Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może splittery na picu w jakis konfiguracjach działają ok, ale z drugiej strony w wielu konfiguracjach są z nimi problemy.

Polecam splittery przewodowe smartcard splitter na atmelu, do którego na bieżąco jeśli jest taka potrzeba wychodzą poprawki wsadów, pod tunery i pod systemy kodowania.

Wiem, że PVR od C+ chodza na nich OK, nie wiem jak Linbox, natomiast ferdek FK tez powinien łazić - są poprawki pod FX i pod Arivę - więc jeden z tych dwóch wsadów powinien być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki splitter przewodowy do Ferdka FK 6900 CR i Philipsa PVR HD?

 

Pisałem do gościa na Allegro i mówi, że do nich to tylko splitter PIC typu Bezerker.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi tunerami i wymienionym wyżej splitterem?

Być może splittery na picu w jakis konfiguracjach działają ok, ale z drugiej strony w wielu konfiguracjach są z nimi problemy.

Polecam splittery przewodowe smartcard splitter na atmelu, do którego na bieżąco jeśli jest taka potrzeba wychodzą poprawki wsadów, pod tunery i pod systemy kodowania.

Wiem, że PVR od C+ chodza na nich OK, nie wiem jak Linbox, natomiast ferdek FK tez powinien łazić - są poprawki pod FX i pod Arivę - więc jeden z tych dwóch wsadów powinien być OK.

 

 

 

 

zgadzam się z tym w 100%, ja posiadam splitter PIC typu Bezerker, i działa, ale mój kumpel próbował z tym samym i nie działało mu ( mamy taki sam dekoder Philipsa PVR HD) i musiał zastosować przewodowy smartcard splitter na atmelu i działa mu teraz bez zarzutów, więc jak coś to lepiej weź coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVR Maxx (Atmel - ATmega) w podobnej konfiguracja (Phillips PVR HD, Ferguson FK 6900 oraz FX 6600) i o ile na Phillipsie wszystko pięknie chodzi to na FK 6900 występują chwilowe przycinki, a na FX 6600 wywala przy przełączaniu kanałów czasem "zakodowano", ale nie jest to raczej wina splittera a samych dekoderów, bo na bezpośrednio wsadzonej karcie do tunerów jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki splitter przewodowy do Ferdka FK 6900 CR i Philipsa PVR HD?

 

Pisałem do gościa na Allegro i mówi, że do nich to tylko splitter PIC typu Bezerker.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi tunerami i wymienionym wyżej splitterem?

 

Mam w domu taki zestaw od ponad roku i do tego spliter bezprzewodowy SmartWi. Żadnych problemów, mimo iż np. firma DM-Trade po jakims czasie na swojej stronie dodała notke, że mogą być problemy z Ferdkiem. Ale nie ma u mnie zadnych. Na samym poczatku zauwazalem lekkie przycinki w czasie transmisji Native HD na Eurosporcie ale od wielu miesiacy nic sie nie dzieje. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś u siebie instalację z 4 tunerami? Jak to aktualnie wygląda? Czy są jakieś przycinki (karta nie wyrabia), w związku z tymi kombinacjami Cyfry+ które zaczęła w zeszłym roku?

Bo u mnie jeszcze z pół roku temu na 3 tunerach czasem były problemy (przy odpowiednich kanałach), jednak od jakiegoś czasu wszystko działa w miarę normalnie. I dlatego nie jestem pewny czy po prostu mam takie szczęście że nie trafiam tak często na kanały które "częściej" pobierają uprawnienia, czy jednak C+ zaniechała swoich działań. Dodam że w mojej instalacji docelowo ma dojść jeszcze jeden dekoder SD, a oprócz tego są już 2 inne dekodery SD i 1 PVR HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić splitter. Jako, że posiadam już dekoder Philipsa (nie produkcji Pace) PVR HD 250 to proszę o rady jakie urządzenia dokupić aby reszta sprawnie współpracowała z tą jednostką. Jeśli chodzi o splitter to ciągnięcie kabla nie będzie problemem i wolałbym urządzenie przewodowe (myślałem nad konstrukcjami opartymi na Atmelu lub Medium IV), a co do drugiego dekodera to myślę nad Pace 2221 - czy działa to u kogoś sprawnie? Czy są jakieś alternatywy SD (do 200 zł) dla tego Pace? Tzn w przypadku dekodera głównie chodzi o to, żeby się dało samodzielnie ułożyć listę programów (Strong 6860 nie wchodzi w rachubę bo jest wolny jak muł).. Pozdrawiam

 

Fergusona FK 6900 CR kupisz do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odpakowałem Fergusona FK 6900 CR (z nowym przednim panelem, na sofcie 116 - przyszedł w sylwestra), sprawdziłem go póki co na karcie C+, nie ma żadnych wspomnianych przycinek i działa obiecująco.

