Skocz do zawartości
  • 0

dvb-c


Raxel
 Udostępnij

Pytanie

Witam, posiadam telewizor z dvb-t mpeg 4, mam kablówke, w której jest kilka kanałów cyfrowych. Dowiedziałem się, że aby tv znalazł te kanały potrzebuje jakieś nieszczęsne dvb-c. Czy w tym wypadku dekoder dvb-c jest jedynym rozwiązaniem? I dlaczego prawie wszędzie spotyka się tylko dekodery dvb-t, czy są jakieś dekodery dvb-c , które podpina się na tył telewizora? Bo kolejne duże pudło mi nie na ręke :) Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Każdy standard DVB ma inną specyfikacje niezgodną z sobą, są telewizory które posiadają dwa tunery np. DVB-C i DVB-T (plus oczywiście analog). Jeżeli TV ma wbudowany tuner DVB-C to posiada jeszcze gniazdo do modułu CAM do którego wkłada się moduł dostosowany do systemu kodowania nadawcy do którego wkłada się kartę kodową. Wtedy kanały zostają odkodowane jeżeli oczywiście moduł, TV i karta ze sobą współpracują bez konfliktów. Sam tuner DVB-T umożliwia tylko odbiór programów cyfrowych nadawanych z nadajników naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam kablówkę gdzie pakiet podstawowy jest niekodowany w DVB-C MPEG4, a pakiety wyższe już kodowane w CONAX, są w ofercie zarówno moduły jak i kart kodowe.

Niestety od dłuższego czasu szukam tunera DVB-C MPEG4 na USB lub SCART , aby powyższy pakiet odbierać na drugim TV.

W Polsce oferowane są tylko tunery z obsługą DVB-C, ja jednak szukam coś mniejszego niż dodatkowe pudło przy telewizorze...

 

Jedyna opcja to sprowadzić zagranicy, bo nawet jeśli w Polsce jest firma co jest przedstawicielem handlowym, to nie sprowadzi danego modelu mimo że producent to produkuje. Idiotyczne ale prawdziwe... stąd nie wiem po co taki przedstawiciel w Polsce co nie umie sprowadzić produktu jaki winien mieć w ofercie podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zazwyczaj kablówki kodują swoje sygnały, w mojej kablówce system kodowania to CONAX, są dwie możliwości albo dekoder kablowy lub moduł CI w systemie CONAX (nie parują kart). Musisz dowiedzieć się jak jest w twojej kablówce czy jest kodowanie dla wszystkich programów czy pakiet socjalny jest dostępny, i czy karty są parowane z dekoderami, jak są parowane sam moduł nic ci nie pomoże potrzebny będzie dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te kilka kanałów jest nie kodowanych bo mam drugi tv z dvb-c i dvb-t i znalazł około 100 cyfrowych kanałów z czego jakieś 30 działa a reszta jest zakodowana, ten tv bez dvb-c ( Sharp LC-32FH510E ) ma moduł CAM (CI), czyli zamiast dekodera mógłbym do tego gniazda włożyć jakąś karte czy na czym to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No troche się pogubiłem, te 30 kanałów cyfrowych jest nie kodowanych i nie potrzebuje żadnej karty dostępu, dopiero jak bym kupił droższy pakiet to do tych pozostałych dostaje się kartę. Jak bym kupił ten TeveCrypt CX wstawił go do modułu CI to już bym nie potrzebował dekodera dvb-c żeby odbierać tą cyfrówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...