Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

chciałem zaktualizować soft z 2.15B5 na 2.15B8. Niestety coś poszło nie tak. teraz tuner nie może się zalogować ani połączyć z serwerem, nie może nawet wysłac pinga, połączenie z siecią prawidłowe. Powrót do poprzedniej wersji softu nie przyniósł poprawy. Co może byc tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z chrypieniem - rwaniem dźwięku rozwiązany. (Przynajmniej w moim przypadku i mam nadzieję, że pomogę innym)

Po wielu próbach i kombinacjach sprzętowo softowych doszedłem do wniosku, że chrypienie dżwięku pojawiające się podczas odtwarzania nagranego wcześniej materiału pojawia się na softach 2.14b4 i nowszych czyli 2.15b5 i 2.15b8. Wniosek - wdrażane do nowych softów coraz to nowsze "fajerwerki" niestety jak się okazuje strasznie uszczuplają zasoby naszej Arivy. Wgrałem 2.14b2 i po problemie. Dodatkowo rozwiązał się też problem jaki miałem z dyskiem (co kilka dni dekoder nie rozpoznawał mi dysku, gubił dysk i nie pomagały restarty. Pomagało jedynie podłączenie dysku do laptopa gdzie usuwałem pliki testowe arivy, a następnie zmiałem nazwę dysku i tak do następnego razu kiedy Ariva znowu zgubiła moją pięćsetke WD). Powrót do softu 2.14b2 naprawił i ten problem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie za pomocą pilota zrobić sobie listę typu

1-200 kanały Cyfry plus między nimi np za C+Sport a przed Eurosport wstawić sobie nSport i TVP Sport ale z parametrami TNK

i np Disney Channel za MiniMini i TeleTOON, w zasadzie tych 3 kanałów nie mam na Cyfrze, reszta jest

dodatkowo za Eurosportem np Polsat Sport News z DVB-T

Jest to wszystko możliwe?

 

Przykład:

 

1- Canal Plus Sport HD----> Cyfra Plus
2- Canal Plus Gol HD----> Cyfra Plus
3- Canal Plus Weekend HD----> Cyfra Plus
4- nSport SD----> TNK
5- OrangeSport ----> Cyfra Plus
6- TVP Sport----> TNK
7- Polsat Sport News ----> DVB-T
8- SportKlub ----> Cyfra Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem że po podpięciu dysku do tunera, po paru godzinach miga mi napis że mam za wolny dysk czy coś w tym stylu. Napis jest po angielsku,pokazywany jest co 05-1 min, trwa dosłownie ułamek sekundy i ciężko go przeczytać. Może mam coś źle z ustawieniami?

Teraz "wyśledziłem ten napis "device to speed low record". Jak napisałem wcześniej pojawia się on po paru godzinach od podpięcia dysku. Dysk nowiutki WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Był formatowany, przeważnie dysk jest prawie pusty lub pusty(320 GB), kabel oryginalny, nieprawidłowości występują po paru godzinach podpięcia dysku do aviry. Zapomniałem napisać że jest to przy włączonym timeshift, czyli przy nagrywaniu na bieżąco. Po ukazaniu się napisu że dysk jest za wolny(jest to bzdura) nie można nic z dyskiem zrobić w menu bo następuje zwiecha dekodera,i trzeba go odłączać od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wyświetla psedo HD. Nieostre tło, migające białe linie na zielonym boisku w jakości HD. Współpraca ze spliterem tragedia( raz na jakis czas stop klatka).

 

Jakość obrazu w porównaniu do Pace PVR brak skali (oczywiście -20 dla Ariv-y). Ariva porażka wyświetla coś na podobieństwo obrazu (jeśli tak Ferguson wyobraża se jakość HD).

 

Zdecydowanie odradzam. Mam egzemplarz. Mogę odsprzedać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spliterów na pewno nie masz racji. Sam producent podaje jak ustawić splitter:

 

Informacja dla osób korzystających z tzw. spliterów kart. Opcja "Card initial clock" została przeniesiona do Menu->System->Inne.

Aby usprawnić pracę starych urządzeń należy po aktualizacji zmienić tą wartość na 3,6MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez brain » wczoraj, o 08:53

Co do spliterów na pewno nie masz racji. Sam producent podaje jak ustawić splitter:

 

Informacja dla osób korzystających z tzw. spliterów kart. Opcja "Card initial clock" została przeniesiona do Menu->System->Inne.

Aby usprawnić pracę starych urządzeń należy po aktualizacji zmienić tą wartość na 3,6MHz.

 

Po zmianie na 3,6MHz dekoder działa ze spliterem ale co 3, 4 minuty staje i rusza. Więc dla mnie osobiście nie działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...