Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosto , już teraz Cyfra dla Nkowiczów jest za droga , a po przejęciu [ w marzeniach] konkurencji to będzie anarchia cenowa...a Ty dalej nie rozumiesz ?

Z tego co wiem w Cyfrze jest więcej niż jeden pakiet i to czy jest za droga czy nie zależy od wyboru. A jeżeli chcesz użyć argumentu o stosunku cena - oferta to sobie daruj, bo po ewentualnym przejęciu tylko takie wróżki jak Ty wiedzą że będzie anarchia cenowa. Ja nie wiem i nie mam ochoty udawać wróżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego postu nie rozumiem bez tłumacza więc się odniosę do poprzedniego.

Jak można z góry zakładać uciekanie z n-ki po potencjalnym przejęciu przez C+ nie znając oferty, szczegółów, warunków i wszystkich zmian jakie mogą mieć miejsce?

Bardzo prosto , już teraz Cyfra dla Nkowiczów jest za droga , a po przejęciu [ w marzeniach] konkurencji to będzie anarchia cenowa...a Ty dalej nie rozumiesz ?

Masz racje ,ale być może coś się zmieni lub gorzej może być po dodaniu kanałów HD swoich tematycznych,albo po rozdzielają albo dodadzą do pakietu kompakt HD połowe kanałów lub wszystkie pokolei.

No tak ja się boje chciałbym aby zostało tak jak jest w N-ce tak jestem n-kowiczem mam dobrą oferte chciałbym mieć lepszą nowymi kanałami które będą w październiku najprawdopodobniej a mowa o Nickjunior,Nick,HD Viacom,Blink,MTV DANCE,być może MTVHITS ,SUNDANCEHD,TRACE Urban HD i kanały ZONE w tym Europa i być może TVN24HD a do tego dodam że robią w studiu TVN Meteo nową grafice więc się coś robi jakimś kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viva-91_91, daj namiary na dilera, bo widzę, że dobry towar ma.

Na serio, człowieku, napisz, przeczytaj, popraw zgodnie z gramatyką, ortografią itp. Przeczytaj i dopiero zatwierdzaj post. Gdyby nie poranna kawa to nie wiem jakbym miał to przeczytać. Tłumaczenia że się ma dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię itp to wiesz gdzie możesz wsadzić. Od tego masz słowniki w przeglądarkach, w edytorach tekstu (nawet tych darmowych), żeby takich baboli nie strzelać.

Wracając do tematu, nie ma jeszcze nic pewnego, a już zaczyna się lament, że będzie drogi itp. Dziwnym trafem właśnie teraz cyfra zapowiedziała wprowadzenie podobnych usług co N już posiada, więc może jak będzie fuzja/ przejęcie/ wchłonięcie, to nie będzie kroku wstecz w zakresie technologii, więc może i innych dziedzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić na zapas kto kogo kupi lub przejmie. Jak dla mnie słabo by było gdyby Vivendi przejęło N, z jednego prostego powodu: sprzęt. Wątpię aby Vivendi dalej kontynuowało kontrakt z ADB na ich dekodery. Prędzej czy później zostały by one wyparte przez te "ultranowoczesne" jak to kiedyś reklamowała cyfra dekodery Pace lub Philipsy. Chociaż dalej dziwi mnie trochę ta wizja sprzedaży całego interesu przez ITI, bo chociażby mogłoby się wydawać, że przed sprzedażą N będzie zastój w platformie to właśnie będzie na odwrót. Szykuje się kilka nowości na jesień, nie tylko jeżeli chodzi o ofertę kanałów ale także np. rozszerzenie opcji Multiroom, które już niebawem nastąpi. Pozostaje Nam jedynie czekać cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne po ewentualnym przejęciu przez C+ "n"-ki pożegnamy programy tj. Wojna i Pokój,MGM HD, N Sport HD, N Film HD i N Film HD 2, a programy HD będą dostępne w dodatkowo płatnej opcji C+ tak jak to jest w tej chwili np. CANAL+ OPTIMUM za 76 zł/mies. + kanały HD OPTIMUM - 9 kanałów za 11 zł/mies. Bardzo dobrym "plusem" jest dostęp do pełnej oferty Canal+ w wyższych pakietach (od 43 zł/mies.) więc nie rozumiem tłumaczenia jak ktoś pisał że straci możliwość oglądania LM, będzie na C+Sport HD.

