Skocz do zawartości

Jaka karta DVB do HD? (stabilność, współpraca, napisy)


normalny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym oglądać wszystkie kanały HD z HotBirda, szczególnie te z CYFRY+.

 

Zależy mi na:

- stabilności

- poprawnej współpracy z Windows 7

- poprawnej współpracy z programami (lubię ProgDVB)

- wyświetlania i nagrywania napisów emitowanych za pomocą teletekstu (polski HBO) i DVB (polski CANAL+).

 

Jakie wobec tego karty proponujecie :?::?::?:

 

Posiadam karte SkyStar2, ale ona chyba nie odtwarza kanałów HD, prawda?

I chyba muszę zmienić kartę...

Poprawcie mnie, jak się mylę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak odpowiedzi oznacza, że na rynku nie ma ani jednego takiego tunera :?::?::?:

Chcę wydać swoje pieniądze i nikt mi nie może sprzedać tego, co ja chcę???

 

PS. To samo w wątku, w którym pytam o kartę DVB współpracującą z Windows 7.

Czy na całym świecie nie ma ani jednej karty DVB współpracującej z Windows 7???

 

Jestem w jeszcze większym szoku, kiedy oglądam oferty sklepów internetowych. Wszedłem do sklepu, który zawsze lubiłem. Sklep nazywa się Hollex.pl Myślałem, że tam znajdę dla siebie jakąś kartę DVB (na PCI, nie PCI-E). Ale jest tam prawie nic nie ma. Kiedy tam wejdziemy, chcąc kupić to, co ja, to zobaczymy prawie puste półk. Trzy karty na krzyż.

Wszedłem też do sklepu Yansat, w którym kiedyś wydałem bardzo dużo pieniędzy. Ale tam jest jeszcze gorzej!!!

Zdesperowany wszedłem na Allegro - tam to już w ogóle żadnej karty nie znalazłem!!!

 

Szok!!! Nie wiedziałem, że w 2011 roku nie będę mógł kupić podstawowych podzespołów do komputera!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz bo kart dvb-s2 (HD) na portalu aukcyjnym jest sporo (z nowych konstrukcji TBS, Prof, Tevii czy Anysee a ze starszych Technisat, Twinhan czy czasmi Technotrend lub KNC One się trafi), kwestia czy chcesz nową czy może być używka.

Większość pod W7 powinna pracować prawidłowo chociaż im nowsza tym jest to pewniejsze.

Jaki masz budżet bo można wydać za nową od 250 do ponad 1000 zł za sprzęt dla prawdziwych hobbystów. Oczywiście starsze konstrukcje taniej.

Osobiście Prog'a nie używałem ale nie powinno być problemów do tego dokupujesz Phoenixa który będzie pracował jako czytnik karty C+ masz komplet (zakładam że konfiguracja tego jest Ci znana).

Pozostaje kwestia mocy obliczeniowej kompa i ustawienia kodeków a tutaj bez sprawdzenia na konkretnym przykładzie nikt gwarancji nie da (teoretycznie powinny wystarczyć systemowe z W7 ale w praktyce najlepiej sprawdzić osobiście).

Nic więcej nie doradzę, może ktoś inny coś podpowie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś nerwowy @normalny :P Miej na uwadze, że nie każdy może mieć akurat czas - mam SAT Krak 2011 na głowie i się nie rozerwę ;)

 

Wydaje mi się, że może Cię zainteresować TBS8921: http://recreo.info/index.php?p27,tbs-dvb-s2-8921-pci

Na drugim miejscu rozważyłbym Anysee (ale nie wiem jak jest z wbudowanym w nią czytnikiem pod ProgDVB, a po drugie to ona tak naprawdę nie jest na PCI, tylko trzyma się w gnieździe PCI, a trzeba ją wpiąć na port USB na płytę główną).

