Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem - po wyłączeniu dekodera i jego ponownym włączeniu telewizor nie widzi go przez kabel HDMI. Tuner dział, można sobie przełączać kanały czy tez wchodzić do menu ale nie ma obrazu. Pomaga podłączenie poprzez Scart i zmiana w menu rozdzielczości - po tym można już przełączyć na HDMI i jest ok. Natomiast po kolejnym wyłączeniu dekodera wszystko zaczyna się od początku - co z tym zrobić.

Druga rzecz - podłączyłem pendrive i normalnie odbywa się nagrywanie, programowanie nagrań i odtwarzanie, natomiast nie dzieła Timeshift, tzn. po wciśnięciu pauzy obraz się zatrzymuje ale głos idzie sobie dalej i oczywiście niczego nie da się cofnąć i ponownie otworzyć. Coś trzeba zmienić w ustawieniach czy tez pendrive ma za małą pojemność (4GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczosc wideo mam ustawioną na 1080i_50.

Jestem kompletnym laikiem stad pytanie:jak wylaczyc to podwojne skalowanie((czy to jest to samo co filtr zakłócen cyfr. oraz redukcja zakłóceń MPEG)?Ew.

 

Jesli twój TV posiada matrycę 1080, to nic nie musisz zmieniać. Jeśli jednak posiada matrycę 768, to ustaw w Arivie 720p.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem wczoraj Arivę 102E z numerem seryjnym S1B08640SR i mam problem z odbiorem telewizji Cyfra + , co jakiś czas ( średnio ok 10-15 min ) obraz się zawiesza i pisze zakodowane! Następnie jeśli wyciągnę na sekundę kartę klienta z dekodera i włożę ją z powrotem po dosłownie 2 sekundach obraz powraca, jeśli jej nie wyciągnę to obraz powraca ale gdzieś po 40 sekundach sam, i tak w kółko! Posiadam splitter Card Splitter Quad. Teraz nie wiem co mam robić! Niby dekoder jest z nowszej serii ( dokładna data produkcji dekodera to 14.11.2011 ) . CZy w tym przypadku wina leży po stronie dekodera czy splitera, radzili mi w sklepie aby sćiągnąć nowasze oprogramowanie ale na stronie producenta jest z września więc wątpie aby w moim dekoderze było starsze !

Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony w tej dziedzinie! Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić oprogramowanie w karcie klienta , czyli w tej zabawce co wsadzasz do tunera ( opis powinień być z tym urządzeniem ( patrz instrukcja obsługi) lub na stronie producenta ... Jeśli po zmianie wsadu w kartach dalej jest ten problem piszesz do fergusona ( że nie współpracuje z danym modelem urządzenia ) a oni przerabiają czytnik w tunerze .......

 

 

Pozdrawiam

 

 

:PS prawie ten problem miały wszystkie Arivy jakie są na rynku od lat .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, może Wy mi pomożecie:)

Sprawa wygłada następująco: zakupiłem w październiku 2 fergusony 102e, bo kiedyś miałem taki sprzęt jak 3018 i działa do dziś

więc się skusiłem i kupiłem nowszy:)aha i przez 2 lata użytkuje dekoder z cyfry plus (Strong), i zakupiłem teraz 2 fergusony 102e do dwóch kolejnych TV, i spliter. I tak jeden dekoder padł po paru godzinach pracy, nie widzi karty idą tylko kanały nie kodowane

wymieniłem przysłali nowy, spoko. Pare dni poźniej to samo z drugim :evil: i ta sama sytuacja, wymiana bez problemu. Mało tego jak już człowiek sie ucieszył bo możliwe, że jakieś usterki miały tamte dekodery to pora na piloty jeden sie rozkodował więc znalazłem gdzieś manuala żeby go zakodować, udało sie ale pochodził 30min. i znowu rozkodowany. Już nie odpalił, więc myśle se kupie uniwersalny, no ale za 3 dni rozkodował sie drugi pilot przy drugim dekoderze. Więc tel. w ruch co jest grane, reakcja sprzedawcy mnie zadziwiła, od razu wysłał kuriera, i moje zdziwienie że taka szybka reakcja sprzedawcy. Ok przysłali nowe przetestowane piloty działają (odpukać do dziś) Ale kur... w sobote chce oglądnać TV, a tu znowu tuner mi karty nie widzi. I co zauważyłem szybko sie grzeją

Informacji mało na ten temat, już żałuje zakup tego modelu. Nie wiem już sam czy taki daremny sprzęt czy Ja mam takiego pecha, najlepsze że wszystkie inne stare tunery do dziś śmigają

Bardzo prosze o jakaś porade. Wielkie Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pilocie już pisałem co i jak i to nie jest wina tego urządzenia , tylko wasza , pozbierać dany sprzęt i pilot będzie latał poprawnie ( arivy są czułe na zakłócenia ( np wzmacniacze , dvd i inne urządzenia koło lub nad albo pod nimi) a inne tunery działały w tej konfiguracji bez zmian więc nie szukać dziury w całym ( sprawdzone w praktyce) .......

