Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

annaud twój problem nie ma nic wspólnego ze splitterem . Musisz wyjąć kartę cyfry ze spliitera , włożyć ją do tunera i zrobić reaktywację karty poprzez ica . Pomoże na 100 % .

robsonrb piszesz , że ułożenie splittera nie ma nic do rzeczy , a w moim przypadku ma . W różnych ustawieniach tunery na piętrze mają 2 albo 3 kreski . Najlepszy sygnał jest gdy splitter stoi tą stroną z której włożona jest karta od cyfry w stronę kart klienckich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jak ułożysz spliter,

 

Oczywiście ze ma :D - ze względu na sposób modulacji a w zasadzie jej polaryzację, kierunkowość anteny nadawczej itd...

od razu w odpowiediz na pytanie ze tam nie ma anteny :)

Antene jest bo jest nadajnik :):) a ze jej nie widać to juzinna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu u Ciebie są lepsze warunki propagacji, moze moc nadajnika jest większa ... wiele jest niewiadomych dlatego takei rzeczy należy dobierać i ustawiać indywidualnie. Zapewne i w tym przypadku był by problem jeśl ioperował byś na granicy sygnału, własnie wtedy widać najlepiej różnicy wynikajace z polaryzacji sygnału, kierunkowości itp, w sumie warto wiedzieć w jakim ustawieniu sprzet pracuje najlepiej (zrobić test).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy masz grube mury i stropy bo ja w jednym budynku próbowałem z rflink100 i niestety ale jeden pvr hd nie odbierał, jak zamieniłem na 600 wszystko działa, ale możesz przecież wyprobować - jak kupisz przez internet 100 to masz czas aby przetestować czy działą i zwrócić albo wymienić na 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam splitter Wirelink i podłączone do niego: Philips 6201 HD i Pionier 1330.

Jest problem w postaci że jak jeden dekoder jest w stanie czówania na drugim jest brak obrazu. Spliter wówczas informuje że karta abonencka jest uszkodzona bądź nieaktywna. Gdy oba dekodery są włączone wszysko wraca do normy i można spokojnie oglądać.

Okablowanie było dokładnie sprawdzonie i jest OK.

Macie może pomysły co to za problem?

A może to taki splitter który tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zainstalowałem spliter Clone+ na 3 poziomowym domu. na 3 dekoderach jest maksymalna pokoje nie sa bezposrednio pod soba także zasięg tego splitera jest naprawde imonujacy. Testowałem w sposób prosty na pvr nagrywałem i oglądałem canasport hd;) w przerwie meczu na drugim zmieniałem kanały na różne a żona oglądała jakiś zoneclub. Naprawde splitter godny polecenia:) Miałem pozyczonego smart'a i różnica jest naprawde ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takie oto tunery:

1.Philips DSR 7201 PVR HDTV bądź PACE DSR 7201 PVR HDTV ( któryś z tych dokupię)

2.PACE DSR 2221

3. Ferguson Ariva 200

 

Potrzebuję Splitter do tych trzech tunerów PRZEWODOWY, jaki będzie najlepszy? Czy technologia high-speed jest rzeczywiście lepsza od atmelowskiej (reklamowana na alledrogo)

Znalazłem 2 splittery (nie wiem czy będa działać z fergusonem ariva 200):

a) SmartCard Splitter Small Splitter II ATMEL

B) Splitter Medium IV Cyfra+

 

Który będzie lepszy, nie spowoduje zakłóceń? Czy są lepsze od nich w podobnych cenach (tak do max 200zł z przesyłką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam do splittera Clone+ połączone 2 tunery : PVR HD oraz DSR 2221. Na PVR HD mam wszystkie kanały, na DSR 2221 nie mam TVP Sport, History i Discovery World. Dlaczego?

Zamieniałem karty i w nich nie leży problem gdyż obie współpracują dobrze z PVR HD. Czy poradzicie mi co mógłbym zrobić aby na obu tunerach mieć pełny pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dekoduje, czarny obraz

Jak włoże kartę cyfry jest ok, na kartach ze splittera nie działa.

Na PVR HD działa na obu kartach ze splittera

 

EDIT:

Już nieaktualne. Pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych splittera (podłączenie do prądu na 15 minut bez żadnej karty włożonej) i ponowne zaprogramowanie obu kart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

wlasnie przedluzylem umowe z C+ i postanowilem rozdzielic sygnal na drugi TV. Obecnie posiadam z Cyfry+ tuner Strong SD (ale moge go zamienic w razie czego na Pace SD).

