Skocz do zawartości

Radio Złote Przeboje


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo "przeboje lat dwutysięcznych" to szeroko rozumiane przeboje powstałe od 2000 roku w górę (w tym też i po 2010 roku), więc prawidłowo je puszczali. Teraz mając hasło "największe przeboje lat 80-tych i 90-tych" powinni ograniczyć utwory powstałe po 2000 roku, ale myślę że nie do końca tak będzie. Na pewno nie zrezygnują z niektórych szlagierów i najnowszym utworem może być coś z 2010 roku. Ale taki [beep] jak "Sofia" czy "Lost On You" to powinni wywalić z playlisty.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie lat 10-tych i ograniczenie 2000. jak najbardziej na plus - chyba słuchacze zaczęli się skarżyć na zbyt nową muzykę w playliście. Mam tylko nadzieję, że lata 70-te unikną toporka i pozostaną (w niestety dość ograniczonym zakresie) na antenie. Jakby jeszcze ograniczyć do minimum wejścia prezenterów (którzy i tak nie mają nic ciekawego do powiedzenia), konkursy i tym podobne [beep], którego nikt nie chce słuchać, to może wreszcie będę mógł sobie to normalnie puszczać, zamiast szukać w internecie zagranicy (jak norweskie P8 Pop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym żeby już dzisiaj lub w piątek została zaprezentowana ramówka radia Złote przeboje i wtedy dowiemy się czy Złota 20 powróci ale wg mnie mogła by być ona w takiej formie tematycznej jak w latach 2017-2021 i czy Małgorzata Kościelniak poprowadzi popołudniówkę w ZP od 14.00 do 18.00 i jak będą wyglądać wieczory po 20.00 ZP czy ograniczą gadaninę o niczym a będzie muzyka i chciałbym żeby pojawiały się jakieś perełki z lat 80 i 90 tych mniej znane w ZP jak np piosenka Savage Garden z 1997 r I Want You.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

Ja chciałbym żeby już dzisiaj lub w piątek została zaprezentowana ramówka radia Złote przeboje i wtedy dowiemy się czy Złota 20 powróci ale wg mnie mogła by być ona w takiej formie tematycznej jak w latach 2017-2021 i czy Małgorzata Kościelniak poprowadzi popołudniówkę w ZP od 14.00 do 18.00 i jak będą wyglądać wieczory po 20.00 ZP czy ograniczą gadaninę o niczym a będzie muzyka  

Pewnie na dniach pojawi się jesienna ramówka ZP. Być może jakoś w weekend no albo najpóźniej w poniedziałek. Ale ja też bym chciał żeby jutro była już zaprezentowana. Złota 20 w formie tematycznej też mogłaby moim zdaniem wrócić, ale niestety na to szanse chyba małe, skoro już jakiś czas temu wycofali tą formę. Skoro Norbert Bienkowski odszedł z ZP, to Małgorzata Kościelniak na 99% poprowadzi popołudniówkę. Natomiast gadaniny po 20.00 raczej nie ograniczą, bo to niestety chyba wymóg koncesyjny

14 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

chciałbym żeby pojawiały się jakieś perełki z lat 80 i 90 tych mniej znane w ZP jak np piosenka Savage Garden z 1997 r I Want You.?

Patrząc na ubiegłoroczną zmianę playlisty od września, gdzie doszło bardzo dużo utworów, które wcześniej nie były grane, myślę że w tym roku także jest na to szansa. Zobaczymy już za kilka dni, czy będą zmiany w playliście, a jeżeli tak, to jakie.

Jeżeli od września zmienią playliste, tak jak w zeszłym roku, to pewnie wymiana utworów wraz z wejściem jesiennej ramówki stanie się tradycją.

W poprzednich latach nie zawsze tak było. W 2020 i 2021 dokonano zmian w playliście z początkiem roku, a w 2022 dokonano je dwa razy - w połowie marca i w połowie września 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie Złota20 nawet jak była tematyczna to i tak stawała się oklepana, bo do 20-tki wchodziły tylko te przeboje, które znajdowały się w playliście, a te perełki niegrane nigdy do niej nie wchodziły mimo że się na nie usilnie głosowało. :( Tak było od 2018 roku aż w pewnym momencie uznano że nawet nie będzie się proponować niegranych perełek, bo po co skoro i tak one do 20-tki nie wejdą, więc usunięto temat i zrobioną zwykłą listę oklepanych przebojów. Dlatego uważam że jak ma tak dalej być, to po co to ciągnąć jak można normalnie wypełnić czas w piątku od 18 normalnymi zwykłymi przebojami nie robiąc żadnego śmiesznego głosowania, na które i tak żaden słuchacz nie ma wpływu bo wszystko jest ustawione przez prowadzącego.

