Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh wiem, ale moj kolega mial przypadek, tez chcial wymienic, zaniósł do punktu i powiedzial, ze mu nie nagrywa wszystkich audycji , ze cos tam nie działa. Dystrybutor kazal zostawic dekoder na 2h po czym stwierdzil, ze dekoder jest sprawny i oddał koledze sprzet, moze macie jakies sposoby na wymiane dekodera pod pretekstem usterki, bo ja nie mam zadnego pomysłu :P Dzęiki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba powiedzieć że usterki są okazjonalne tzn. tylko raz na jakiś czas zdarzają się problemy. Nie będą mieli możliwości tego sprawdzić i będą musieli wymienić dekoder na inny. Ja tak mam ze swoim dekoderem. Zazwyczaj działa bez problemu, ale raz na jakiś czas jak mu coś odbije to masakra (sam się wyłącza, resetuje się, zacina się, pokazuje brak sygnału z anteny, przerywa nagrywanie w dowolnym momencie). Nie wymieniłem go jeszcze tylko dlatego, że mam na nim nagrane bajki które mój synek ogląda bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica cenowa przemawia za smartwi ale jak nie masz tu ograniczenia to bierz clone+;ma większe możliwości "Według zapowiedzi producenta splitterów Clone+, firmy PYCH International Electronics, jeszcze przed 24 kwietnia pojawi się nowe oprogramowanie, znacznie poszerzające możliwości urządzenia. Oprócz kart Cyfry+ (i innych Nagra MA - Seca MediaGuard) będzie można stosować Clone+ na potrzeby przykładowo kart erotycznych czy Telewizji na Kartę. Dodane zostaną kolejne systemy kodowania", lepszy zasięg (u mnie -dom piętrowy, smartwi się nie sprawdził), łatwość aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Kmińcie niusa. Dostałem newsleter od Pych intrentional elctronics że jest nowe oprogramowanie do spliterów Clone+ które obsługuje viaces, conax cruptoworks. Za...iście tylko, że jest jeden minus... mam greena :( nie wiecie może czy w greenach też zmienią oprogramowanie? Czy ktoś ma Clone+ i testował już nowy soft? Jak działa? Rzućcie jakieś info. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem posiadaczem multiroomu ale potrzebuje podzielic sygnał narazie na trzy odbiorniki ale docelowo 4. Narazie jestem posiadaczem takich tunerów Pioneer BCT 1730 SD, Pace DSR 7201 HD i Sagem SD. JAki spliter polecalibyście do takiego zestawu? Kiedyś już czytałem i ponoć splitery obsługują karty multiroom tak? Czy są jakieś problemy z użytkowaniem spliterów z tymi kartami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli masz dom jednorodzinny i spore odległości od tunerów (w tym piętro), to faktycznie polecam "splitter" przewodowy, ale jeśli masz mieszkanie w bloku 50-60 metrów polecam wersję bezprzewodową (ja mam "Smart Wi"), bo nie musisz ciągnąć kabla, no i ciut zgrabniej to wtedy wygląda (nie widać właśnie kabla sprzodu tunera, np. w głównym miejscu salonu :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jest problem :(

 

Mam splitter clone+ z 2 kartami + arivę 200 i pace pvr 500GB z cyfry. Efekt jest taki, że ariva nagrywa wszystko bez problemu a pace nie nagrywa kanałów mając w sobie kartę ze splittera. Z oryginalną kartą jest ok. Co mogę zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 Wgrywałeś najnowszą aktualizację dla Clone+? U mnie Pace PVR działa bezproblemowo z tym splitterem...

Jaki poziom sygnału (może gubi pakiety), gdzie stoi baza, przy Ferdku, Pace a może gdzieś pomiędzy?

 

Swoja drogą to dziwne, skoro jak rozumiem odbiera bezproblemowo a tylko z nagrywaniem jest problem, może warto skrobnąć maila do pomocy tech. producenta splittera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kabelek jest używany przy karcie klienta ? by go przedłużyć

 

W tej sprawie ja wiem tylko tyle, że np. ten model (http://www.hollex.pl/splittery-programatory/smartcard-splitter/1354-przewodowy-splitter-wirelink) działa na kablu telefonicznym, więc może ten, który chcesz kupić też, ale pewności nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jest problem :(

 

Mam splitter clone+ z 2 kartami + arivę 200 i pace pvr 500GB z cyfry. Efekt jest taki, że ariva nagrywa wszystko bez problemu a pace nie nagrywa kanałów mając w sobie kartę ze splittera. Z oryginalną kartą jest ok. Co mogę zrobić??

Ja mam splitter "SmartWi" z 4 kartami+Fergusona HF8900 i Pace pvr.Oba nagrywają bez żadnych problemów.Na początku miałem problemy z odbiorem(zaniki obrazu).Pomogła aktualizacja oprogramowania splittera.Nie wiem jak to z clone+ wygląda.Na obu kartach masz ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie jako tako poradziłem. Położyłem router na szafie jakieś 2m nad podłogą. Teraz widzi z góry w prostej linii przez drzwi pokój z ferdkiem i PACE (w tym samym pokoju). 2 kreski palą się na ferdku w drugim pokoju, na pace wszystkie 3. Dziwne jest to, że obrócenie splittera, czy drobna zmiana w jego położeniu powoduje spadek z 2 do 1 kreski w drugim pokoju i w konsekwencji zakodowanie sygnału. No nic. Działa to wszystko na "słowo honoru". Nagrywa się na obu dekoderach, nic się nie zacina, wiec jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak kiedyś było ze "smart wi", że jak baza była obok mojego tunera, na dolnej półce biurka, to u rodziców w pokoju za ścianą przerywało, ale po przełożeniu bazy na górną półkę problem zniknął :D .

 

Bezprzewodowe splittery działają podobnie jak sieć brzprzewodowa z routera, tylko splittery mają zdaje się słabsze anteny i dlatego nawet ustawienie bazy w odpowiednim miejscu ma znaczenie. Ważne jest też oprogramowanie, bo u mnie było tak, że np. na starszej wersji dekodowanie w czytniku mojego tunera przerywało, mimo, że baza była obok, ale jak wgrałem nowszą wersję oprogramowania splittera wszystko zaczęło znów śmigać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...