Skocz do zawartości

ariva 120 combo, c+, odtwarzanie, zacina się, dysk usb


andrzejkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam:

karta Cyfra+

Ariva 120 combo - mam ok. tydzień

soft A120Combo_2.15B5.zip - DVbExtreme

telewizor - zwykły więc z HD nie korzystam

pamięć zew - nowo zakupiony dysk USB Samsung 2,5" z interfejsem USB 3.0 (jedna partycja NTFS)

 

problem:

 

Materiał nagrywa się bez zarzutu ale podczas odtwarzania co ok 5-10 min obraz strasznie się zacina na ok 3-5 sekund po ok 5-8 razy i następne 5 minut spokój. Przyznam szczerze, że kompletnie nie da się oglądać nagranego materiału. Wczoraj w połowie oglądania jakiegoś nagranego filmu zrezygnowałem żeby czegoś w domu nie rozwalić z tych nerwów :)

 

jakieś sugestię ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci podam sposób na wszystkie problemy z Arivą

 

WYWAL TO GÓ**O NA ŚMIETNIK :D

 

i nie żartuję w tym momencie, przez rok miałem Arivę 200 i nic nigdy nie działało prawidłowo, a im nowszy soft tym tylko sprawa się pogarszała.

 

Teraz już wiem że lepiej wydać 200 zł więcej i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz kolego, żebym ja Cie wcześniej poznał ;)

a tak na serio to faktycznie trochę zawiodłem się, bo np MENU też działa jakby tam był procesor od Commodore, a nie obsługujący MPEG4, wcześniej miałem różne fergusony (te tzw zwykle) i nie miałem problemów. Zastanawia mnie czemu w takim razie piszą wszędzie: NAGRYWA!!, ODTWARZA!!, działa bez zarzutu, eech dobra.. to nie miejsce na opinie..

 

Nie ma jakiegoś sposobu na rozwiązanie tego problemu? Czy wszystkim tak się zacina materiał przy oglądaniu? Najgorzej już jest chyba przy przewijaniu. Jak dam więcej niż x2 (np x8, x16) to niekiedy stop klatki trwają po 10s.. Krew mnie normalnie zalewa, bo nie dość, że kupiłem to na raty (choć nie musiałem) naużerałem się z Bankiem i żoną, bo ta stwierdziła, że na co mi kolejna zabawka (widać miała racje) to jeszcze teraz nie działa to na czym najbardziej mi zależało.. Sorki za wylew.. ale naprawdę ciśnienie ostro mi się podniosło..

 

Dziś będę zmieniał softy, listy kanałów, dyski, NTFSy, FATy i co się tylko da żeby sprawdzić czy nie pomogło..

Dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze występuje taki problem (Ariva leży jeszcze na strychu) że jak szybko chcę przyspieszyć cofanie i dam od x2 do x24 to dekoder sam wchodzi do menu i cały time shifting diabli biorą. Z problemów na Arivie to jeszcze brak synchro dźwięku i obrazu i tragiczna jakość obrazu na kanałach HD :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Fredka 120 Combo, dysk zewnętrzny 1TB (3,5 cala - własne zasilanie) i najnowszy soft.

Nie mam żadnych problemów z zacinaniem obrazu, przewijaniem czy synchronizacją. A co do jakości obrazu to na swoim 46 calowcu nie zauważyłem żadnej "tragedii" ani w SD ani w HD.

 

@andrzejkm zainstaluj dysk z własnym zasilaniem i sprawdż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyra116

Forum jest po to, aby dociekać problemu, sygerować rozwiązanie. Ty koledze nic nie zaproponowałeś...on juz zainwestował swoje pieniądze i pewnie oczekuje konstruktywnej pomocy.

 

@andrzejkm Podłącz inny dysk, pena i zobacz jak wówczas się odbiornik zachowuje.

1. Czy dysk który jest podłączony jest z własnym zasilaniem, czy pobiera prąd z USB?

2. Jak długi jest kabel USB? Zasada czym krótszy tym lepszy.

3. Czy formatowałeś dysk? Czy stworzona była jedna partycja jak sugeruje producent?

4. Jak szybki jest dysk (nagrywanie, odtwarzanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw na wcześniejsze odpowiem, dokonałem małych zmian:

 

1. wgrałem najnowszy soft ze strony fergusona + default reset + lista z nieba

2. Dysk to ten model trzeci od góry - Samsung S2 Portable 3.0 HX-MTA50DA/G22 500GB

3. kabel fabryczny max 80cm widzę, że naprawdę dobrej jakości (USB 3.0)

4. Sformatowałem dysk fergusonem i mam teraz FAT32, wcześniej był na NTFSie "Windowsowym"

5, Szybkość dysku - tak jak w linku podanym w pkt 2

ponadto

6. Ustawiłem wielkość plików 1

7. testowałem na pendrivie 8GB Corsair niby ok ale przewijanie tak jak dawniej - z czkawką

8. w opcjach nagrywania zmieniłem z Record+TS na tylko Record, może coś da..