 

Programy gadane od 20 jak słusznie zauważył mój poprzednik muszą zostać, bo to wymogi koncesyjne. Ale może warto pomyśleć o nowym prowadzącym te wywiady, a panu Brhelowi mającym słowotok i bezczelnie ciągnącego za język dane gwiazdy zwyczajnie podziękować. Czas najwyższy "odbrhelić" tą stację i dawać nowe wywiady, z klasą i po ludzku 🙂

Edytowane przez wardabydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wardabydzia napisał(a):

Czyli Koscielniak dostanie przedpołudniowe pasmo, a nie jak obstawiałem popołudniówke, którą teraz bedzie prowadził Telesiński. Nie napisali nic na temat co dalej ze Złotą 20. Ciekawe może być weekendowe pasmo "Najlepsze Lata Muzyki". Może będą się pojawiać w nim również piosenki spoza stałej playlisty. No i zobaczymy czy od poniedziałku będą również zmiany w playliście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba z Bydgoszczy ja też czekam na poniedziałek jak będzie wyglądać playlista codzienna ZP i czy w programie sobotnim po 18.00 będą piosenki spoza stałej playlisty w weekendy w niedziele dobrze zapowiada się ciekawie też porgram o 9.30 gdzie będą grać utwory z filmów i seriali i poniedziałkowa audycja po 20.00 z wywiadami i ciekawymi gośćmi w Złotych przebojach. Póki co wynika z tego że dziś po 18.00 będzie podsumowanie Gra mi lato w ZP jako ostatni akcent z listą przebojów bo Złota 20 nie wróci i w sumie to dobrze bo w piątki ma zamiar od września słuchać innje mega listy przebojów w inny radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota20 na 99 % nie wróci, bo wczoraj nawet Brhel kończąc wakacyjną listę nic o niej nie wspomniał.

Nie piszą też nic o Odecie Moro, w jej miejsce w sobotę ma teraz wejść Marzena Rogalska, więc Moro pewnie pożegna się ze stacją i bardzo dobrze.

 

Strona Radia ZP nadal nie jest zaktualizowana, ale to pewnie jutro to zrobią. Muszą zmienić prowadzących, ramówkę i dodać nowe audycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w sumie co z Kasią Wilk? Nic nie wskazuje żeby miała wrócić do ZP, przynajmniej póki co. Były głosy mówiące o tym, że od września ma dołączyć do Meloradia, ale Meloradio już opublikowało jesienną ramówkę i nowych prowadzących (min. Norberta Bieńkowskiego z ZP) i nie ma u  informacji o tym, żeby Kasia Wilk miała dołączyć do Meloradia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Radio Złote Przeboje sięgnęło po takie utwory, który były grane po raz ostatni w 2014 roku.

https://malopolskie-media.info/powroty/zlote-przeboje.html

 

No to dziś mamy oficjalnie pierwszy dzień z nową playlistą i jesienną ramówką. Nowa playlista ruszyła zaraz po północy. Z dawno nie granych wykonawców polecieli dziś Ottawan, Kool&The Gang czy Bee Gees, ale zagrali nawet taki klasyk jak Tom Jones "She's a Lady". Z nowości min. Phil Collins "Dont Lose My Number" czy Steve Miller Band "The Joker". Widać że dodali bardzo dużo nowych utworów. Faktycznie dominują teraz dwie dekady 80 i 90, ale pojawiły się też "nowe" piosenki z początku lat 2000, jak Ann Winsborn "Everything I Do" czy Christina Aguilera "Lady Marmalada". Zobaczymy jak playlista bedzie wyglądać w następnych dniach. W końcu z ramówki wycofali Złotą 20.

W jej miejsce w piątek po 18.00 na stronie jest wpisany magazyn "Cała Muzyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starsie grasz zbyt ambitnie. W radiu komercyjnym bez audycji autorskich wybierają co pasuje do kotleta i do reklamodawców. Te stacje to typowe kołchoźniki sklepowe. Większość słucha w przelocie w drodze do pracy w aucie średni przez 20 minut. Byłbym zdziwiony, że ktoś słucha od deski do deski wszystkich pasm w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas zrobić małe podsumowanko.

Faktycznie, od wczoraj zmieniono playlistę i wymieniono goldy. Wróciło sporo przebojów z lat 70-tych i to takich tanecznych bo grają sporo Boney M. do tego: Ottawan, Goombay Dance Band, Eruption. Nowości po 2010 roku odeszły, ale nocą nadal są grane polskie przeboje z tej dekady. Widziałem że nadal w nocy grają Podulkę, Braci, Enej czy Pin. Wydaje mi się że noc rządzi się po prostu innymi prawami i tam nie muszą trzymać się tak mocno formatu jak w ciągu dnia.

