Skocz do zawartości

Radio Złote Przeboje


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.08.2024 o 21:41, JokerX napisał(a):

Norbert Pieńkowski odchodzi ze Złotych Przebojów. Na socialmediach (stories na IG, na FB stacji i na swoim fanpage na FB) pojawiło się ostatnie wejście antenowe Norberta w ZP.

 

Według odsłuchane.eu powoli już następują zmiany w playliście ZP. Wczoraj zagrali "Tyle Słońca w Całym Miescie" w odświeżonej wersji Kukulska/Jantar oraz Garcia "Bamboleo". Dziś natomiast pojawił się Eiffel 65 i "Blue", który pojawiał się co prawda po przerwie od początku wakacji, jednak tylko podczas wakacyjnego, imprezowego pasma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że niektóre z tych letnich piosenek wejdą do playlisty od września. Znajomy widział nowy baner Radia Złote Przeboje a na nim napis "Największe przeboje lat 80s i 90s". Nie wspomnieli o latach 00s, więc kto wie czy całkowicie z nich nie zrezygnują. Ale wydaje mi się że utwory z początku dekady 00s będą puszczać, za to nie będzie piosenek z końca dekady oraz z 10s.

Wydaje mi się że będą grać podobnie do tego co gra Radio Plus z wyłączeniem dekady 70s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wardabydzia napisał(a):

 

Wydaje mi się że będą grać podobnie do tego co gra Radio Plus z wyłączeniem dekady 70s.

Pewnie tak. Dekady 70s oraz 10s nie będą się pojawiały w ogóle albo będą w śladowych ilościach. Obecnie najnowszy utwór w playliście ZP pochodzi chyba z 2016 roku, a w przypadku Plusa z 2004 (jest to utwór "Trudno Tak (Razem Być Nam Ze Sobą) Krawczyka i Bartosiewicz.

3 godziny temu, wardabydzia napisał(a):

 Znajomy widział nowy baner Radia Złote Przeboje a na nim napis "Największe przeboje lat 80s i 90s". 

Jeżeli skupili by się na tych dwóch dekadach i dodali do playlisty sporo tanecznych nagran z lat 90 spod znaku eurodance, to ZP byłoby takim Radiem Plus z okresu 2014 - lipiec 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby wprowadzili do playlisty disco-polo. Agorze nigdy nie było po drodze z taką muzyką a już tym bardziej w Złotych Przebojach.

 

Wydaje mi się że będą puszczać piosenki które mają max 20 lat czyli do 2004 roku, ale jak to będzie to zobaczymy od września.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda to gra nadal gwiazdę disco-polo Alinę Pszczółkowską z piosenką "Paryskie Tango" będącą polską wersją przeboju Mireille Mathieu.

Grają też Bolter i to aż w 2 piosenkach a 2 lata temu jak była potańcówka Radia Pogoda w Bydgoszczy to prezenterka wyraźnie mi powiedziała że Boltera już nie będą grać bo to wiocha, a jednak grają😆

 

Prędzej bym się spodziewał piosenek disco-polo właśnie w Radiu Pogoda a nie w Złotych Przebojach.

Radio Złote Przeboje to m innymi disco lat 80-tych i eurodance 90s, ale disco-polo zdecydowanie nie, a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

Jedynie swojego czasu Pogoda

Był to spadek po Radiu Nostalgia, które było powiązane z Naszym Radiem.

Należące do Agory program Blue FM emitował disco polo w swojej playliście do czasu zmiany formatu w sierpniu 2013 roku 

Obecnie internetowe Blue FM też emituje disco polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wardabydzia napisał(a):

 

Grają też Bolter i to aż w 2 piosenkach 

Tylko pytanie czy Bolter to typowe disco polo. Bolter grał już w latach 80, a początki disco polo datuje się na początek lat 90. Ja bym powiedział że to taka okołodiscopolowe utwory.

 ZP puszczało taki jeden utwór a'la disco polo latem 2018 podczas Wakacyjnej Listy Przebojów, a był to Just 5 "Kolorowe Sny". W jeszcze dawniejszych czasach grali też Ivan i Delfin "Jej Czarne Oczy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolter to coś podobnego do Papa Dance czyli popowo-taneczny zespół. Papa Dance bywało też w ZP i to nie raz, choć nigdy do playlisty nie weszli. Zarówno Papa Dance jak i Just 5 pojawiał się swojego czasu w tanecznych blokach jakie grali w 2016 roku zaś Ivan i Delfin pojawili się tylko 1 raz w Złotej 20 bodajże jakoś w 2017 roku kiedy ta audycja była tematyczna.

 

Wiem że Bolter to nie disco-polo, ale prezenterka wyraźnie mi dała do zrozumienia że kiedyś owszem, grali ich ale wycofali bo uznali że to wiocha. I faktycznie jakiś czas nie było w Pogodzie Boltera, dopiero od Sylwestra 2023/2024 zaczęto ich ponownie puszczać w piątki w "Pogodnej potańcówce" i tak jest do dziś.

 

W piątkowym bloku "Pogodnej potańcówki" kilka razy puszczono też Fernando Express z utworem "Fiesta Americana", a to taki niemiecki odpowiednik disco-polo, trochę zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będzie jak do tej pory i niektóre piosenki z lat 70-tych będą się pojawiać np Abba. Będą też pewnie piosenki z lat 2000, ale raczej z początku. Wszystko co zostało nagrane po 2010 powinni wywalić a na pierwszy ogień powinna pójść "Sofia" Alvaro Solera, bo jest to beznadziejny nowy przebój z 2016 roku. :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wardabydzia napisał(a):

Wszystko co zostało nagrane po 2010 powinni wywalić a na pierwszy ogień powinna pójść "Sofia" Alvaro Solera, bo jest to beznadziejny nowy przebój z 2016 roku.

Również jestem zdania, że Złote Przeboje nie powinny grać młodszych kawałków niż 15 lat, chociaż powinni poszerzyć ilość gatunków np. o R&B.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pawelski_44 napisał(a):

Czy Danny - If Only U czy Lady Gaga - Poker Face to Złoty Przebój? W mojej ocenie Nie.

Oczywiście, że nie. To też nie zmienia faktu że ESKA i MAXX nie powinny już tego grać, za stare to jest. To pasuje do VOXa i RMF FM, ale niekoniecznie do młodzieżówek i stacji z goldiesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2024 o 16:53, wardabydzia napisał(a):

Wydaje mi się, że będzie jak do tej pory i niektóre piosenki z lat 70-tych będą się pojawiać np Abba. Będą też pewnie piosenki z lat 2000, ale raczej z początku. 

W 2020 mieli kampanie pod hasłem "Największe przeboje lat 80,90 i 2000."

Faktycznie skupiali się na przebojach tych trzech dekad. Przeboje z lat 70s oraz 2010+ jednak były w playliście obecne, choć w śladowych ilościach. Więc podobnie może być teraz

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...