Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.14B4 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podano za to taki komunikat przed pobraniem tego nowego oprogramowania:

Musisz zaakceptować licencję:

 

Uwaga: ze względu na zmianę organizacji pamięci wewnętrznej przy aktualizacji ze starszych wersji może pojawić się komunikat: "BIN do not match......" Należy kontynuować aktualizację wybierając: Yes

Zgadzam się na powyższe warunki. [Pobierz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pamięci flash : Zwiększono obszar dla maincode(co ciekawe to nie było konieczne), redukując dla data2 (nie używane). Dziwne że adresowanie list kanałów się nie zmieniło, a i tak list się nie da normalnie ręcznie przegrać. Podsumowując: kolejna niepotrzebna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po wgraniu nowego softu, to filmy który były nagrywane na wcześniejszych wersjach softu obraz przy odtwarzaniu przeskakuje :( natomiast dźwięk jest OK.

Filmy które się nagrały na tym sofcie działają dobrze.

 

Nie poprawiono:

:arrow: przy kasowaniu adresów rss tuner nadal się restartuje :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji na nowy soft przestało działać DHCP (sieci brak - Pogoda nie aktualizuje się , tak samo kanał RSS) i nie idzie tego włączyć w żaden sposób. Ktoś ma też ten problem ?

 

EDIT.

Wróciłem do 2.14B2 i wszystko działa jak wcześniej, 2.14B4 ma skopaną obsługę sieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale soft jest jak zwykle skopany. Po 2 dniach od wgrania dzisiaj pokazuje "ZAKODOWANY" podczas przełączania kanałów na kanałach cyfry+. Zrobiłem powrót według mnie do najbardziej stabilnego softu producenta v2.07B8 który był testowy, ale działa u mnie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam się zastanawiać właściwie co autorzy softów mają na celu podając co chwila nowe i ich zdaniem zalecane wersje oprogramowania, które okazują się totalnym bublem nie wnoszącym poprawek zauważanych przez swoich chlebodawców (czyli nas nabywców) a jedynie wprowadzając nowe atrakcje oczywiście te w złym słowa znaczeniu.

Pamiętam, że kupując swoją A200 z softem 1.04B5, wgrałem od razu najnowszą wersję 1.04B7 i szczerze mówiąc kolejne "poprawki" oprócz zmian kosmetycznych nie spowodowały poprawy czy stabilności pracy sprzętu. Dla użytkownika takiego jak ja i wielu innych urządzenie ma po prostu działać stabilnie, sporadyczne "zawieszenia" powinny być eliminowane poprzez chwilowe wyłączenie zasilania i to wszystko. Osobiście jak entuzjastycznie podchodziłem do tego odbiornika i trochę naiwnie co do sukcesów programistów przy wydawanych nowych softach niezwłocznie wgrywając je do odbiornika tak teraz oprócz śledzenia opinii jak na tym forum odnośnie nowych softów przestałem już zmieniać cokolwiek.

Przepraszam za długi wywód, może trochę ogólny ale może w co wątpię przeczyta to jakiś inżynier z Fergusona i zwyczajnie zrezygnuje z pisania ciągle skopanych softów i znajdzie sobie jakąś mniej skomplikowaną robotę.

Pozdrawiam Użytkowników tunerów Ferguson-Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i w innych na innych serwerach również, tyle że oprogramowanie funkcjonalnie przypisane jest do odbiorników producenta i przez niego właśnie powinny być udostępniane w formie archiwum. To coś w rodzaju gwarancji producenta np. samochodów na udostępnienie części zamiennych po zakończeniu produkcji danego modelu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem na 6 i 3.6 i to nie działa na tej wersji oprogramowania. Wiem o zalecanej częstotliwości. Jak przełączasz kanały to za któryś razem jest kanał zakodowany musisz przełączyć na inny i wrócić i jest ok. Trzeba czekać na nową wersje oprogramowania. Sprawdzałem na oryginalnej karcie cyfry + i nie zauważyłem problemy. Występuje chyba tylko z SPLITTEREM Cyfry +. Proszę jak ktoś zauważywszy jeszcze coś więcej w temacie o podzielenie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zakodowane jest już od dłuższego czasu,do niedawna miałem Ariwe 100 i jak się nie mylę przy softach od 2 zaczeło się pojawiać sporadyczne komunikaty zakodowane.Obecnie zmieniłem na Ariwe 120 i jest dokładnie to samo!!!!! ja mam TNK SD.Ostatnio po wgraniu nowszego softu z DVB-T MUX -3 zaczeły sie pojawiać duże problemy zasięg mam ponad 90% (Warszawa) i obraz albo się strasznie tnie lub go wcale nie ma,na mux-2 juz tego problemu nie ma wszystkie kanały śmigają.Sprawdziłem instalacje antenową na innym sprzęcie DVB-T i wszystko pięknie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważone błędy:

