Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.15B8 dla 100/100E/200/120/220


kvasir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko działa jak w 2.15b5 i jeszcze poprawiono wyszukiwanie ręczne z częstotliwości.... więc o co chodzi ??

 

Brain, nie wyczułeś lekko żartobliwego tonu :D Ja nie twierdzę, że wszystko jest do bani - skomentowałem tylko większość wpisów na temat nowego softu i wyraziłem zdziwienie, że w poprzednim sofcie prawie wszystko "podobało się" użytkownikom a w najnowszym od początku zaczynają ostro krytykowac (za to, że się wiesza, jest wolny, wadliwy itd., itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem 2.15B5 zauważyłem różnicę w pracy wyświetlacza podczas odtwarzania: zamiast dotychczasowego ----- jest PLAY :brawo: Poza tym wszystko po staremu, obsługa odtwarzania z USB tragiczna (czkawka a potem zwis) :/ Wróciłem do wersji 2.14B2 - brak polskich znaków w niektórych okienkach i lekkie rozjechanie obraz-dźwięk, ale za to obsługa USB bezproblemowa. Nagrywa, odtwarza, także z TimeShiftem poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy działa E-AC3.. aż sprawdzę.

W 200 Combo nigdy nie będzie działał bo zgodnie ze specyfikacja tego modelu NIE ma on obsługi E-AC3.

Jak kupowałeś trzeba było zwrócić na to uwagę !!! No ale wtedy nie miałeś takiej wiedzy - ferguson pewnie też nie

bo to było zanim pokazała się ustawa z wymogami ...

Co by nie było "widziały gały co brały" i nie ma co biadolić tylko posłuchać kolegów z forum

i wgrać soft od 220 Combo - wtedy E-AC3 będzie działało jak należy :lol:

 

------------------------------------------------------------------

 

> co do softu - działa poprawnie sprawdziłem nagrywanie i odtwrzanie z dysku i żadne "czkawki" o których piszecie NIE występują (dysk WD 500G)

> co do startu zawsze się uruchamiał tak samo niezależnie od softu ale to nic nie zmienia w pracy odbiornika

czyli mamy znowu klasyczne ble ble bel :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy działa E-AC3.. aż sprawdzę.

W 200 Combo nigdy nie będzie działał bo zgodnie ze specyfikacja tego modelu NIE ma on obsługi E-AC3.

Jak kupowałeś trzeba było zwrócić na to uwagę !!! No ale wtedy nie miałeś takiej wiedzy - ferguson pewnie też nie

bo to było zanim pokazała się ustawa z wymogami ...

Co by nie było "widziały gały co brały" i nie ma co biadolić tylko posłuchać kolegów z forum

i wgrać soft od 220 Combo - wtedy E-AC3 będzie działało jak należy :lol:

 

To się tak da? Problem tylko taki, że mam Arivę 100E(w podpisie mam nawet informację) a nie 200 (skąd to wytrzasnąłeś?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy działa E-AC3.. aż sprawdzę... Nie działa!

....., że mam Arivę 100E(w podpisie mam nawet informację) ....

Jak masz Arivę 100E to po co bzdury wypisujesz o E-AC3 nie działającym ?

To jest standard, ktory dotyczy tv naziemnej (dvb-t) a nie odbiorników do satki, w której jest niepotrzebny !!!

 

Masz w specyfikacji swojej Arivy 100 że obsługuje E-AC3 ?? NIE

Nie rozumiem jak można być takim naiwniakiem i narzekać na coś czego nie ma w

specyfikacji zakupionego sprzętu i wiadomo że nie będzie bo z pustego i Salomon nie naleje?

Po co to robisz ? Żeby wprowadzić innych kolegów w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wypisuję bzdur tylko stwierdzam fakt - i nie wprowadzam nikogo w błąd. Pokaż mi proszę gdzie narzekam na brak E-AC3.

Standard E-AC3 dotyczy także TV SAT. W DVB-T też nie jest potrzebny, w ogóle całe MPEG4 jest równie dobrze niepotrzebne - a jednak ministerstwo zaleciło.

 

Więc albo czytać nie umiesz, masz jakieś kompleksy albo robisz dla Fergusona. Do tego brak Ci podstawowej wiedzy.

Na przyszłość czytaj dokładnie co piszę, zamiast rzucać się bez powodu.

 

Tak nawiasem.. dekodery które dekodują AC3 - również poradzą sobie z E-AC3. Do tego potrzebne jest tylko odpowiednie oprogramowanie.

Wielokrotnie to już było przerabiane w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 220 combo soft 2.15B8 Cyfra+, brak współpracy na czytniku uniwersalnym z splitterem clone+. Z modułem Cyfry+ brak dekodowania kanałów HD paczki canal+ , Bezproblemowo za to dekoduje paczkę HBO. na oryginalnej karcie cyfry śmiga bez zawieszeń zarówno w czytniku uniwersalnym jak i w module cam. Nie pomagają zmiany częstotliwości czytnika z 6 na 3,6 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpm11 - cóż widać duże braki - trudno zdarza się najlepszym :?

e-ac3 jest niezbędne w tv naziemnej - sam przeżyłem testy tvn'u gdzie była tylko sciezka e-ac3

i co i na wiekszosci naziemek (tych sprzedanych przed ustawą ministerstwa) była głucha cisza.

 

e-ac3 to inaczej DolbyDigitalPlus czyli coś co wymaga zapewne dodatkowej

elektroniki / lub wręcz innego procesora do obsługi...

 

a to ze nie jest to zmiana możliwa w oprogramowaniu

potwierdza ułomność wiekszosci naziemek sprzedanych przed

ustawa ministerstwa na których to nie działa. i co ? to wszystko złom ?

chyba raczej nie bo "widziały gały co brały" w specyfikacji nic o e-ac3 nie było :(

każdy z producentów się wypina...

 

a na satelicie .... chyba nikt takiego formatu nie nadaje bo standardem jest ac3.

tu jest spis kanałow w ac3 na Hotbirdzie http://pl.kingofsat.net/dd51.php

w e-ac3 nie ma żadnego :/

 

a jakbys szukał swoich postów - na samej górze strony nr 3:

Ciekawe czy działa E-AC3.. aż sprawdzę.

EDIT: Nie działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakość obrazu w SD w tym oprogramowaniu w stosunku do poprzedniego wydaje mi sie być gorsza...

Nie potwierdzam - jak dla mnie żyleta i zawsze była z softu na soft nie ma różnicy.

Zresztą jakość obrazu to kwestia elektroniki a nie oprogramowania a ta się nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właściwie po co te ciągłe zmiany oprogramowania skoro każda wersja jest taka "cudowna" ze znakomitym obrazem z ostrością żylety, wspaniałymi funkcjami, brakiem jakichkolwiek zawieszeń czy zacięć, doskonałą współpracą z każdym dostępnym na rynku dyskiem twardym oraz wszelkimi kartami dostępu że o modułach nie wspomnę...... :? .

Tylko że skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

Z doświadczenia polecam 1.05B1, poprzednio testowałem 1.05B6 ale zgubił mi 39 z 42 nagranych programów na dysku (były tam fizycznie) tak, że poszedł w odstawkę. Na 1.05B1 obraz na telewizorze CRT jest bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...