 

Gdybym miał możliwość założenia satelity to bez wahania bym to zrobił przy obecnej ofercie C+ ( CANAL+ HBO SUPERPREMIUM za 99zł/mies.) niestety za moim oknem jest "las" w dodatku parter i poziom sygnału wynosi "0", jestem skazany na "kablówkę", ale dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawy ludzi co do przejęcia platformy n są jak najbardziej uzasadnione. Empirycznym dowodem jest zdławienie idei Wizji po przejęciu jej a następnie wywindowanie cen do absurdalnych rozmiarów, stagnacja sprzętowa i programowa. Proszę łaskawie zwrócić uwagę, że tuż przed n-ką szefostwo C+ oficjalnie informowało, że kanaly HD to niepotrzebne bo za wcześnie, 3D to już abstrakcja. Podobną politykę Vivendi stosowało kiedyś w krajach Beneluxu, w RPA, w krajach Meghrebu a nawet w samej Francji!!! Wszędzie polityka była identyczna...spłaszczenie oferty, mało nowoczesny sprzęt, patent Vivendi na szybki zysk czyli NAJEM (!!!) tunerów za opłatą, szybka likwidacja niebrandowanych kanałów by nie były konkurencją dla firmowych i na koniec te słynne umowy :D. Najbardziej absurdalne w Maroku gdzie 24 miesięczna była dzielona mniej więcej tak: 45% upustu za 10 miesięcy, 17%upustu za kolejne 5 potem 6% za kolejne pięć miesięcy. Skończyło się procesem i wycofaniem umów. Podobny proces w RPA skończył się też wycofaniem C+. NIE MA dowodów i NIE MA precedensu by C+ szlo na JAKIMKOLWIEK rynku na popularność. Zawsze chwali się tym, że jest elitarne, ekskluzywne, wyjątkowe itp. Ewentualny zakup n-ki będzie tylko skutkował pogorszeniem warunków dla klientów. Tym bardziej, że Vivendi zanotowało wyjątkowo passę na rynku zakupu złóż wody. Oczywiście są zwolennicy tej platformy ale zwróćcie łaskawie uwagę, że na rynki gdzie jest konkurencja C+ nigdy nie wchodzi. Zawsze zaczyna od nieuzasadnionych preferencji o miazmatach politycznych. Dowodem jest dopuszczenie kiedyś w Polsce C+ zakodowanego analogowego w ogólnodostępnym paśmie o czym- jako kuriozum - pisze amerykański podręcznik do dziennikarstwa autorstwa G. Holemsa. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie kupcie dodatkowe abonamenty w N i nie marudźcie.Teraz Liga Mistrzów jest dostępna w podstawowym abonamencie a Cyfra włączy ją do Canal+ kanału dodatkowo płatnego.Nie po to rezygnowałem z Cyfry żeby teraz za wszystko znowu dodatkowo płacić :evil:

 

Tyle że n każą brać wszystkie pakiety i pomimo, ze interesuje mnie tylko nsport i kanaly serwisowe lm, ich to nie obchodzi i musze tak naprawde placic 48 zl za jeden kanal. Wiec wychodzi drozej niz cala paczka c+ w multipakiecie czy c+start. I nie opowiadaj mi glupot ze mam jeszcze 100 innych kanałow bo mnie one nie obchodza. To tak jak w restauracji ktos do mojego deseru dorzucilby porcje szpinaku i mowil ze wychodzi taniej:)

 

Na pewno paczka c+ o tyle by nie zdrozala, a nawet jesli to moglbym sie cieszyc lm w c+ z o wiele lepszym komentarzem i wszystkimi meczami w hd - jak znalazl by sie przydaly c+gol i weekend hd. Nie to co w n - barca milan w jakosci vhs (nie sd), juz nie wspominajac o komentarzu. Na dodatek mozliwosc nağrywania meczy na wlasny dysk dzieki nieparowaniu kart, bo co mi z takiego nagrania na nboxie jak i tak nie jest moj i dysk nie jest z gumy. Gdyby ten dekoder byl moj to chyba bym go opkleił naklejkami lm bo tylko wtedy go włączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem:) i dlatego marzy mi sie fuzja n z cyfrą+

 

Tja, bo Cyfra dołoży wszystko za darmo do Canalu+ :lol2: widząc ich politykę od wielu lat to pewnie utrzymają opcje nsport/nfilm jako pakiet premium za 29,90zł. Niektórzy zapominają także, że właścicielem praw do filmów czy sportu nie jest enka sama w sobie a TVN SA, który jest także właścicielem enki. Przy zakupie np TVN przez TimeWarner może on pozbyć się na rzecz Vivendi platformy satelitarnej ale posiadane prawa sportowo/filmowe zachować dla siebie lub odsprzedać/przekazać komu innemu, np HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to marzenia najczęściej tych którzy:

- nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi

- oglądają TV 24h/dobę

ewentualnie są dziećmi do 16 roku życia, za których rachunki płacą rodzice, a sami chcą mieć jak najwięcej "bo tak".

