Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (cennik opcji Canal+, HBO itp.)


Krzychooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfra+ tak ma ustawiony system,że opłata za dołączoną dodatkową opcję nalicza się od nowego miesiąca,natomiast włącza się to z chwilą zamówienia.Jest to po prostu furtka i zachęta,by ci z gołymi pakietami mogli skorzystać z opcji dodatkowych,oczywiście kwestia dodatkowego zarobku dla operatora jest tu kluczową.Jednak trzeba przyznać,że to o czy mowa jest korzystne dla dwóch stron.Są okoliczności,że ktoś zapomina o odwołaniu i niestety,ale wtedy płaci w trzecim miesiącu pełną kwotę i tu już nie ma zmiłuj się.Dla jednych liczy się spokój i wygoda,dla drugich cena,jedni znają te niuanse cyfry,inni nie..w sumie interes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości robiłem, w ten sposób , ale nie przez cały czas, włączałem i wyłączałem różne opcje .

Teraz mi chodzi o to, że mam zamiar robić tak z CANAL+,......chodzi o koszty w tym przypadku było by 30 zł na pół .

Czy ten numer jest do przyjęca ? ( w sposób ciągły )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób włączania i odłączania opcji jest jak najbardziej prawidłowy i nie powinno się mieć z tego tytułu jakichkolwiek wątpliwości...przecież to sam operator tak to ustawił,tylko nie wszyscy o tym wiedzą i płacą nieraz niepotrzebnie.My wiemy i działamy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1 lutego włączam Canal+ i na koniec marca dzwonie i rezygnuje, potem ponownie 1 kwietnia w ICA właczam i tak dalej... Spoko 15zł za miesiąc Canal+. Z tego co pamietam w UPC tak kiedyś miałem że włączałem i wyłączałem HBO ale to bardzo dawno temu było.

 

A co do mojego poprzedniego postu to juz dopatrzyłem że oferta jest na promocję a wiec z upustem 3zł na 9mc i dlatego nie mozna zrezygnowac z pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selko ..... ten sposób jest jak najbardziej prawidłowy,na początku tego miesiąca dzwonił do mnie konsultant właśnie z propozycją włączenia C+ za 30 zł,w tym miesiącu za darmo,w lutym płacę owe 30 zł i jak chcę,to mogę pod koniec lutego odwołać tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej zgodne z regulaminem, a to że operator nie pobiera opłat za pierwszy niepełny m-c, rozpoczynajacy się od 2-go to juz jego sprawa.

Zyski dla operatora lub analogicznie strata dla abonenta powstaja z chwilą zapomnienia wyłączenia takiego pakietu np. w jednym czy dwóch miesiącach w skali przyjetego okresu minimalnego.

Wtedy faktycznie dużo dużo taniej wyszło by z dołączonym pakietem w którym będzie interesujaca nas opcja np. Canal+, HBO w aboneamencie i po cenie promocyjnej.

Dochodzi tu jeszcze brak danych kanałów w pierwszym dniu miesiąca właczenia opcji.

Smiem twierdzic ze nie ma takiego, co by chociaz raz nie zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest jeszcze na chwilę obecną. Ale razem z podwyżkami abonamentu wejdzie także min. proporcjonalny koszt włączenia danego pakietu w zależności od danego dnia miesiąca. Wyrzuciłem tą kartkę więc szczegółów nie pamiętam. Ale takie manewry jak powyżej będą już niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest niepłatny ten pierwszy miesiąc jest opisane indywidualnie u kazedego abonenta w umowie lub aneksie.

 

W regulaminie jest inaczej :) więc za prawidłowy go nie uważam, ale nie zminia to faktu, że spróbuje.

Zacytuj treść z art. regulaminu o którym piszesz że jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest jeszcze na chwilę obecną. Ale razem z podwyżkami abonamentu wejdzie także min. proporcjonalny koszt włączenia danego pakietu w zależności od danego dnia miesiąca. Wyrzuciłem tą kartkę więc szczegółów nie pamiętam. Ale takie manewry jak powyżej będą już niemożliwe.

 

Opłaty uzupełniające, o których piszesz były "od zawsze", ale mnie jakoś nigdy nie przydarzyło się, ich płacić.....dlatego wcześniej zadałem pytanie....po co one są w cenniku opłat.

 

Najlepiej sprawdzić w ICA, czyli 2 lutego włączyć opcję i zobaczyć symulację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest niepłatny ten pierwszy miesiąc jest opisane indywidualnie u kazedego abonenta w umowie lub aneksie.

 

W regulaminie jest inaczej :) więc za prawidłowy go nie uważam, ale nie zminia to faktu, że spróbuje.

Zacytuj treść z art. regulaminu o którym piszesz że jest inaczej?

 

Wejdź sobie na stronę cyfry

http://cyfraplus.pl/abonent/regulaminy.html

 

Jest tam obowiązujący wszystkich regulamin nie ma innego i od kilku lat jest ten sam zapis OPCJE PREMIUM i jest opłata uzupełniająca. Nie wymyślajcie jakiś dziwnych teorii... jeśli korzystasz z czegoś to trzeba za to płacić jest dlatego proporcjonalna opłata uzupełnijąca.

 

Uważam więc, że nie jest to zgodne z regulaminem i cyfra w każdym momencie może dociążyć zgodnie z tą zasadą, a że tego nie robi to inna kwestia ich błąd systemowy.

 

Dodam:

regulamin umowy o abonament

art.9

§ 5. Abonent może dokonać zmiany w zakresie Opcji (rezygnacja z Opcji, wybór

dodatkowej Opcji) wyłącznie pod warunkiem, iż nie posiada wymagalnego

zadłużenia wynikającego z Umowy. Abonent składa wniosek o zmianę w zakresie

Opcji telefonicznie pod aktualnym numerem telefonu Centrum Telefonicznego

Abonentów Operatora CYFRY+ lub w drodze elektronicznej lub pisemnej. Abonent

może dokonać zmiany w zakresie danej Opcji raz w miesiącu kalendarzowym

obowiązywania Umowy. Wynikający z wyżej opisanej zmiany obowiązek zapłaty

lub brak obowiązku zapłaty Opłaty Miesięcznej za Opcję będzie obowiązywać

od miesiąca następującego po miesiącu, w którym powyższa zmiana Opcji została

dokonana.

 

Co to oznacza ? oznacza to poprostu, że jeśli właczam 02.02 to opłatę będę miał owszem w rachunku marcowym ale opłata zgodnie z cennikiem dodamym do tego samego regulaminu będzie propocjonalna jak w tabeli 2-10 i za cały marzec.

 

Dla mnie to jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...