Skocz do zawartości

Karta DVB PC do odbioru feedów i FTA


daniol666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie i łatwo osiągalne są karty Prof 7301 (PCI) lub Prof 8000 (PCI-e). Dzięki oprogramowaniu CrazyScan/BLScan autorstwa crazycat'a - niezależnego programisty - pozwalają na blindscan, czyli można wyszukiwać parametry przekazów, do FTA także się nadają. Ciekawe mogą być także produkty od TBS, ale model 6921 jest na chwilę obecną trudniej kupić, a samo wsparcie blindscan wymaga jeszcze nieco uwagi ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Teraz mam jeszcze pytanie z trochę innej beczki ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Na moim obecnym tunerze (Ferguson AF-6018CR) nie ma szans aby odbierać jakiekolwiek przekazy ponieważ zauważyłem że przy każdym niższym SR tuner traci sygnał.

Obecnie mam antenę 60 cm ale jeszcze na wakacje będę mieć najprawdopodobniej antenę Corab 90cm.

I teraz mam parę pytań:

1.Czy wymiana anteny na tego Coraba 90 cm pomogła by jeżeli chodzi o odbiór kanałów z niskim SR na moim ferdku.

2.Jeżeli nie to jaki w miarę tani tuner polecalibyście mi do oglądania przekazów TVP z Eutelsata W3A.

3.Czy ten Corab 90 cm wystarczyłby do oglądania tego typu przekazów.

Jeszcze raz przepraszam że piszę nie w tym dziale co trzeba ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

daniol666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz na myśli feedy TVP, to Fergusony xx18 powinny sobie z nimi radzić - obecne problemy to kwestia anteny, tym bardziej, że sygnał dla dosyłów z 7E mocą nie grzeszy ;) Seria xx18 Fergusonów wcale nie była taka zła ;)

2. Zacznij od sprawdzenia xx18, później się pomyśli, 6018 powinien sobie radzić z przekazami TVP ;)

3. Tak, aczkolwiek dosyły TVP mają raczej przeciętny sygnał - podstawa to precyzyjne ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czyli teraz priorytetem dla mnie jest zdobycie tego Coraba i przetestowanie mojego Ferdka.

Denerwująca sprawa, obok mojego okna wiszą dwie anteny. jedna moja (60cm) którą mogę kręcić do bólu a druga taty (90cm) której raczej ruszać nie będę, a z chęcią przetestowałbym na niej mojego Ferdka.

A co do precyzyjnego ustawienia anteny. Z tym raczej problemu mieć nie będę. Nie raz już bawiłem się z moją 60cm i udawało mi się na niej złapać bardzo dobry, jak na ten rozmiar czaszy, sygnał.

Narazie wszystkie moje wątpliwości rozwiane, czekamy na antenę i będziemy testować.

Dzięki jeszcze raz za szybkie i konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam,

daniol666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przepraszam że odkopuję już dosyć stary temat ale...

Antena zostanie zamówiona w niedzielę, tak więc już na przyszły tydzień będę ją mieć.

Mam do was jeszcze jedno pytanko.

Z jakich częstotliwości emitowane są przekazy TVP?

Jeżeli moglibyście mi też powiedzieć na jakiej satelicie i na jakich częstotliwościach nadawane są przekazy TVN.

Proszę was o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywany jest transponder B6 na 7E, zakres ok. 11,125 do 11,190 w polaryzacji V, ale nie na stałych częstotliwościach - to by było za proste :> Ogólnie możesz próbować posługiwać się tym: http://www.lyngsat.com/ew3a.html ale zwykle większość/wszystkie częstotliwości są wyłączone i sygnał pojawia się tylko gdy coś ma lecieć. Najlepiej polować przy głównym wydaniu Wiadomości, jeśli są jakieś wejścia na żywo. TVN teraz nie wiem jak puszcza, kiedyś byli na 16E, ale chyba uciekli. Ostatnio się nie rozglądałem za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czyli ogólnie według LyngSat przekazy odbywają się na częstotliwościach:

11128MHz, V, 2678Ks/s

11133MHz, V, 2678Ks/s

11137MHz, V, 2678Ks/s

11141MHz, V 2678Ks/s

11145MHz, V, 1860Ks/s

11150MHz, V, 2678Ks/s

11154MHz, V, 3200Ks/s

11160MHz, V, 2678Ks/s

11164MHz, V, 3200Ks/s

11178MHz, V, 3200Ks/s

11190MHz, V, 6666Ks/s

Wykorzystywany jest transponder B6 na 7E, zakres ok. 11,125 do 11,190 w polaryzacji V, ale nie na stałych częstotliwościach - to by było za proste

Dobrze zrozumiałem ten fragmęt? Czyli przekazy mogą być na jeszcze innych częstotliwościach niż te które podałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Antena dzisiaj do mnie doszła i już jest zamontowana.

Dzisiaj robiłem pierwsze testy.

Ustawiłem ją na Eutelsata W3A.

