Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj się mylisz, bo mam właśnie najnowszy soft z 24 marca 2015, czyli wersję 1.27B3. Gorszy jest od poprzedniego, bo np. jest problem z EPG, nie pokazuje opisu z bieżącego programu no i z układem nieraz jest problem, np. na dwóch dekoderach (mam 3 takie same) Canal+ jest na kanale 0 (LCN włączone). Jednak trzeba poczekać na kolejną aktualizację, bo ten to jakiś niewypał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Ariva 102 E podłączyłem na próbę multirom ten fabryczny Fergusona, ustawiłem go na master i powiem że nawet działał bez zastrzeżeń ,powróciłem i wyłączyłem multirom ,sprawdziłem internet w nim działał po dwóch dniach internet znikł i nie ma połączenia w tym tunerze z internetem .Oprogramowanie wgrałem od nowa jedno ,drugie ,ustawienia fabryczne DHCP włączone i nic nie ma ,ręcznie jak wpisuje adresy w DHCP też nic. Stało się to chyba przez ten multirom ,ale nowy soft nic nie daje przecież na włączonym DHCP powinien się sam polączyć.Co może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić, że Multiroom jest przyczyną tych problemów.

Może w międzyczasie zmieniałeś wersję oprogramowania.

Spróbuj się cofnąć do jakiejś stabilnej wersji.

 

P.S.

Czy uruchamiałeś Multiroom ze Slavem i wszystko działało?

Jeśli tak, to z jakim tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zrobić FactoryDefaults i wgrać takie same wersje oprogramowania na Master i Slave, następnie uruchomić Multiroom.

Najlepiej jakby wszystko zadziałało automatycznie (ręczne ustawienia w DHCP już mogą wskazywać na jakieś problemy z siecią).

Zachęcam do przejrzenia wątku -> viewtopic.php?f=126&t=33616, w którym były omawiane problemy, związane z Multiroom'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wystąpiły problemy z przydziałem adresu IP w tunerze Master. Otóż, w Arivach w fabrycznym ustawieniu funkcji multiroom, tuner Master automatycznie pozyskuje końcówkę adresu IP ustawioną na .244. Zdarza się, że po wyłączeniu funkcji multiroom, niektóre egzemplarze mają kłopot ze zmianą tego adresu. Pomaga wyszukiwanie lokalizacji sieciowej przy włączonej i wyłączonej (przemiennie) opcji DHCP. W ekstremalnych przypadkach trzeba w routerze przyporządkować tunerowi statyczny adres IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wszystko robiłem włącznie z przypisaniem stałego adresu IP w routerze do karty mac ARIVY ,internet wtedy pokazuje się na 15 sekund i znika .Podpiąłem nawet bez routera .Nadal twierdzę że to się stało po konfiguracji do multiroom z jakiegoś powodu nie chce wrócić do prawidłowych ustawień.Do Fergusona wysłałem 3 maile ,nawet na sekretariat jeden wysłałem którego odesłali do działu technicznego ,oczywiście na żaden ani be ani me żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziki kaczor

Adres IP jest też zapisywany w usredb,jeśli wgrywasz liste z opcji userdb,to wgrywasz też "stare" ustawienia IP i wiele innych "śmieci" z poprzednich softów. W tej samej sieci lokalnej (jeden router) nie powinny być dwa urządzenia z tym samym adresem MAC,masz dwie Arivy z tym samym adresem MAC . Utwórz chanel list .bin ,wgraj od nowa softy ,w jednej z Ariv zmień MAC . Wyłącz router i Arivy,włącz router i poczekaj aż uzyska połączenie z netem,włącz jedną Arive potem drugą z włączonym DHCP ((włącz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac jest inny, i go też zmieniałem .I nie wgrywam starej listy .Router sprowadziłem do ustawień fabrycznych ,wgrałem do ARIVY soft przez kabel ,także wszystko w tym temacie zrobiłem ,diodki na karcie arivy świecą się tak jak powinny . A internetu nie ma i nie będzie.Więc się poddaje. Także koniec tematu dziękuje za podpowiedzi . :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziki kaczor

Wejdź w menu Arivy => narzędzia => ustawienia sieci lokalnej ,z pilota wpisz kod 8888 ,będzie tam "zakładka" adres IP => 192.168.009.191 ,zmień go z pilota na 192.168.001.001 gdzie 001 to końcówka adresu IP routera . Następnie start,jest to wysłanie Pingu z Arivy do routera,powinien być komunikat "traw łączenie" a następnie ping success!

Tu też masz inny sposób http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... usona.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jakie są opcje aktualizacji softu tego dekodera? Nie mam w komputerze złącza RS-232. Czy można dekoder podłączyć kablem do internetu i w ten sposób go zaktualizować?

Druga sprawa, to czy w ogóle warto? Mam już soft od kilku lat i jest bardzo szybki i stabilny. Jedynie na niektórych kanałach nie ma informacji EPG (mam nc+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam następujący problem, wczoraj na niektórych kanałach pojawiały się ścinki, plansza bak lub zły sygnał itd. Dzisiaj z kolei na wszystkich kanałach kodowanych (FTA odbiera normalnie) mam plansze ZAKODOWANE albo BRAK LUB ZŁY SYGNAŁ. Karta sprawdzana na innym dekoderze śmiga bez problemu, uprawnienia puszczane raz jeszcze. Dekoder był też sprawdzany na innej instalacji antenowej, przywracane były ustawienia fabryczne i dalej nic. Jak myślicie czy to problem z bebechami czy może soft się wykrzaczył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz kartę Cameleon po dawnej CYFRZE+? Bo z twojej sygnaturki wynika, że masz platformę nc+.

Sprawdź, czy tuner "widzi" w ogóle kartę. Zobacz za pomocą menu tunera, czy da się odczytać datę uprawnień odbioru zapisanych na tej karcie.

Bo może coś w czytniku kart nie styka?

 

Dodam, że w moim Fergusonie Ariva 202E też tak się czasami dzieje w przypadku mojej karty Smart HD+, że po jej włożeniu tuner jej nie "widzi". Zazwyczaj pomaga kilkakrotne jej wyjęcie z tunera i ponowne włożenie, a także delikatne przetarcie czipa karty suchą szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...