Chodziloby mi o to, abyscie jezeli to mozliwe polecili mi jakis konkretny sprzet (przewodowy spliter + drugi tuner SD).

Najlepiej jak by sie udalo caly zestaw zamknac w 300zl. Nie potrzebuje dekodera z zadnym nagrywaniem, dyskiem itd. - ma on tylko miec EPG i w miare szybko dzialac.

W przyszlosci zamierzam kupic rowniez telewizor HD, wiec dobrze by bylo aby ten spliter mial rowniez mozliwosc obslugi tunerow HD i po dokupieniu trzeciej karty klienckiej i kolejnego tunera rozbudowe zestawu do dzielenia sygnaly na trzeci telewizor HD.

 

z gory dzieki za wszelkie rady

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo dobrze działają mediasaty (1430 i 1630) na oryginalnym sofcie - mam rflinka bezprzewodowego i na tych mediasatach chodzi jak złoto czego nie mogę powiedzieć o pvr hd gdzie na jednym chodzi bdb a na drógim różnie :smile:

więc polecam mediasat 1430 1530 i 1630 na oryginalnym sofcie cyfry (tak mi polecał gość który mi całość montował) i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy swoim dekoderze PVR ( jak go jeszcze mialem) i starym spliterze na atmelu zauwazalem nastapujacy problem: Po zmianie listy programow lub po przeslaniu nowych uprawnien do karty trzeba bylo najpierw na karcie wlozonej do dekdoera wlaczyc kazdy program na 2-3 sekundy zeby pojawil sie obraz a dopiero po takiej czynnosci przelozyc karte do splittera. Jesli sie na jakims programie nie wykonalo takiego zabiegu to ekran byl czarny. Na mediasacie ani na philipsie 6010 nie zauwazylem takich problemow. Wszystko odbywalo sie plynnie. Teraz mam Fergusona HF8900 i splitter mimo ze stary chodzi pieknie. Zamowilem jednak nowy takze przewodowy splitter bo karta ktora dokupilem tak zwana lamana nie dziala ze starym splitterem. Zastanawialem sie czy odrazu nie zainwestowac w jakis bezprzewodowy powiedzmy clone+ ale stweirdzilem ze kable i tak mam juz polozone a na odelglosc z jednego pokoju do drugiego nie jest mi potrzebny clone+ w dodatki ze karta kliencka znow by wystawala przed tuner i nie daloby sie zamknac klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś robił testy czy chodzi moduł główny multirooma podłączony do splitera przewodowego

mam to ustrojstwo i chciałem rozdzielić na 3 telewizory i nie wiem czy się pakować w koszty

podobnież na przewodowych chodzi

ale wolę poczekać może ktoś testował i podzieli się uwagami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja to chyba mam pecha albo cos żle robię.Kupiłem i wymieniłem już dwa splitery przewodowe serwer wireLink.W każdym ta sama sytuacja , diody zielone (w instrukcji 5) nie świecą.Jedyną działającą dioda jest czerwona ready.Po włożeniu karty do slotu serwera żadnej reakcji.Świeci tylko czerwona w sposób ciągły.Już mi ręce opadają.Robię wszystko zgodnie z instrukcja.Proszę o radę. :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten spliter działa jak oba dekodery są włączone. Jak jeden z nich jest w stanie czuwania na drugim tylko czarny obraz i bez dźwięku.

Diody wówczas te zielone też nie migają.

A na kartach jak migają ci diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teą tak było to robiłem tak. Karte Cyfry wsadziłem do programowania na 10 minut. Potem karty od splitera włożyłem na 20 minut czyli po 10 na każdą.

I działa. Też mi nic nie migało ani świeciło. Prócz czerwonej diody. Karty te programowałem wtykiem do kabla RJ11 do dołu.

A potem jak w intrukcji. Wyłączyłem dekodery, włozyłem karty klienckie, podłączyłem przewody telefoniczne i włączyłem dekodery. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwo.Wielkie dzięki.Po [beep]e instrukcje jak internauci lepiej wiedzą.Wszystko hula jak talala.Jeszcze raz dziękuje.

nin u mnie oba tunery działają ok nawet jeśli je na zmianę zalączam.Z tą różnicą że troszkę póżniej załapuje ten wyłączony.Kiedy tunery nie pracują diody w slotach nie pracuja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...