Skocz do zawartości

Jaką antene i akcesoria do odbioru DVB-T ( Sony Bravia EX6)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc odniosłem tą zwykłą siatkę ;) wymieniłem na kierunkową o zysku 15db z syntezatorem. Koszt to 55zł. Normalnie znajduje jak ta siatkowa 8kanałów bez tvp1,2 itp. delikatnie podejdę o 2m na balkonie znajduje 15 kanałów w tym tvp i te wszystkie więc jest tak jak powinno być. Teraz wystarczy wzmacniacz i mam problem z głowy? Tylko jak go zamontować wyjąć syntezator i na jego miejsce wsadzić wzmacniacz? Ten wzmacniacz powinien być jakiś specjalny? Wzmacniacz też będzie zmniejszał independencję do 75 om?

Posiadam teraz taką:

antena-telewizyjna-dvb-t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie znajduje jak ta siatkowa 8kanałów bez tvp1,2 itp. delikatnie podejdę o 2m na balkonie znajduje 15 kanałów

Możesz to jeszcze raz napisac bardziej po polskiemu, bo chyba nie zrozumiałem :P

26km to na dobrej antenie kierunkowej (i dobrze ustawionej) powinno i bez wzmacniacza dać radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam balkon, na boku balkonu tam gdzie jest najlepsze miejsce do powieszenia odbiera 8 kanałów bez pakietu tvp. na środku balkonu tam gdzie nie ma gdzie powiesić odbiera wszystko. Alternatywa jest taka że przeciągnę antenę na blok ;) wyjdzie z 25-30m kabla, sprawdziłem i nie ma żadnej tragicznej straty jakości. Myślałem że będzie duże tłumienie na kablu ale nie ma. i to 2 kable połączone. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja wyniesienia anteny na blok, wtedy jednak trzeba liczyć się z długim kablem myślicie że zastosowanie 30m kabla wpłynie znacząco na jakość?

 

Wymieniasz symetryzator na przedwzmacniacz (a nie błędnie nazywany wzmacniacz), który zasilasz. Unikaj oznaczonych jako 40+ dB. U ciebie powinien wystarczyć nieduży. Ewentualnie możesz podnieść antenę, bo profil jest nie zaciekawy. :(

A przedwzmacniacz też zredukuje 300 om na 75? bo właśnie kiedy zadałem pytanie sprzedającemu:

 

"Czy jeśli wyjmę symetryzator i wsadzę wzmacniacz (tą płytkę) i zasilę zasilaczem będzie chodziło? Czy wzmacniacz też redukuje z 300om na 75?" powiedział że nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) byłem na bloku zrobiłem odpowiednie pomiary i znalazłem dobre miejsce. Ostatnie pytanie czy jeśli połączę 2 kable w jeden nie będzie jakiś minusów z tego powodu? (zaizoluje itp. Połączyłem i podłączyłem pod kablówkę obraz był, tylko nie wiem jak ma się to z sygnałem cyfrowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak mocnej anteny potrzebuję, do nadajnika (św. krzyż) mam 24 km w linii prostej, oczywiście zielona strefa a mieszkam na 10 piętrze jednak nie wiem od której strony mam balkon. Tuner jaki chcę kupić to Maximum T-102 HD PVR.

 

Mam kupić antenę ze wzmacniaczem czy symetryzatorem? Bo się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam odpowiedź sprzed kilku dni pana który miał mi montować ten zestaw. Pytałem wtedy czy antena Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit - ze wzmacniaczem LNA-177 będzie dobra u mnie ;] To co odpisał:

 

 

To nie jest tak ze sygnał jest mocniejszy z większej anteny Antena TRI DIGIT jest antena o dużym zysku na odległości od 100 do 130 km Pan jest za blisko nadajnika żeby stosować tak ogromna antenę w pana przypadku wystarczyła by nawet antena 11 elementowa ponieważ z tak dużej anteny możemy sobie przedobrzyć sprawę i sygnał będzie za mocny mogą powstawać zakłócenia Dodatkowy atutem tez jest to ze mieszka Pan na 10 pietrze czyli wysoko i na pewno mała antena poradzi sobie z takim sygnałem a do tego nie oszpeci balkonu

Tak po za tym ja mam antenę 16 elementową i odbieram sygnał z odległości 90 km tzn z Raszyna

nie zobaczymy poprawy obrazu z tak małej odległości czy to będzie antena TRI DIGIT czy mała antena 11 lub 16 elementowa obraz w jednym i drugim przypadku będzie taki sam

 

 

 

Czyli ogólnie szukać anteny o zysku 17-18dB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już pochwalić się! ;)

Antena została zamontowana na dachu bloku z samym symetryzatorem kierunkowa taka jak wyżej na foto ;) ściąga wszystkie kanały nawet pakiet tvp (jakość jest wysoka lecz siła sygnału niska, ale obraz jest good :] ze wzmacniaczem na bank będzie wszystko na maxa) puki co wystarczy. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dodam odpowiedź sprzed kilku dni pana który miał mi montować ten zestaw. Pytałem wtedy czy antena Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit - ze wzmacniaczem LNA-177 będzie dobra u mnie ;] To co odpisał:

 

 

To nie jest tak ze sygnał jest mocniejszy z większej anteny Antena TRI DIGIT jest antena o dużym zysku na odległości od 100 do 130 km Pan jest za blisko nadajnika żeby stosować tak ogromna antenę w pana przypadku wystarczyła by nawet antena 11 elementowa ponieważ z tak dużej anteny możemy sobie przedobrzyć sprawę i sygnał będzie za mocny mogą powstawać zakłócenia Dodatkowy atutem tez jest to ze mieszka Pan na 10 pietrze czyli wysoko i na pewno mała antena poradzi sobie z takim sygnałem a do tego nie oszpeci balkonu

Tak po za tym ja mam antenę 16 elementową i odbieram sygnał z odległości 90 km tzn z Raszyna

nie zobaczymy poprawy obrazu z tak małej odległości czy to będzie antena TRI DIGIT czy mała antena 11 lub 16 elementowa obraz w jednym i drugim przypadku będzie taki sam

 

 

 

Czyli ogólnie szukać anteny o zysku 17-18dB ?

 

Antena TRI DIGIT ma właśnie około 17 dB zysku (bez wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...