Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Fergusonem FK 6900 nadal nie działa.[zawiesza się ]

 

Ferdek FK 6900 to bardzo dziwny twór. Ponoć na diviso też są z nim problemy. U mnie na przewodowym PIC Bezerker zdarzały się przycinki co pół godziny, ale zwykle kilkusekundowe (pływający obraz i czkawka dźwięku). Dopiero gdy się nasilały (łącznie z czarnym ekranem) to trzeba było wyłączyć splitter i dekodery z prądu, ponownie podłączyć i na jakiś czas był spokój. Nie wiem czy istnieje rozdzielacz, który by działał z 6900 bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszło nowe oprogramowanie dla CLONE+, wiadomo co wprowadza (patrzę tutaj gł. pod kątem SAGEMCOM HD)?

Poprawiono między innymi komunikacje z tunerami Fergusona. Jakieś 2 tygodnie temu napisałem do PYCH, ze Clone + ma problemy z komunikacją z Fergusonami na oprogramowaniu 3.1. Teraz na stronie pojawił się soft 3.2, który ma ponoć tę wadę usunąć. Zobaczymy jak wgramy.

 

 

u mnie po aktualizacji z 3.0 do 3.2 jest tylko gorzej (ariva 120), co kilka minut przycina obraz/dzwiek i jest to niezwykle denerwujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ostatniego newsa:

 

https://satkurier.pl/news/65427/soft-akt ... clone.html

 

Ze względu na nieprzewidziane komplikacje, które pojawiły się po publikacji wersji beta oprogramowania mającego usprawnić obsługę tunerów Sagemcom HD firma PYCH International Electronics była zmuszona wycofać oprogramowanie.

 

Same plotki o tym ciągną się chyba od roku i coraz bardziej wygląda to na wodzenie za nos i marketing tzn "kupcie Clone+, a za jakiś czas Sagemcom zadziała" - ktoś pomyśli, że to kwestia kilku dni, a tu od dłuższego czasu zonk.

 

Problem w tym, że ciągnie się to już naprawdę długo (a pierwotny news mówił, że obsługa Sagemcoma będzie "niedługo")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszło nowe oprogramowanie dla CLONE+, wiadomo co wprowadza (patrzę tutaj gł. pod kątem SAGEMCOM HD)?

Poprawiono między innymi komunikacje z tunerami Fergusona. Jakieś 2 tygodnie temu napisałem do PYCH, ze Clone + ma problemy z komunikacją z Fergusonami na oprogramowaniu 3.1. Teraz na stronie pojawił się soft 3.2, który ma ponoć tę wadę usunąć. Zobaczymy jak wgramy.

 

 

u mnie po aktualizacji z 3.0 do 3.2 jest tylko gorzej (ariva 120), co kilka minut przycina obraz/dzwiek i jest to niezwykle denerwujace

Pomimo, że PYCH zapewniał o poprawnej komunikacji Clone+ z Fergusonami ja pozostałem przy oprogramowaniu 3.0. i wychodzi na to, ze dobrze postapiłem. Od dłuzszego czasu wreszcie nie mam problemów. Jak na razie nic nie przycina. Zdarzaja się "zwiechy" na Ariva 200 Combo i na Ariva 120 Combo ale z czestotliwością 2-3 razy w tygodniu co jest do akceptacji. Wyłączenie i włączenie likwiduje problem, na który mozna przymknąć oko. Z FK 7000 prawie wogóle nie ma problemów. Jeśli PYCH w porozumieniu z Fergusonem ewidentnie nie usunie błędów to ja pozostanę przy sofcie 3.0. Oczywiście Fergusony aktualizuję na bieżąco.

@abm, proponuję wrócić do wersji 3.0. i po problemie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mam DSR HD PVR, jakis starszy dekoder z Canal + Strong SRT 6860 i ServerRFLink100 niestety od jakiegoś czasu stracił mi się sygnał na PVR i nie działa mi karta splitera na PVR a obie bez zarzutów działają na SRT, jakie proponujecie rozwiązanie zmiana splitera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Praktycznie wszystkie splittery (chyba ze SmartWi były problemy kiedyś z Pace PVR) będą grały z tymi dekoderami.

Więc z bezprzewodowych masz do wyboru diviso, Clone+, RFLinka..

 

Przy kablu może być diviso, albo na PIC.

 

Przejrzyj sobie aukcje na allegro, masz w opisie listy obsługiwanych tunerów. Niewykluczone, że będziesz potrzebował kart uniwersalnych zamiast zwykłych i chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam splitter small III + dwie standardowe karty (po kablu) i cyfrę+. Dekodery to oryginalny cyfry philips pvr hd oraz ferguson ariva 100e. Przez rok czasu wszystko działało prawidłowo, splitter bez problemu rozdzielał sygnał. Aktualnie natomiast za każdym razem gdy włączam oryginalny dekoder cyfry (philips) pokazuje się komunikat, że karta jest niepoprawna lub uszkodzona. Dekoder fergusona w drugim pokoju działa bez problemu. Po zrestartowaniu splitera (cała procedura podłączenia obu kart) wszystko działa prawidłowo na obu TV. Do momentu wyłączenia dekodera philipsa. Za kazdym razem gdy włączam dekoder philipsa muszę od nowa restartować (podłączać karty) splitter. Zamieniałem karty ze sobą i sytuacja jest identyczna więc wykluczam uszkodzenie karty (obie karty bez problemu działają na fergusonie, w obu na philipsie jest problem). Czy można coś z tym zrobić? Winą jest oprogramowanie czy może same karty? Karty próbowałem już przeprogramować - nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios - Dzieki za troskę...masz rację "WYDAJE CI SIĘ". Jasno napisałem co mi jest potrzebne i porady typu "zgłoś sie do producenta" czy "szukaj w google" mnie nie interesują.

To są kroki które już zrobiłem i nie potrzebuję porad tego typu. W necie znalazłem wszystkie oprócz tego jednego z 5.12.2010 a Pych na moją prośbę mi napisał że "wysłali ale moja skrzynka pocztowa nie przyjmuje e-maili", czyli mają mnie chyba w d... użym poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...