 

- FastScan NADAL nie działa prawidłowo dla TNK HD (zapisuje np: Canal+ na liście! Albo HBO?!)

- Czas przełączania kanałów z oferty TNK HD nadal w przedziale 5-7sekund

- Komunikat "Zakodowane" na wszystkich opłaconych płatnych kanałach po przejściu na kanał który nie jest opłacony (np. z oferty Domowy HD Premium), pomaga tylko restart tunera!

- Cały czas brak (od dawna) EPG na Eurosport SD/HD w ofercie TNK HD (EPG jest nadawane czego potwierdzenie jest na forum nhdtv - N)

 

Wracam do wersji 2.11B7 i czekam na wsteczną kompatybilność (obsługę Dump z wcześniejszych wersji - w końcu po coś jest opcja przywracania ustawień z kopii?!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listę kanałów z wcześniejszej wersji można wgrać tym sposobem: "Musisz mieć DUMP z softu listy która cie interesuje oraz najnowszy soft

ARIVA EDITOREM otwierasz twój DUMP wybierając USER DB FILE następnie w programie dajesz PLIK->EXPORT i wybierasz najnowszy soft podając DEFAULT DB FILE.

taki soft wgrywasz do tunera i po wgraniu dajesz USTAWIENIA FABRYCZNE i BOOM pojawia się lista"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Cały czas brak (od dawna) EPG na Eurosport SD/HD w ofercie TNK HD (EPG jest nadawane czego potwierdzenie jest na forum nhdtv - N)

 

O ile z pozostałymi problemami się zgadzam to kwestia EPG na eurosporcie była juz tu kiedyś poruszana >> viewtopic.php?f=126&t=18403#p434073

Cyfra+ korzysta z innych danych na tej samej częstotliwości - kanał Cyfry ma nazwę EUROSPORT HD PL

Zaś TnK HD korzysta z innych danych i kanału ESP HD Polish

 

Otworzyłem sobie nagrany plik w TSReader żeby sprawdzić i

sami zobaczcie - ESP HD Polish poprostu nie nadaje EPG :read:

migaro.jpg

 

Notabene taka sama sytuacja jest z kanałem TCM z Cyfry+ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum N jest informacja, że w nboxach ten kanał ma EPG, ale ok, tylko dlaczego na EuroSport SD (tym dostępnym w ofercie TNK HD) też nie ma?

@servisco - Twoja instrukcja chyba odnosi się tylko do RS-232, a tu głównie chodzi o funkcję backup z poziomu USB, byłoby miło gdyby taka konwersja była możliwa przez Ariva Editor na komputerze, ale niestety producent nie zadbał o wsparcie w tym programie plików .bin z nowym softem.

 

Zapomniałem też poprzednim razem dodać dwóch błędów w oprogramowaniu (pewnie dlatego, że są one praktycznie od zawsze):

- aktualizacja czasu w zegarze tunera (przy opcji automatycznej) nie przebiega prawidłowo. Tuner potrafi włączyć się z inną datą i czasem, i może trwać w tym stanie przez długi czas (aż się trafi np. tak jak w moim przypadku na TVN HD, gdzie czas jest natychmiast aktualizowany)

- nagrane programy mają tytułu z EPG ale zwykle są to błędne nazwy (audycja wcześniejsza lub nazwa kanału).

 

BTW: dziękuje komuś kto dodał do formularza (link w stopce tego posta) moje uwagi, samo o tym zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...