Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem strone wcześniej że nie można wklejać linków innych niż do hollex, napisałem też że w sprawie czy spliter współpracuje z danym dekoderem należy pytać sprzedawcę splitera bo jest tego dużo rodzajów i ciężko dać jednoznaczną pewną odpowiedź

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy da sie spowodowac, zeby Philips DSX 6010 zadziałał ze splitterem smartwi.net? Bo na liscie tunerow z ktorymi dziala jest tylko DSB ale nie ma DSX. I faktycznie, kiedy podlaczam spliter do mojego DSX to kaze sprawdzic karte, a np. na fergusonie chodzi bez problemu.

 

Tak wiec, czy jest na to jakies rozwiazanie?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy i trochę zielony a chciałbym sie dowiedzieć coś więcej na temat rozdzielenia sygnału Cyfry+ na dwa telewizory. W tej chwili posiadam dekoder Pioneer 1430 moje pytanie brzmi następująco: chcąc rozdzielić sygnał na dwa TV muszę mieć dodatkowy dekoder (czy może być np. Philips DSB 3010/91), konwerter Twin z dwoma wyjściami, żeby podłączyć dwa dekodery do niego i Spliter. Co to jest aktywny sygnał RS? Spliter podłączam kablem telefonicznym do drugiego dekodera? Czy długość kabla wpływa na odbiór i jakość obrazu. Pozdrawiam i proszę o radę i wyrozumiałość jeżeli napisałem coś nie tak :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sirmani

Musisz mieć oczywiście dwa dekodery (lub więcej). Może być Philips 3010, nawet jest dość dobry pod splitter. Chyba chodziło ci o aktywny port RS, służy ogólnie rzecz biorąc do aktualizowania softu (oprogramowania), ze splitterem bezpośredniego związku nie ma. Długość kabla wpływa na jakość. Zasada jest prosta, im krótszy tym lepiej. Do 100 m nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się moim pytaniem, a przechodząc do sedna sprawy to kupuję:

- wspomniany dekoder np. Philips 3010 lub inny z wymienionych przez Ciebie wcześniej w którymś z postów,

- konwerter Twin z dwoma wyjściami,

- Splitter Card z dwoma kartami klienta MINIPIC czy AUTO?

- kabel telefoniczny czy kabel na złaczkę?

 

Montaż przeprowadzam w następujący sposób:

- na antenie montuję konwerter Twin z dwoma wyjściami, jeden do dekodera nr 1 a drugi do dekodera nr 2,

- podpinam dekodery,

- łączę splitter z dekoderem (głównym) nr 1 poprzez kabel telefoniczny a następnie z dekoderem nr 2 poprzez kabel telefoniczny,

- wkładam do splittera oryginalną kartę Cyfra+, a do dekoderów karty klienckie.

Czy dobrze rozumuję :?:

 

Edycja Burli: Wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale długość kabla nie wpływa na jakość odbioru chyba tylko na to czy uprawnienia dotrą czy nie do drugiego tunera. A więc obraz będzie, albo go nie będzie w ogóle.

 

O.K. Tylko im dłuższy kabel tym większa możliwość zakłóceń (pasy na ekranie, przebicia itp.). Nie są to częste przypadki , ale jednak.

sygnał tj. albo obraz albo dźwięk nie dotrą do drugie odbiornika telewizyjnego?

 

Tak jak ci napisał @andyg, kablem idą uprawnienia, "obraz i dźwięk" dostajesz z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...