9. Sprawdziłem białym klawiszem EDIT na pilocie info o kanałach, widzę że niektóre mają wyższy BITRate od innych kanałów co też może mieć wpływ na wydajność transmisji z/na dysk

 

Mam pytanie do $dartante. Powiedz proszę jak wygląda przewijanie nagranych, u mnie już przy x8 co parę sekund przycina się przewijanie. Można to porównać do czkawki. Jak mam przewijać reklamę to czasem mam wrażenie, że zwyczajne jej obejrzenie miałoby lepszy efekt.

 

po powyższych zmianach widzę jakby poprawę w samym oglądaniu (nie koniecznie przewijanie) ale swoją drogą jestem przekonany, że no cóż - żeby nie obrażać marki Ferguson - model godny swojej ceny.. :-/ Może mało wydajne scalaki, może słabe buforowanie, jeszcze nowszy soft też raczej cudów nie zdziała.. ale to tylko moje zdanie

 

P.S. aż boję się testować pliki MKV, które to rzekomo tuner ten odtwarza :)

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. aż boję się testować pliki MKV, które to rzekomo tuner ten odtwarza :)

Hej

 

Odtwarza całkiem dobrze... jedyny mankament to brak dekodowania dźwięku DTS.

Dysk powinien mieć własne zasilanie. Jeszcze kwesti USB 3.0, nie jestem pewien, czy Ariva to wspiera, może to jest powodem.

Jak na cenę, sprzęt OK, użytkuję od czerwca i nie jest tak źle... nie oczekujmy od sprzętu za 240zł cudów. Ja jestem zadowolony, choć czasem robi psikusa. Dla mnie to "przystanek" w drodze do czegoś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejkm naprawdę czasem warto poczytać. Są wątki dotyczące Arivy 120 i oprogramowania 2.15. Sam opisywałem podobne problemy, dodatkowo tuner przy najnowszym sofcie bardzo mocno się grzeje. Ja wróciłem do wersji 2.14 gdzie obsługa USB jest znacznie lepsza (odtwarza nagrania bez problemu, także w HD), za to są inne niedogodności - jak to w Ferdku :/

Co do dysku, problemem nie jest raczej standard USB a pobór prądu. Dyski z pojedynczym kabelkiem raczej będą działać, te z rozdwojonym (typ "Y") mogą odmówić współpracy.

Pendrive z kolei ma bardzo mały pobór prądu, ale musi być szybki - Ariva wymaga co najmniej 8MB/s. No i pojemność, 8GB to jakieś 2 filmy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj potestowałem trochę nagrywanie na dysk zew jak i na pena, niby nie zacina się teraz w trakcie odtwarzania. Z przewijaniem to różnie jest ale to pewnie już taki typ. Pamiętam, że materiał przy którym zacinało się odtwarzanie miał ponad 2h, jak narazie testowałem tylko 15-20-to minutowy materiał więc to tez może mieć znaczenie. Przez następnych parę dni poobserwuję jak sprzęt zachowuje się po wcześniej wprowadzonych zmianach i zdam relację. :)

Dzięki Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupiłem taki dysk jak mam w opisie do swojej Ariva 220,

-nagrywanie przez timer bardzo dobre i z kanałów HD super,

-przy przewijaniu jest mała czkawka tak jakby STB się gubił ale po oko 10s wmiare stabilnie przesuwa z lekkim klatkowanie jak na zwykłym otwarzaczu dvd,

-raz na jakiś czas z początku nagrania zarywa obraz ale pomaga pause i już nie tnie

-i mały mankament po zaprogramowaniu timer z trybu czuwania rusza, a jak konczy nagrywanie STB nie przechodzi w tryb czuwania,

-u mnie soft 2.14B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusticalming mam ustawione menu->pvr->konfiguracja nagrania-> po nagraniu timera, i dziś sprawdzałem i po pierwszym nagraniu wyłączył w stan czuwania, a po drugim nagrywaniu już nie wyłączył,

kolejny mały mankament jest taki ze jak długo chodzi ariva i chce pooglądać co mam nagrane nie da rady ogladąć ma taki objaw jak andrzejkm w pierwszym poście i co jakiś czas [device speed too low to play] ciekawe ze taki komunikat jak mój dyska ma prędkość 7200 obr./min i bufor 16mb

pomaga całkowite wyłączenie STB i od nowa puszczenie nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci podam sposób na wszystkie problemy z Arivą

 

WYWAL TO GÓ**O NA ŚMIETNIK :D

 

i nie żartuję w tym momencie, przez rok miałem Arivę 200 i nic nigdy nie działało prawidłowo, a im nowszy soft tym tylko sprawa się pogarszała.

 

Teraz już wiem że lepiej wydać 200 zł więcej i mieć spokój

 

Widzę że to post proroczy.

 

Chciałem zakupić ten dekoder, ale te wszystkie plusy zaważyły że gó..na nie wezmę za 250 zł. Pozostaje pytanie co kupić do 400 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...