 

Czyli brać w ciemno tego Berzerkera? SmartWi niestety łyknąć nie mogę bo mam ograniczony budżet. A nie chce nic zepsuć bo teraz ew. przycinanie czy problemy mogą wystąpić już tylko z winy splittera ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie, czy jest możliwe podłączenie splittera do splittera? to znaczy ze będzie działał podział cyfry+ gdy do drugiego splittera zamiast oryginalnej karty włoże tą która działa z pierwszym splitterem jako klon? Proszę o odp. bo nigdzie nie ma nic na ten temat...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Cyfre+ i chciałbym rozdzielic sygnał na cztery tunery:

 

- Interstar GI-S780 CRCI Xpeed

- Fereguson FK 6900 CR

- Philips HD PVR Cyfra+

- Pace PVR HD 500GB Cyfra+

 

Jaki byłby najlepszy Splitter przewodowy lub bezprzewodowy (do 300m odległosc na dwa domy) który bez problemy by obsługiwał w/w tunery i nie zawieszał sygnały (brak uprawnien)...

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie, czy jest możliwe podłączenie splittera do splittera? to znaczy ze będzie działał podział cyfry+ gdy do drugiego splittera zamiast oryginalnej karty włoże tą która działa z pierwszym splitterem jako klon? Proszę o odp. bo nigdzie nie ma nic na ten temat...:)

 

Wydaje mi się ze tak, pod warunkiem że ten pierwszy będzie wystarczająco szybki.

 

rozumiem że to jest odpowiedź na mojego posta... a czy ma ktoś możliwość przetestowania na dwóch splitterach? bo nie chce wywalać kasy na drugi splitter na darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jest możliwe podłączenie splittera do splittera?

 

Nie piszesz co chcesz uzyskać... nie da się powielać nieskończonej liczby klientów. Więc jeśli tylko chodzi Ci o to żeby podłaczyć jak najwięcej tunerów, to nie wróżę powodzenia. Jeśli chodzi Ci o rozbudowę już istniejącego splitera (np.obsługującego 4 tunery, a kupujesz 5) to pewniej jest kupić nowy spliter z odpowiednią ilością wyjść. Spiąłem kiedyś z ciekawości 2 splitery na PIC-u (każdy dla 6 tunerów) z kartą CYFRY+ (przed wymianą kart 10.2008 r.), ale zaliczały zwiechy za zwiechą z podłączonym tylko 1 tunerem. Teraz mam spliter na 8 tunerów... z czego 5 używana jest regularnie i 1 tuner z "doskoku", i pomimo zapewnień producenta, te 6 tunerów to max. co z tego sprzętu da się wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że mam C+ na spółkę z rodzicami, splitter dzieli na 2 tunery i chcę uniknąć ciągnięcia kolejnego kabla z uwagi na świeżo wyremontowane mieszkanie... Chcę poprostu podzielić z jednego kabla na dwa tunery, dlatego pytam o podłaczenie splittera do mojej końcówki kabla i rozdzielenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po tym remoncie kable masz gdzieś pochowane lub wkute w ścianę... więc wymiana, dołożenie odpada.

Może jest możliwość ten kabelek rozdzielić bez stosowania drugiego splitera?

Jaki kabelek użyłeś, ile żyłowy? Skrętka czy płaski telefoniczny? Jaki spliter posiadasz i ile żył potrzeba doprowadzić do karty klienckiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie w tym problem że w ścianę poszedł kabelek telefoniczny, jakbym dał skrętkę to miałbym dwie pary do wykorzystania, ale jakoś nie pomyślałem :(... splitter jest dość nowy, kupiony na aukcjach oczywiście ;), obsługuje w kazdym razie nowsze philipsy z HD... Pytanie jest proste: Czy będzie działać splitter za splitterem... czy wsadzenie zamiast oryginalnej C+ karty sklonowanej nie bedzie powodować problemów z autoryzacją itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...