Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w zwiazku z nowym oprogramowaniem rflink mam pytanko bo nie chcę czegoś popsuć

czy to poprawna kolejność?

- instalacja programu/podłączam tylko interfejs aktualizacyjny/

- przeprogramowanie serwera systemowego

- przeprogramowanie kart klienckich

Czy po tych działaniach na nowo muszę programować karty - chodzi mi o przydzielanie numeru dostępowego do serwera każdej karcie klienckiej,czy tego już nie trzeba powtarzać?

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność, którą podałeś jest dobra. Najpierw wrzucenie softu na interfejs, a później aktualizacja serwera i kart. Instrukcja podaje, że trzeba odłączać serwer od prądu, ja tego nigdy nie robiłem i szło migiem. Raz miałem problem z aktualizacją, ale pare twórczych prób i zaskoczyło ładnie. Nowy soft właśnie zgrałem na interfejs, ale aktualizacji póki co nie robię, bo nie poprawia się czegoś, co działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeprogramowałem splitter i wszystko(C+ i TNK) chodzi :brawo:

Tak, pod warunkiem że będą spełnione jednocześnie 2 warunki:

 

1) Producenci splitterów zaktualizują oprogramowanie i dołączą możliwość obsługi tego systemu

2) Cyfra nie będzie parowała kart

zastanawiam się czy można zrobią splitter na moduł warunkowy dostępu i nawet jeśli cyfra będzie parować karty to będzie go można zainstalować w splitterze? to by było dobre rozwiązanie :D można wtedy parować kartę i moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do osób które maja spliter clone+ home edition 150 czy przepuszcza wam uprawnienia ? czy możecie sprawdzić przepuścić uprawnienia przez ica i zobaczyć czy zmieni się data ?

- jeszcze jedna sprawa mieszkam w bloku odległość między pokojami to jakieś 5m jakość sygnału na karcie klienckiej to 1 kreska zielona czyli słaby sygnał czy zmiana aktualizacja oprogramowania pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przepuszcza uprawnienia choć na karcie klienckiej Clone cały czas widnieje ta sama data jak się wejdzie do menu modułu. Za to na oryginalnej karcie data się zmienia.

 

Co do zasięgu - ja mam w domku jednorodzinnym ; serwer Clone + stoi na piętrze natomiast odbiór jest także możliwy w piwnicy. Co prawda jedna kreska ale odbiór stabilny bez zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widnieje ta sama data na karcie klienckiej to nie przepuszcza u mnie przepuszcza inna data na karcie klienckiej, jak włożysz karteczkę C+ to wiadome ze wtenczas dopiero zmienia się data.

- u mnie tnie na 7600 a jak pisałem 5m wrrrr

 

Ja miałem to samo. Też wszystko w linii prostej do 10 metrów skupione na zasadzie Dekoder-splitter-ściana działowa-dekoder. Być może są jakieś zakłócenia. Gniazdek 230V pewnie masz kilka w mieszkaniu - poprzestawiaj serwer w różne miejsca a w każdym miejscu poodwracaj go w różne strony, np. raz tyłem raz przodem do tunera. Zmiany rób w ten sposób, że jeden ruch i sprawdzasz np. przez godzinę jak to działa. Jeśli od razu widać, że jest kaszana to próbujesz innego miejsca. Spróbuj na półkach w szafie, na górze jakiegoś mebla, na parapecie itp...

 

U mnie po pięciu przemeblowaniach w końcu znalazłem właściwe miejsce i nic nie przerywa mimo, iż na początku myślałem, że cisnę tym pudełkiem przez zamknięte okno :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie róbcie wałków , nie aktualizujcie splitterów ,a w ogóle rflink100-600 jak wam działa poczekajcie co ma byc to będzie .Dla mnie to wielkie pytanie dlaczego PYCH zaktualizował te modele , moze aby była alternatywa dla tnk jak cyfra przejdzie na nagre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jak z modułem Cyfry SMARDTV (nie mylić z SCM Microsystems) współpracuje splitter oparty o PIC Berzerker? Czy ogólnie splittery?

 

Bo planuję kupić Fergusona Arivę 200 i do czytnika UCAS zamierzam włożyć kartę Al Jazeera Sportscard, a do gniazda CI moduł Cyfry (ten za 49 zł, ponoć tylko SMARDTV) w którym będzie karta turbo od splittera.

 

Zadziała?

 

Sam splitter póki co wyrabia, bo po zmianach w kodowaniu zarówno na Philipsie PVR (którego oddam, kupię moduł i zastąpię Arivą) jak i na Fergusonie FK 6900 CR nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się przyszłości nad sprinterem i mam kilka pytań z tego powodu

 

1 Czy jako abonent wynajmujący Pace HD PVR mogę dodatkowo kupić Sagem SD za 1zł i podłączyć owy sprzęt

2 Czy kable od tunerów muszą być podłączone pod jedną czaszę

3 Mam twina jak zmienię na konwerter z trzema wejściami czyli 2x PVR 1x Sagem splitter będzie ok

4 Ile kosztuje dobry i tani splitter o dobrej jakości bezprzewodowy

5 Jak skontrować całe podłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie splittera Clone+. Otóż mam tuner Technisat DigiCorder S2X Plus, w którym mam włożony moduł Cyfrowego Polsatu, moduł Cyfry+ (Aston 2.20) oraz kartę Telewizji na kartę w czytniku. Chcę podłączyć drugi tuner (Golden Interstar GI-780 XSpeed) i wykorzystać w tym tunerze czytnik kart. W związku z tym, zastanawiam się czy w takiej konfiguracji nie będę miał żadnych zwiech i innych podobnych przygód, zwłaszcza, że w Technisacie mam moduł Cyfrowego Polsatu i kartę TnK. Czy nie będzie przeszkadzał również fakt, że w drugim tunerze karta kliencka będzie w czytniku. Proszę o odpowiedź, może ktoś ma podbną konfigurację, bo jeśli ma coś być nie tak, to nie będę się pchał w niepotrzebne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...