Skocz do zawartości

Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu - Użytkownicy Esi88


spamisko88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

31 maja 2011 roku zostało udostępnione nowe oprogramowanie( jeszcze mniej stabilne niż poprzednie ale to szczegół), nie dające możliwości nagrywania filmów VOD.

 

W regulaminie który podpisałem jest :

 

Punkt 3, podpunkt 5 : Abonent lub beneficjent może korzystać z Materiałów Audiowizualnych udostępnianych mu w ramach Pakietu Promocyjnego jedynie do własnego użytku osobistego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zakazane jest kopiowanie i publiczne udostępnianie Materiałów Audiowizualnych w jakiejkolwiek formie

 

 

A teraz jest : Punkt 3 , podpunkt 4 : Użytkownik może korzystać z Materiałów Audiowizualnych udostępnianych w ramach usługi VOD - Domowa wypożyczalnia Filmowa jednie do własnego użytku osobistego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zakazane jest nagrywanie, kopiowanie oraz publiczne udostępnianie Materiałów Audiowizualnych w jakiejkolwiek formie.

 

 

Nowy regulamin wszedł w życie 23 marca 2011, ciekawe i to bardzo jest to że umowę(przedłużenie umowy) z CP podpisałem w kwietniu a mimo to otrzymałem stary regulamin :|

 

 

Zmienił się regulamin, nikt nas (klientów) o tym nie poinformował w żaden sposób, firma CYFROWY POLSAT postawiła nas przed faktem dokonanym wysyłając zmodyfikowane oprogramowanie.

 

Sprawę skonsultowałem przed chwilą na infolinii CP, wysyłamy na ul. Łubinową 4a 03-878 Warszawa reklamację i zarazem rezygnację z korzystania usług firmy CP :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa regulaminy VOD! Marcowy regulamin różni się od majowego tylko wysokościa kapitału zakładowego. Pisałem o tym. Poszukajcie w Koszu. W jednym jest zakaz nagrywania (jednorazowe wypozyczenie filmu) a w drugim jest zakaz kopiowania (dostep do katalogu).

Nie jestem prawnikiem, ale zakaz kopiowania nie pozwala nagrywać materiału VOD. Kiedy w czytelni udostępniają Wam książkę to macie prawo ją skopiować np. za pomocą ksero? Płytę z filmem wypożyczoną z wypozyczalni macie prawo skopiować/nagrać? Pytam o prawo a nie możliwości.

Oprogramowanie wymusiło respektowanie zapisów regulaminu a co najważniejsze obowiązującego prawa.

 

PS. Nie chce mi się szukać czym różni się od marcowego regulamin obowiązujący do marca, ale w nim równiez był zapis o zakazie kopiowania.

 

CSA - Mowa jest o możliwości nagrywania kanałów TV, usługa VOD Cyfrowego Polsatu nie jest kanałem TV. Regulamin miesięcznego dostępu do VOD, który dostałeś od majowego różni sie tylko wysokością kapitału zakładowego (taka zmiana regulaminu nie uprawnia do wypowiedzenia umowy z powodu braku zgody na zmiany regulaminu), punkt III.5 mówi o zakazie kopiowania w tym który Ty otrzymałeś jak i w tym z maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...