 

Na PCI nie ma za dużo produktów, bo producenci przerzucają się na PCI-e, nawet jak popatrzysz na katalog produktów TBS, to większość modeli mają na PCI-e. Takie czasy. Prof 7301 jest chwilowo nieosioągalny (ale ponieważ nie wiadomo jak długo potrwa to "chwilowo", to nie polecam czekać, zresztą ze stabilnością z Prof jest różnie na różnych konfiguracjach, TBS wydaje się być pewniejszy). Wyświetlanie napisów nie zależy od karty, tylko od programu wykorzystywanego do oglądania. Karta DVB dostarcza zawsze cały strumień z transpondera (przynajmniej teraz, kiedyś bywało różnie :P ) i to program musi sobie z tym odpowiednio poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Podzielę się swoim niewielkim, ale jednak doświadczeniem. Z kart DVB korzystam już od kilku lat. Moją pierwszą kartą był TechnoTrend 1.3, a później SkyStar2 2.8a, który pewnego dnia przestał działać. Karty TechnoTrend 1.3 nie mogłem nigdy zmusić do nagrywania napisów, natomiast karta SkyStar 2 2.8a radziła sobie z tym bez problemu. Przy obu kartach używałem oprogramowania ProgDVB (różne wersje). Właśnie dlatego, tak bardzo jestem wyczulony na tym punkcie. Nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto, kupując coś, co może mi się okazać niepotrzebne. Możliwość nagrywania napisów to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy.

 

Druga sprawa, to chciałbym teraz kupić naprawdę dobrą kartę. Solidną, stabilną, bezawaryjną. Taką, na której można polegać.

 

Czytałem jeszcze (na tym forum) Twoje wypowiedzi o kartach: SkyStar HD, SkyStar HD2, TechnoTrend S2-3200, Prof 7301 i wreszczie TBS8921.

Którą z tych kart, tak z czystym sumieniem mógłbyś mi polecić. Solidna, stabilna, bezawaryjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info techniczne (może pomóc mając na uwadze opinie, które już się pojawiały na forum na temat klonów):

SkyStar HD = TechnoTrend TT-S2 3200

SkyStar HD2 = TwinHan AD-SP400

 

Moje zdanie:

- SkyStar HD została zastąpiona przez SkyStar HD2. Stabilny produkt, ale już pozbawiony supportu. Nowego raczej nie kupisz.

- SkyStar HD2 - zbyt rzadkie aktualizacje sterowników, co doprowadziło w przeszłości do kilku zgrzytów (m.in. problemy z kanałami z FEC 5/6). Z uwagi na tą kwestię - unikałbym (nawet nie wiem, czy ostatecznie nowe sterowniki poprawiające FEC 5/6 w ogóle wyszły). Zresztą moje doświadczenia z AD-SP400 są kiepskie.

- Prof7301 - korzystam od dawna z dwóch i jestem zadowolony, ale wiem że w pewnych konfiguracjach lubi wywalić BSOD, nie u każdego działa stabilnie, do tego są teraz problemy z dostepnością

- TBS8921 - nie mam, nie korzystałem, rzuciłem okiem na forum TBS i widzę, że zdania są tam podzielone (widzę coś o BSOD'ach). Jest już nowsza wersja karty - TBS8922, ale w Polsce jeszcze niedostepna (docelowo będzie ją mieć zapewne ReCreO - link do nich wyżej, są dystrybutorem TBS w Polsce).

 

Pod względem stabilności chyba TechnoTrend TT S2-3200/SkyStar HD (tj. nie słyszałem nic o BSOD'ach przy tych kartach), ale nówkę będzie ciężko zdobyć. Dalej z tych co wymieniłeś postawiłbym ex aequo Prof7301/TBS8921 (przy TBS stabilność może poprawić nie instalowanie sterownika VHID, znaczy od pilota, co do 8921 - trochę info na temat wrażeń/problemów userów jest tu: http://www.tbsdtv.com/forum/viewforum.php?f=27 ).

 

Czasami na Allegro coś się trafi, czy jakiś TT S2-3200, czy coś od wspomnianego KNC One (też niezłe produkty, swego czasu dość drogie, ale też już bez wsparcia, KNC przerzuciło się na PCI-e). TechnoTrend nie ma już dystrybucji w Polsce (po przejęciu przez Kathrein sprzedaż się załamała). Nówkę TT kupisz za granicą: http://www.dvbshop.net

 

Napisy: TechnoTrend 1.3 to była nieco inna karta, teraz już takich się nie robi, porzucono architekturę WDM, porzucono sprzętowe dekodowanie obrazu, porzucono filtrowanie PID (nie licząc kilku egzotycznych produktów low-end) - z napisami nie powinno być na żadnej z w/w kart żadnych problemów.

 

Z niewymienionych: są jeszcze karty Tevii, ale nie mam o nich żadnego info, nie widziałem w akcji. Są do kupienia w dvbshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...