 

Co do grzania to już przesada , zobacz jak w poprzednich modelach grzeje się głowica , bo tu jest normalnie.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam arive 102e po zakupie wgrałem nowy soft:102E_20110922_V1.10B4.abs, włożyłem kartę c+ chipem do dołu i wszystko ok, po jakimś czasie obraz się zatrzymał i komunikat :zakodowane od tej pory żadna karta nie działa zmiana softu na inny nie pomaga szukanie listy też nic, nie wiem co jeszcze można zdziałać ,w menu mam nieaktywne "czytnik kart CA, W nmenu ->inne-> zmieniałem z 6 na 3,...i też niepomaga,a chcę mieć pewność że wszystko zrobiłem co możliwe zanim wyślę do serwisu. Proszę znawców o pomoc i wskazówki, za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojawiają mi się problemy z tym dekoderem, mianowicie po jakimś czasie od włączenia (ok. 10-20 min) zanika jakość do ok. 10-15%, zupełnie uniemożliwiając oglądanie wszystkich lub prawie wszystkich kanałów. Wcześniej ktoś tutaj pisał o tej informacji na stronie Fergusona, że akurat z tymi Arivami 102E są kłopoty i piszą, żeby odsyłać do sklepów, gdzie się kupiło, to coś będą naprawiać. Dekoder kupiłem zaraz po wydani tego dekodera, przez co ten mój "łapie się" na te wadliwe numery seryjne. Mam teraz do Was pytanie: czy wiecie, o co chodzi w tym "niedostosowaniu fabrycznym"? A może od razu wysłać im ten dekoder do serwisu (nie cackać się ze sklepami, bo to będzie trwało wieki...), tam gdzieś do miasta Kościan (Centralny Punkt Serwisowy)? Jak myślicie? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

używam tego tunera od kilku tygodni i nie zaobserwowałem, żadnych z opisywanych w tym wątku niedomagań, w szczególności nadmiernego przegrzewania się. Prawdą jest, że pierwsza partia tych tunerów miała drobne kłopoty z przegrzewaniem ale dotyczyło to niewielu modeli, które zresztą z w ramach gwarancji były naprawiane.

Jeśli chodzi o współpracę ze spliterem bezprzewodowym Clone+, to tu sytuacja jest dziwna ...............ale serwis dostosowuje bezpłatnie ten tuner do współpracy z Clonem. Wysyłający pokrywa jedynie koszty przesyłki tunera do/i z serwisu. Pisząc, że sytuacja jest dziwna mam na myśli stanowisko w kwestii nie kompatybilnosci tego tunera z Clonem prezentowane przez autoryzowany serwis:

 

Witamy,

 

czytniki kart w naszych dekoderach są dedykowane do współpracy z kartami płatnych telewizji bezpośrednio w czytniku.

Nie gwarantujemy poprawnej współpracy z żadnym urządzeniem rozdzielającym uprawnienia (typu spliter).

 

W celu dostosowania Pana dekodera do współpracy z kartą Clone+ prosimy o przesłanie go do serwisu.

Dostosowanie takie realizowane jest bezpłatnie jednak klient ponosi koszty transportu.

 

Z pozdrowieniami,

Serwis

 

Ferguson Sp. z o.o.

ul. Bernardyńska 2, 64-000 Koscian/POLAND

tel. +48 65 511 70 74

www.ferguson-digital.eu

e-mail:serwis@ferguson.pl

________________________________________

 

tak jakby karta Clona nie była kartą telewizji płatnej. Ale tak jak już napisałem, Ferguson poprawia tą dosyć poważną niedogodność bezpłatnie.

Reasumując, tani, prosty i niezawodny tuner, który szczerze mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 68darek zgadza sie co piszesz o Clone+ bo to po prostu do kitu splitter, staram sie wszędzie na postach pisać nie kupujcie Clone+ jesli nie chcecie z nim problemów, ja mam divISO bezprzewodowy i chodzi na Arivie 102E i Arivie 202E bez problemu porządne antenki dające bardzo dobry zasięg i stabilne softy i nic nie trzeba dostosowywać i ponosić dodatkowych kosztów, a na Clone+ wszyscy narzekają po kupnie no ale jak zamiast porządnych antenek maja w środku blaszki imitujące antenki to jak ma być dobry na tym zasięg i te ciągłe nowe oprogramowania wadliwe takie to jest Clone+

Do janekpogwad wyślij ją bezpośrednio do Fergusona masz wadliwą Arive http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... rwisu.html a tu masz meil do firmy kurierskiej zeby zamówić kuriera na ich koszt dhl@ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacabad

nie masz do końca racji.

Prawda, że Ferguson dostosuje bezpłatnie 102e http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 1/323.html

ale, jak piszą

Jeśli spotkali się Państwo z opisanym problemem prosimy oddać urządzenie do miejsca zakupu. Wszystkie urządzenia przesłane przez sprzedawców do naszego serwisu zostaną dostosowane nieodpłatnie. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Nie wysyłają kuriera po 102e !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie odnośnie odtwarzania filmow Hd (mkv). Czy u was tuner radzi sobie z wiekszoscią filmów? Nie przycina? Chodzi mi głownie o 720p bo wiadamo że 1080 to raczej nie pojdzie na takim procku... Co z napisami? jesli bedą srt to odtwarzane są poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...