Skocz do zawartości

Wybór karty DVB-S2


mik97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam, jeśli był już taki wątek, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Szukam karty satelitarnej (DVB-S2) do komputera w celu LEGALNEGO odbioru Cyfry+ (abonament KOMPAKT). Posiadam już antenę, konwerter Quad skierowany na satelitę HotBird (jeden kabel koncentryczny prowadzi do komputera), spliter PIC TURBO (4 karty) zakupiony na Allegro i programator PHOENIX na USB. Oprócz tego do splitera i do anteny będą podpięte 3 tunery - THOMSON (oryginalny z Cyfry+), Opticum HD 9600 mini i Linbox CR1. W komputerze są 3 wolne złącza PCI (PCI-E jest zajęte przez inne urządzenie). Obecnie zastanawiam się nad kupnem SkyStar HD2 lub TBS 8921. Proszę o pomoc w wyborze lub zaproponowanie innego modelu. I jeszcze jedno - czy użytkowanie splitera w obrębie jednego lokalu jest legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca: splitter - z tego co mi wiadomo - legalne

Karta: w kwestii samego dekodowania C+ ma raczej charakter "nie-kluczowy", bardziej bym się obawiał o dogadywanie się splittera z czytnikiem phoenix. Z kart z TBS8921 nie mam za wielkiego doświadczenia, nie bawiłem się tym modelem, a SkyStar HD2 to odpowiednik TwinHan-a AD-SP400, mam nie najlepsze wspomnienia z korzystania z TwinHan-a, były błędy w sterownikach; nie wiem, czy już to opanowano dla SkyStar-a (który był z aktualizacjami sterowników do tyłu względem TwinHan-a). Mimo tego jego praca była generalnie stabilna. Czy jest tak dla TBS8921 - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może porozglądaj się za informacjami o TBS8921, nie twierdzę, że może być zła - może to jest to, nie znam jej za bardzo, z innych średnio Prof 7301 obecnie trudno dostępny, stabilność z mojego doświadczenia może być różna, może trafisz jakiegoś TechnoTrenda (TT S2-3200), ale raczej używkę (lub zza granicy) - może TT to nie jest szczyt technologii, ale działa stabilnie i to jest przy oglądaniu najważniejsze. Ew. coś innych marek używane - SkyStar HD (bez "2") jest jak TT S2-3200, KNC1 też raczej OK, ale TT, SkyStar HD, czy KNC1 - raczej bez CI - są wtedy tańsze, a gniazdo CI jest Ci i tak niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na temat TBS8921 nie ma żadnych wiarygodnych informacji (tylko ze sklepów i serwisów aukcyjnych), Technotrenda S2-3200 właśnie szukam (dotychczas bez rezultatów), Skystar HD jest tylko na USB (czym się to różni od wersji PCI?), a KNC znalazłem jeden egzemplarz (używany, z CI, niestety paczką pocztową).

 

EDIT: Znalazłem jeszcze "Technisat SkyStar 2 HD eXpress HD,3D 4110/3734" - czy oznacza to Skystar HD (bez 2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne podsumowanie:

 

Prawdopodobnie nie kupię:

SkyStar HD2 - niestabilna

SkyStar 2 HD eXpress - PCI-E

Prof 7301 - "stabilność może być różna", niedostępna w sprzedaży

KNC1 - brak możliwości wysyłki kurierem, niedostępna w sprzedaży

 

Brak informacji:

TBS 8921

SKystar HD USB

 

Karty stabilne, z odpowiednim złączem:

TT S2-3200 (SkyStar HD) - będę dalej szukał (aktualnie niedostępna)

Prof 7500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Prof Revolution 7500 DVB-S2 pod DVBDream + Phoenix z Poor Man's CAM od ponad roku. Karta Cyfra+ pakiet Optimum. Zestaw działa bardzo dobrze na wszystkich kanałach kodowanych z Hotbird i Astra. Ostatnio w moim pakiecie pokazały się kanały HD i działają "z marszu".

Projektuję i długo odsiaduję przed monitorem, małe okienko TV mam zawsze w rogu ekranu; to lepsze od "prawdziwego" telewizora gdzieś w kącie pokoju. Spokojnie kupuj Prof 7500, a programator do karty polecam z łączem USB <->USB, czyli taki w którym nie trzeba kombinować z RS232 (nie pytaj o szczegóły - nie znam się, ale są takie na allegro). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dziękuję za odpowiedź. Programator mam właśnie na USB (kabel A-B), najczęściej oglądam telewizję (dotychczas tylko naziemną) w okienku w rogu ekranu pisząc coś do szkoły, a możliwość odbioru HD się przyda, więc prawie na pewno kupię Prof 7500.