 

Dla mnie taka fuzja oznacza w dłuższej perspektywie wzrost kosztów, zero promocji i zastój technologiczny.

Jeśli LM w C+ jest tego warta, to trudno dyskutować z tego typu argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem abonentem "N" i mam pakiet za 68 zł i z dużym prawdopodobieństwem w CYFRZE zapłacę więcej. Niektórzy myślą że CYFRA wspaniałomyślnie wszystkie prawa do wytwórni filmowych oraz piłkarskich przeniesie co CANAL+ i ceny nie podniesie. Ja nie bym był tego taki pewien przecież zakup platformy to będzie duży wydatek który musi się zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem:) i dlatego marzy mi sie fuzja n z cyfrą+

 

Tja, bo Cyfra dołoży wszystko za darmo do Canalu+ :lol2: widząc ich politykę od wielu lat to pewnie utrzymają opcje nsport/nfilm jako pakiet premium za 29,90zł. Niektórzy zapominają także, że właścicielem praw do filmów czy sportu nie jest enka sama w sobie a TVN SA, który jest także właścicielem enki. Przy zakupie np TVN przez TimeWarner może on pozbyć się na rzecz Vivendi platformy satelitarnej ale posiadane prawa sportowo/filmowe zachować dla siebie lub odsprzedać/przekazać komu innemu, np HBO.

 

Prawa do wytwórni filmowych oraz LM i LE pewnie zostaną dla Time Wraner jak kupi TVN. Nie sądzę, że Time Warner wypuści takie prawa. Można takie prawa wykorzystać i nie likwidować kanałów nFilm (zmienić nazwę) tylko zostawić prawa do tych dwóch wytwórni filmowych w nFilm (ewentualnie postarać się jeszcze o Universal) i sprzedawać kanał platformom (Cyfrowy Polsat) i sieciom kablowym na takiej samej zasadzie co HBO. Kasa dwa razy większa i mamy(właściwie Time Warner) dwa najlepsze kanały premium filmowe w Polsce. Tak powinien zrobić Time Warner jak kupi. Dołączenie wytwórni do HBO poprawi ofertę, ale kasa ta sama.Tak samo powinni zrobić z nsport nie likwidować tylko sprzedawać kanał platform pozostałym (Cyfrowy Polsat) i sieciom kablowym. Vivendi przejmuje wtedy abonentów, transpordery, APS-y.

 

 

Jeszcze co niektórzy zatęsknią za n-ką jak przejmie ich Vivendi, bo im(nam) bokiem to wyjdzie(patrz Wizja TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze zdrozeje ale watpie by paczka c+ zdrozala o 48 zl, ktore musze placic w n za jeden interesujacy mnie kanal.

 

Jak czytam komentarze niektorych to czasem sobie mysle ze niewazne jak niewazne co wazne zeby hd i jak najtaniej. To moze najlepiej jakby w polsce było 7 albo wiecej platform cyfrowych. Jedna mialaby lm druga lige hiszpanską, trzecia foxa czwarta lige angielską piąta siatkowkę szósta filmy z dreamworks itp. wtedy bylibyście zadowoleni, 100 beznadziejnych kanałów za niską cenę najlepiej w pseudo hd, ciekawa rzecz telewizji raz na tydzień albo i dwa - niczym dla mnie teraz nbox -dekoder od ligi mistrzów.

 

ostatnio we francuskiej telewizji widziałem śmieszną reklamę platformy canalsat. gość ustawia na półkach setki dekoderów, każdy służy do oglądania innego programu i telewizji. rodzina musi kupić do domu wiatraki, bo robi się w domu tak gorąco od tylu sprzętów elektronicznych. i na koniec posumowanie że można wziąć canalsat i ma się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawy ludzi co do przejęcia platformy n są jak najbardziej uzasadnione.[...]

brawa dla tej pani :)

 

Vivendi jest doskonałym przykładem firmy, dla której klient jest na ostatnim miejscu. Świadczy o tym kilkanaście lat "inwestowania" w polski rynek. Czym może pochwalić się C+? Promocją polskiej ligi kopanej i (niegdyś) koprodukcją filmów tylko...

