Skocz do zawartości

Pytanie : do kiedy analog w kablu?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem informacji na temat zakończenia emisji kanałów analogowych w sieciach kablowych. Na różnych forach pojawiają się różne spekulacje dotyczące daty wyłączenia, a chcę poznać realny termin i jakąś jego podstawę prawną ( dyrektywa lub rozporządzenie). Strona UKE informuje jedynie o datach wyłączenia analogowej emisji naziemnej w zależności od regionu. Analog w kablu wciąż trzyma się mocno, a jego szybkie wyłączenie nie leży w interesie żadnego operatora, byłby to strzał w kolano. Większość przecież posiada więcej niż jeden odbiornik w gospodarstwie domowym i bezproblemowość podziału sygnału analogowego jest ogromną zaletą. Cenowo cyfrówka też u wielu operatorów nie powala, a nawet zniechęca do korzystania z tej formy przekazu. Dla przykładu, mój obecny operator ( uprzedzam, dość kuriozalna oferta): azart cyfrowy (13 programów) 18.71 pln, analogowy 8pln, pakiet 58 kanałów analogowych 37.34, a dokładnie ten sam pakiet w cyfrowej 44.42 pln. Do tego opłata za aktywację dekodera. Cyfryzacja z taką ofertą to raczej na sukces nie jest skazana. . .

Inne mankamenty :kolejna skrzynka na szafce z telewizorem, sztywno narzucona kolejność kanałów na dekoderze, multiroom( o ile w ogóle możliwy) to tylko za dodatkową opłatą ( u mojego operatora 25 zł). Dlatego nie jestem jakimś entuzjastą cyfrowej kablówki, stąd moje zainteresowanie terminem ewentualnego wycofania analogu z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog z kablówek moim zdaniem nie zniknie tak prędko. Każda sieć ustala jakie programy chce nadawać analogowo/cyfrowo i nie sądzę aby kiedykolwiek narzucono datę zakończenia retransmisji programów analogowych w sieciach tvk. Kanały analogowe są/będą wyłączane stopniowo, gdy zabraknie wolnego pasma pod usługi cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...