Częstotliwości które miałem wpisane to:

11128MHz, V, 2678Ks/s

11133MHz, V, 2678Ks/s

11135MHz, V, 5700Ks/s

11137MHz, V, 2678Ks/s

11141MHz, V, 2678Ks/s

11142MHz, V, 5700Ks/s

11144MHz, V, 6666Ks/s

11145MHz, V, 1860Ks/s

11146MHz, V, 2677Ks/s

11150MHz, V, 2678Ks/s

11152MHz, V, 5700Ks/s

11154MHz, V, 3200Ks/s

11156MHz, V, 2678Ks/s

11160MHz, V, 2678Ks/s

11163MHz, V, 6666Ks/s

11164MHz, V, 3200Ks/s

11176MHz, V, 2678Ks/s

11178MHz, V, 3200Ks/s

11185MHz, V, 13333Ks/s

11190MHz, V, 6666Ks/s

Polowałem na przekazy na tych częstotliwościach przed Wiadomościami na TVP 1 o 19:30 no ale niestety nic nie złapałem. Na pewno był jeden feed w tym wydaniu widomości. Poszukam jeszcze innych częstotliwości na necie i jutro będę testował dalej. Mam do was jeszcze jedno pytanko. Dlaczego kiedy włączę szczegółowe skanowanie kanałów na tym ferdku to wyszukuje mi po częstotliwościach od 6000MHz do 10400MHz? Dziwi mnie to bo tam chyba żadne kanały nie są nadawane a tym bardziej nie w tym paśmie.

@edit: Jeszcze jedno mi się przypomniało. Czy jeżeli kupił bym zeza do tej czaszy i go bardzo dokładnie ustawił na Eutelsata W3A to czy była by szansa złapania na nim przekazów? Denerwuje mnie to że kiedy chcę zmienić satelitę na Eutelsata W3A to muszę praktycznie wisieć przez okno. Dodam jeszcze że teraz najlepszy sygnał jaki udało mi się złapać z Eutelsata W3A (11190MHz, V, 6666Ks/s) to 90% według skali na moim Ferdku ;) tak więc chyba całkiem nieźle.

@edit2: Kurde, i następne przekazy poszły się paść. Najgorsze jest to że nie mam jak sprawdzić na jakich częstotliwościach są te przekazy bo na http://www.satelliweb.com/ nic nie wspominają o feed TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry że post pod postem ale musiałem zdać relację.

Po tygodniu polowań udało mi się natrafić na przekaz do TVP Warszawa.

Jego ID to TVP POL-030 i był nadawany na częstotliwości 11160MHz, 2678Ks/s, V.

Sygnał jaki udało mi się uzyskać to 50-60% jednak klatkowało to wszystko niemiłosiernie.

Domyślam się że przekaz był w 4:2:2 i dlatego pojawiały się dropy bo dźwięk był cały czas bardzo czysty.

Tym razem odbierałem to na Fergusonie AF-5018CI.

@edit: Znowu przekaz na tej samej częstotliowści też dla TVP. Ale niestety znowu dropy.

@edit2: Czy karta Prof 8000 (PCI-E) radziła by sobie z przekazami w 4:2:2 bo to właśnie ku niej jestem skłonny?

@edit3:W innym wątku przeczytałem wypowiedź Mr.Orbity:

Z 4:2:2 radzą sobie karty DVB-PCI (SkyStar 2, TwinHan itp.), oraz niektóre tunery (np.: Quali-TV QS1080IR - ten radzi sobie także w HDTV, ale tylko przy modulacji DVB-S)

Czy ta karta poradziła by sobie z 4:2:2 i czy była by na niej możliwość uruchomienia blind scanu: http://allegro.pl/karta-telewizyjna-tec ... 48995.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie ma sensu robić listy transponderów z feedami - one mogą się pojawiać w dowolnym miejscu i czasie; trzeba polować.

 

Niby fakt no ale jeżeli mój obecny tuner nie posiada funkcji blind scanu to jak mam polować :] ?

A poza tym jak widzisz przez cały wczorajszy wieczór odebrałem chyba z 5 albo 6 przekazów z częstotliwości która była u mnie na liście :jupi: .

Czekam dalej na odpowiedź sprzedającego co do tej karty bo jeżeli jest to rewizja 2.3 to ją biorę od razu :D

@edit: Co powiedzieli byście o tej karcie?: http://allegro. :censored:

Rewizja 2.3 tak więc wspiera blind scan, chyba będzie szansa ją wyrwać tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewizja 2.3 tak więc wspiera blind scan, chyba będzie szansa ją wyrwać tanio.

ta karta wspiera blindscan ale tylko w dvb-s, nie wspiera natomiast w dvb-s2, a takich przekazów ostatnio jest coraz więcej. Nie pozwala ona na oglądanie kanałów w dvb-s2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trudno, life is brutal ;) .

Mam nadzieję że jeszcze przez jakieś dwa lata będą jeszcze przekazy w DVB-S bo później myślę że nie będzie wielkim problemem wymienić kartę ;) .

Sky Star 2 przyjdzie do mnie we wtorek bądź w środę.

Chciałbym ponowić jeszcze moje pytanie. Czy będę w stanie odbierać przekazy z Eutelsata W3A jeżeli będzie on ustawiony na zezie? Zakładam oczywiście że zez będzie ustawiony bardzo dobrze :] .

PS. Sorry za linki do Allegro w poprzednich postach, troszkę się rozpędziłem ale chciałem dokładnie pokazać o jaką kartę mi chodzi :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...