 No to zobacz jaki jest extra Ronaldo:http://www.sportfan.pl/artykul/29785/idzcie-sie-pier-c-ronaldo-obrazil-kibicow-realu-wideo

Ciekawe jak Ty byś zareagował jakby kilka tysięcy ludzi bluzgało na Ciebie,na pewno byś się z tego cieszył.Ludzie on też jest człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Platini był wielkim czarodziejem piłki, porównywanie tych piłkarzy jest trudne bo grali w całkiem innych epokach, Ja spotkań Platiniego na żywo nie mogłem oglądać bo w 1986 r. sie urodziłem, znamy tylko z powtórek i opowiadań taty. Lepszy według Mnie jest Francuz, chociaż Messi jest wspaniały, jego gra jest fantastyczna, ja jednak lubię piłkarzy którzy grali w dawniejszych czasach bo wtedy aby osiadać sukcesy potrzeba była technika i wytrzymałość, dlatego uważam, że platini jest tylko minimalnie lepszy od Messiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie los darował mi to szczęście, że mogłem oglądać Platiniego, a nawet Eusebio. Taki ze mnie dziadek. Muszę przyznać, a może to sentyment ze względu na Bońka, bo razem jakiś czas grali, też bardziej mi się podobał Francuz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...