Skocz do zawartości
  • 0

Antena satelitarna a odbiór naziemnej...


FTA
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich!

Mieszkam w bloku na 1 pietrze-chce kupic tani dekoder CP do odbioru FTA+talerz 80-90cm i monoblok zeby sciagac z 2 satelit,niechce zadnych umow -tylko FTA----czy da sie odbierać tv naziemna(1,2 TVP itd)przez taka antene i co ewentualnie trzeba dokupic i jakie sa koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
..chce kupic tani dekoder CP do odbioru FTA+talerz 80-90cm i monoblok zeby sciagac z 2 satelit,niechce zadnych umow -tylko FTA.

Do odbioru kanałów FTA nie potrzebujesz dekodera od CP ( a nawet nie polecam), lepiej kup jakiś dowolny (Ferguson, Opticum ...)

 

czy da sie odbierać tv naziemna(1,2 TVP itd)przez taka antene

Do odbioru TV Naziemnej potrzebujesz antenę naziemna a nie satelitarną.

 

... co ewentualnie trzeba dokupic i jakie sa koszta...

Przykładowe rozwiązanie:

- dekoder combo (TV Naziemna - cyfrowa i TV satelitarna) Ferguson Ariva 120 HD Combo - koszt ok.280zł

- antena SAT i konwerter monoblok - koszt ok 100zł + uchwyt

- antena naziemna - koszt ok.60zł + uchwyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega powyżej wprowadza Cię w błąd więc lepiej więc lepiej przyjrzyj się temu tematowi...

 

viewtopic.php?f=11&t=6932

 

Niestety, ale telewizję naziemną możesz odbierać tylko przez antenę do niej przeznaczoną...

Czasem wystarczy tylko niewielka pokojowa, a czasem potrzebne jest coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bzdura: cyfrową TV można złapać nawet łatwiej niż analogową, kwestia tylko mocy nadajnika! Aktualnie mam w zasięgu wzroku (ok 15km w linii prostej) nadajnik na Górze Saleve (Francja), nadający szwajcarski mux F i francuskie muxy: szwajcarski (w polaryzacji V) odbieram na antence mającej jakieś 5 cm (cudo dołączone do karty tv), francuskie muxy (polaryzacja H) działają tylko niektóre. Używając najtańszej anteny kierunkowej mam wskaźniki 100/100 dla wszystkich muxów. Problemy mam za to z odbiorem TV sat (paradoksalnie najsilniejszy sygnał mam z Astry 2D gdzie na antenie Triax TD78 mam siła/jakość 100/100, a nie mam innych satelit ale to już problem 19'sto wiecznej ściany mojego budynku która nie może utrzymać samej anteny w poziomie, a gdy jeszcze doszła obrotnica to dosłownie cały zestaw wypadł ze ściany (osadzony na największych, jakie mogłem zdobyć, kołkach rozporowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...