 

EDIT: Właśnie sprawdziłem - od początku listopada karta jest niedostępna na Allegro... Znalazłem podobnie wyglądającą konstrukcję, w prawie identycznej cenie - QBOX 2. Czy jest to klon Prof 7500, czy zupełnie inne urządzenie? Jeśli jedyną cechą wspólną jest obudowa, to kupię na hollex.pl Prof 7500. Trochę drożej, ale przynajmniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o QBOXie jest nieaktualna - w jednym sklepie (którego nazwy nie mogę podać z przyczyn regulaminowych) pojawiła się informacja, że karta będzie niedługo (w środę) dostępna, w dodatku w okazyjnej cenie. Na wszelki wypadek (gdyby dostawa karty została odwołana) zapytam - czy Prof 7301 i Prof 7500 to ta sama karta, tylko z innym złączem? Jeśli tak, to która jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zakupiona, podłączona, wszystko działało - szkoda, że tylko do pierwszej hibernacji komputera... Po ponownym włączeniu musiałem wyciągnąć i włożyć ponownie wtyczki USB z Phoenixa i z karty. Niby drobnostka, ale jednak trochę denerwujące... Po 2 minutach oczekiwania znowu pojawił się obraz (do kolejnej hibernacji). Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem? A jeśli tak, to co źle skonfigurowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibernacja z tego co widzę na forum TBS była także zgłaszana jako problem, na Win7 x64 nawet powodowała niebieskie ekrany. Padły tam dwa rozwiązania, ale nie pojawiła się jasna odpowiedź, czy pomogły. Po pierwsze - można próbować aktualizacji sterowników do najnowszego wydania ze strony http://www.tbsdtv.com (obecnie jest to wersja 2.0.4.6). Dodatkowo jeden z posiadaczy próbował wyłączyć opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" (Menedżer urządzeń i wskazujemy port USB, nie samo urządzenie, trochę trudno jest stwierdzić pod jaki port mamy urządzenie podpięte, tj. ja nie mam koncepcji na to), ale nie napisał jasno, czy pomogło, zresztą to tylko próba ominięcia problemu. Jeśli hibernacja jest dla Ciebie ważną sprawą - możesz próbować kombinować na bazie tego co napisałem, jeśli nie - zalecam unikanie hibernacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w SmartDVB 0.2.1 Beta 5 był ogrom poprawek pod TBS właśnie. Jedyne co mogę podpowiedzieć: w miarę możliwości dobrze jest próbować na czystej instalacji, przejście z Beta 4 na Beta 5 może nie koniecznie się udać...

 

EDIT: Pobierz wersję Beta 5 jeszcze raz, autor zgłasza na forum, że w bda.dev wkradł się jakiś błąd, może dlatego u Ciebie nie startuje ;) Ew. można podmienić sam bda.dev, jest na forum SmartDVB do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - wystarczyło pobrać ponownie program i działa, ale żeby już na pewno nie było żadnych problemów z pozostałościami Beta 4, to na wszelki wypadek zainstaluję cały system od nowa.

 

Z uwagi na to, że teoretycznie może się to komuś przydać - publikuję listę wykonanych czynności:

- zakup Phoenixa USB, karty Prof 7500 i dodatkowego kabla USB A-B (ewentualnie także splittera)

- montaż instalacji

- instalacja sterowników do Phoenixa (http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm)

- instalacja sterowników karty (z dołączonej płyty)

- wyłączenie opcji "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" w portach USB karty i Phoenixa.

- instalacja kodeków ffdshow

- instalacja SmartDVB

- wrzucenie do katalogu SmartDVB spolszczenia i dodatku PMCAM (http://joshyfun.260mb.com/PMCAM/PMCAM2_2.61.zip)

- uruchomienie SmartDVB, wybór bda.dev

- dodanie satelity Hotbird 6/7/8

- skanowanie wybranych lub wszystkich transponderów

- uaktualnienie listy kanałów

- wybór dowolnego KODOWANEGO kanału Cyfry+

- zresetowanie karty (Wtyczki -> Poor's Man CAM -> Show CAM -> Reset card)

- jeśli to konieczne, aktywacja wtyczki (Wtyczki -> Poor's Man CAM -> Active)

W przypadku złego odbioru na kanałach HD można zaznaczyć w opcjach "Dodatkowe buforowanie strumienia".

 

Czas poświęcony na instalację:

- od koncepcji do uruchomienia - prawie 2 miesiące

- od skompletowania zestawu do uruchomienia - tydzień

- łączny czas (po odliczeniu szkoły, posiłków, itp.) - 8 godzin.

 

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, a w szczególności Mr. Orbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Padł mi wczoraj mój SSHD2 (najpierw kilka razy przerywał a potem przestał dawać oznaki na ekranie, jakieś tam napięcie wysyła do anteny, ale odbioru brak) i muszę coś kupić w zamian. Co proponujecie w przystępnej cenie i łatwo dostępnego w Polsce? Ogólnie wystarczy mi coś podobnego do tego co miałem, choć jakby była możliwość blindscanu to bym się nie obraził. Niestety akurat w kartach się nie orientuję, dlatego zwracam się do Was o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...