 

Wczoraj wieczorem w końcu zaktualizowali informację na stronie internetowej i dodali Gosię Kościelniak, usunęli nieaktualne audycje i zaktualizowali ramówkę. Na pewno odeszli Norbert Bieńkowski oraz Odeta Moro bo nie ma ich na stronie, ale Kasia Wilk jest nadal więc wydaje mi się że nie wykluczają iż wróci do ZP.

 

Złotej 20 faktycznie nie ma i chwała im za to!! W końcu to dno wywalili, a co roku liczyłem że to wywalą i nie mogłem się doczekać, aż w końcu!!😀😀

Edytowane przez wardabydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2024 o 12:46, wardabydzia napisał(a):

 Wydaje mi się że noc rządzi się po prostu innymi prawami i tam nie muszą trzymać się tak mocno formatu jak w ciągu dnia.

 

 

Też mi się wydaje że w nocy mogą robić jakieś odstępstwa od formatu. Tak na przykład było w Radiu Plus, w którym od momentu wprowadzenia formatu classic hits w grudniu 2013 aż do stycznia 2022 w nocy były grane piosenki disco polo. Były to zarówno stare przeboje z tego nurtu z lat 90, jak i również utwory wydane w 2012 czy 2013 roku, odbiegające od formatu oldies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę sprostować jedną rzecz. Otóż w poprzednich postach bardzo krytycznie wypowiadałem się nt prezentera Tomasza Brhela. Faktycznie, działał mi on na nerwy zwłaszcza jak prowadził notowania Złotej 20-tki. Także prowadzenie przez niego wywiadów mnie wkurzało. Ale doszedłem właśnie do wniosku że jego wypowiedzi nigdy nie są na żywo. On leci z nagrania, zaproszona gwiazda także, potem jest to montowane i wygląda jakby pan Tomasz rozmawiał z nią, a w rzeczywistości to jest wszystko zmontowane.😀

 

Złota 20-tka została W KOŃCU wycofana, więc teraz nie mam powodów narzekać na pana Tomasza. Jego pasmo to godz 18-22 i ewentualnie w któryś dzień weekendu wieczorem (najpewniej niedziela). Zresztą moja mama jak go usłyszała to powiedziała że głos ma bardzo przyjemny i taki radiowy. Dlatego jestem za tym aby jednak nie odchodził z Radia ZP.😆

 

A playlista cały czas jest na poziomie wdrażania bo jeszcze cały czas coś nowego dochodzi. Jestem pod wrażeniem dodania lat 70-tych i to z wieloma kawałkami. Także niegłupim pomysłem było zostawienie niektórych piosenek z pierwszej połowy dekady 2000. Tak oto więc teraz głównie latają przeboje lat 80-tych i 90-tych okraszone domieszką 70s i 00s.😃

 

Tylko w nocy faktycznie chyba nie obowiązuje ich format, bo nadal grają nowości typu Wyszkoni, Enej, Podulka czy Zakopower. Ale może i to z czasem zmienią i dodadzą w nocy klasykę... czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ocenić play-listę po tygodniu i jest bardzo dobrze. Na prawdę postarali się z tą wymianą. Nie ma Lady Gagi, Alvaro Solera czy Danny-ego. Jest sporo utworów które wielkimi przebojami nie były a znalazły się w play-liście ZP. Szacunek za granie Eagles - Hotel California :) 5 minutowy utwór i klasyk rocka.

Edytowane przez pawelski_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko The Eagles, bo z klasyki rocka dodali także takich wykonawców jak Nazareth, T.Rex, Electric Light Orchestra, a nawet Rolling Stones. Również Beatlesów puszczają z 2 kawałkami z lat 70-tych. Na prawdę się postarali😃

Także taneczne 70s też latają bo jest sporo Boney M. a do tego Eruption, Goombay Dance Band, Ottawan czy Kool & The Gang.

No i powróciły takie gwiazdy dawno nie puszczane jak Tom Jones czy Bob Marley.

 

A najbardziej mnie cieszy dodanie do playlisty mojej ulubionej piosenki nurtu new romantic czyli Classix Nouveaux z utworem "Heart From The Start".🤩

Do tego doszedł Kraftwerk, Ashford & Simpson, Kenny Loggins czy Kajagoogoo.

 

O disco lat 80-tych też nie zapomnieli bo doszła dawno nie puszczana C.C. Catch z przebojem "Heaven And Hell"😃

 

Tak jak teraz grają mogą jak dla mnie grać przez kolejne 2 lata. Czekałem na te zmiany bardzo długo i w końcu się doczekałem!😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...