Niestety niczym więcej. Tak, jak Eleonora zauważyła - na żadnym rynku, na którym Vivendi miało realną konkurencję (CP w Polsce nie liczę, jako że target jest zupełnie inny) - Vivendi nie istnieje.

W Polsce również traci udziały w rynku, stąd nerwowe ruchy i [beep]kie teksty szefostwa C+ pod adresem konkurencji.

Nieuchronne wejście w parowanie karty z dekoderem tylko pogłębi ten stan. A ile osób ma współdzieloną umowę z sąsiadem ze względu na dziurawy Multiroom i splittery? Ile z tych osób rozwiąże umowę jak tylko Cyfra spróbuje uszczelnić te kanały?

 

Nie ma co łudzić się, że ewentualne przejęcie będzie korzystne dla abonentów (piszę o ogóle, a nie kilku fanatykach, dla których sensem istnienia jest to, by ukochana Cyfra miała pełen przekrój praw na rynku).

Nie po to firma wyda kilka miliardów złotówek, by zrobić dobrze swoim klientom. Oczywiście pozornie to tak wygląda - więcej praw skupionych w jednej platformie, kanały do wyboru, do koloru - no miód, malina. A koszty? Nie będę straszył cenami z Wielkiej Brytanii, bo to nie ta bajka, ale można być pewnym, że full zestaw kanałów nie zamknie się w 200zł, a i niższe pakiety pójdą w górę.

 

Ten ewentualny zakup musi się zwrócić! a jak? wzrostem abonamentu, brakiem rozwoju technologicznego, wycofywaniem kolejnych elementów oferty.

Dość powiedzieć jakie ceny były w C+ jeszcze kilka lat temu, gdy "n"ki na rynku nie było i to przy dużo mniejszej ofercie kanałowej. Dało się zejść z marży? Dało... znaczy się - Vivendi miało naprawdę duży margines do obniżki ceny.

 

Teraz, po ewentualnych zakupach będzie powtórka z rozrywki. Najpierw rok podniety "rozszerzoną" ofertą, potem pierwsze podwyżki, tłamszenie rynku, po czym ponownie odpływ abonentów, tak ja ma to miejsce w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze zdrozeje ale watpie by paczka c+ zdrozala o 48 zl, ktore musze placic w n za jeden interesujacy mnie kanal.

 

Jak czytam komentarze niektorych to czasem sobie mysle ze niewazne jak niewazne co wazne zeby hd i jak najtaniej. To moze najlepiej jakby w polsce było 7 albo wiecej platform cyfrowych. Jedna mialaby lm druga lige hiszpanską, trzecia foxa czwarta lige angielską piąta siatkowkę szósta filmy z dreamworks itp. wtedy bylibyście zadowoleni, 100 beznadziejnych kanałów za niską cenę najlepiej w pseudo hd, ciekawa rzecz telewizji raz na tydzień albo i dwa - niczym dla mnie teraz nbox -dekoder od ligi mistrzów.

 

ostatnio we francuskiej telewizji widziałem śmieszną reklamę platformy canalsat. gość ustawia na półkach setki dekoderów, każdy służy do oglądania innego programu i telewizji. rodzina musi kupić do domu wiatraki, bo robi się w domu tak gorąco od tylu sprzętów elektronicznych. i na koniec posumowanie że można wziąć canalsat i ma się wszystko.

 

czy ktoś pisze o 7 lub więcej platformach???????? nie, tylko niektórzy piszą że dla konsumentów takie połączenie nie będzie korzystne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście. Dla naszego kraju optimum to trzy platformy.

To pokazuje doświadczenie kilku ostatnich lat. Wcześniej mieliśmy dwie platformy, ofertę stojącą w miejscu oraz zastój technologiczny (słynne teksty o braku potrzeby wchodzenia w treści HD).

Czwarta platforma to też ciut sporo, o czym boleśnie przekonuje się TP, która "sprzedaje" głównie darmowe pakiety TV jako dodatek do Neostrady, a ostatnio weszła w biznes z "n", widząc że samemu ma już niewielkie szanse na pozostanie w biznesie telewizyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...