Skocz do zawartości

NEXT Music + HD


bernard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z profilu stacji na Facebooku:

 

Kochani, nie wiemy jak to powiedzieć więc powiemy prosto z mostu. Czas darmowego NEXT Music w necie dobiega końca... szczegóły w ciągu 2-3 tygodni.

 

Tego to się nie spodziewałem.Podczas kiedy większość kanałów muzycznych w Polsce nadaje FTA Wy zamierzacie być płatni i to w Internecie? Przecież to jest gorszy zasięg.Będzie chociaż możliwość zapłaty sms-em za Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wszystkie polskie i polskojęzyczne stacje nadają na satelicie FTA. Ale widać, że Next zamierza wprowadzić nowe standardy. Miało być tak pięknie z NEXT Music+HD, a widać, że skończy się tak jak zwykle. Dziwne, że przedstawiciel stacji od kilku dni nie odzywa się. A może zaszło do zmian redakcyjnych i stąd te nikczemne zmiany w stacji? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie było, już przedstawiciel NEXT Music się odzywa i jest to dokładnie ten sam przedstawiciel co zawsze czyli do żadnych zmian redakcyjnych nie doszło :)

 

Słuchajcie, to nie jest tak, że NEXT Music trafia do aplikacji NEXT Plus która będzie dostępna na: PC, Android, Iphone, Smart TV Samsung, LG i Panasonic i będzie jedynym tam dostępnym kanałem i jeszcze płatnym. Platforma NEXT Plus to będzie kilkadziesiąt kanałów TV a my będziemy jednym z tych kanałów... A skoro cała platforma będzie płatna to automatycznie my też będziemy płatni dlatego tak napisaliśmy.

 

Jednocześnie staramy się drastycznie poszerzyć zasięg w kablu ( znikająca Czwórka na Wizji może nam w tym bardzo pomóc ) i nie tylko w kablu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter: my czyli ludzie tworzący ten kanał bardzo byśmy chcieli aby darmowy przekaz także pozostał bo dla nas ważne jest to czy ktoś to ogląda czy nie. Ale jak wiadomo, to nie nasz biznes, nie nasze pieniądze i nie my decydujemy o takich biznesowych sprawach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEXT Music +HD

A przepraszam Kino Polska Muzyka jest kodowana, ale pewnie o nim zapomniałem tylko dlatego, że jest kodowany. A żeby było całkiem wesoło to wejdźcie do jednej z satelitarnych platform na wyłączność.

I takie moje pytanie do redakcji - czy któryś z kanałów NEXT podobnie jak do tej pory NEXT Musix+HD można obecnie oglądać poprzez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączność? To życzę Wam powodzenia.

To skoro Next Music+HD do tej pory, jako jedyny, dostępny był w sieci za darmo to dlaczego teraz ma to zmienić się? :) Nie oczekuję odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Na wyłączność? To życzę Wam powodzenia.

Akurat to może być dobra droga. Tak samo było z Eska TV, która na początku weszła tylko w n, a teraz jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów muzycznych.

 

To skoro Next Music+HD do tej pory, jako jedyny, dostępny był w sieci za darmo to dlaczego teraz ma to zmienić się? :) Nie oczekuję odpowiedzi. ;)

Mimo że nie oczekujesz odpowiedzi, to odpowiem ;] Otóż powstaje aplikacja NEXT Plus (coś a'la platforma internetowa), w której będą wszystkie kanały NEXT a także wiele innych, jak choćby TVP1, TVP2 i TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak - Krzyz na droge.

Bardzo zle posuniecie z Waszej strony.

 

@Peter Parker, Eska jest troche czasu na rynku, bardzo dobrze znana z radia, a NEXT Music + HD ? rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peter Parker

Dziękuję, ale o platformie Next Plus wiem. :) Po prostu nie widzę przeszkód (a tak na prawdę wiem co jest przeszkodą dlatego nie oczekiwałem odpowiedzi ;)), aby po powstaniu tej platformy Next Music+HD nadal był dostępny w sieci za darmo. Przecież do tej pory Next Music+HD także jako jedyny był dostępny za darmo i nadal tak może być po powstaniu platformy. Dbajmy o tradycję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking: nie wiemy czemu nas za taki krok potępiasz. Przykład: nas nie stać na nadawanie sat, zgłasza się platforma x i mówi: dajcie kanał za darmo, my go podniesiemy na sat i będziemy mieć "smaczek" dla naszych abo. Podkreślamy, że chodzi o wyłączność sat, w kablu dalej rozprowadzamy się sami i mamy jeszcze większe możliwości bowiem wiele małych kablówek nie może pobrać sobie sygnału drogą kablową a tylko z sat. Przy zerowych kosztach zyskujemy do zasięgu technicznego kilka milionów ludzi. Mamy im powiedzieć żeby spadali na drzewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "dużą" oglądalność macie za sobą, powodzenia, nie wielu będzie takich osób którzy będą chcieli PŁACIĆ za stream w necie, ja osobiście wybrałbym kablówkę, lub jedną z dostępnych platform sat...a miało być tak pięknie, czekam jeszcze na info o "śmieciach" na ekranie podczas videoclipów i będzie gites :lol:

 

...jednak "jakaś" oglądalność w necie jest, i była do tej pory, sam fakt darmowego strem'u to duża różnica, ESKA TV też na początku była na wyłączność N-ki i miała utrzymany DARMOWY stream w necie, o to chodzi że odcinacie "internautów" od swego kanału muzycznego...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek: bądźmy szczerzy - dużej oglądalności w necie i tak nigdy mieć nie będziemy. Dla reklamodawców liczy się jedynie techniczny zasięg tv czyli sat i kabel. Czy w necie nas ogląda 1.000 ludzi czy 100.000 to im to zwisa i powiewa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking: nie wiemy czemu nas za taki krok potępiasz. Przykład: nas nie stać na nadawanie sat, zgłasza się platforma x i mówi: dajcie kanał za darmo, my go podniesiemy na sat i będziemy mieć "smaczek" dla naszych abo. Podkreślamy, że chodzi o wyłączność sat, w kablu dalej rozprowadzamy się sami i mamy jeszcze większe możliwości bowiem wiele małych kablówek nie może pobrać sobie sygnału drogą kablową a tylko z sat. Przy zerowych kosztach zyskujemy do zasięgu technicznego kilka milionów ludzi. Mamy im powiedzieć żeby spadali na drzewo?

Macie kilka milionów ludzi, którzy mają Was na wyłączność, ale jest jeszcze większe grono ludzi, którzy z automatu tracą dostęp do Waszego kanału. Uwierz mi, ale nikt nie zerwie umowy ze swoja platformą (może paru desperatów znajdzie się), aby podpisać umowę z platformą, w której jesteście dostępni na wyłączność. I mówię to z punktu widzenia widza. Może dla Was to jest dobre rozwiązanie, ale dla widza, któremu przypadła Wasza oferta do gustu już nie. Wiadomo też, że nie będzie to największa platforma satelitarna w Polsce. ;)

A dla mnie kablówka nie jest pocieszeniem, gdyż mam wybór między satelitą, a telewizją naziemną. Kablówek nie ma. :) Najlepsze rozwiązanie to nadawanie na satelicie FTA i nie wierzę, że Astro na to nie stać. :P

Jest też inne rozwiązanie. Stream SD zostaje w sieci za darmo, a HD na platformie Next Plus. Na satelicie też może być tak, że SD za darmo, a HD w jakiejś platformie na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

@Wiking - czyli Twoim zdaniem lepiej, żeby NEXT Music +HD nie nadawał na sat w ogóle, niż na wyłączność?

 

@Peter Parker, Eska jest troche czasu na rynku, bardzo dobrze znana z radia, a NEXT Music + HD ? rok ?

To nie ma nic do rzeczy. Chodzi o to, że każda wyłączność się kiedyś kończy i jak NEXT Music +HD już pobędzie w platformie X jakiś czas, to jego marka (i budżet) wzrośnie i będzie łatwiej przejść na FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Wiking tego nie rozumiemy... są na rynku 3 platformy. Lepiej żebyśmy byli w jednej z tych trzech czy w żadnej?? Twoje rozumowanie byłoby skuteczne gdyby nas było stać samemu nadać się na sat, wtedy faktycznie byśmy się odcinali. Ale my się sami nie nadamy więc przy takim układzie z którąś platformą jedynie zyskujemy a niczego nie tracimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking - czyli Twoim zdaniem lepiej, żeby NEXT Music +HD nie nadawał na sat w ogóle, niż na wyłączność?

Jeżeli spojrzę na to pod swoim kątem, egoistycznie, to dla mnie nie ma różnicy czy Next Music+HD nadaje na wyłączność na satelicie czy w ogóle nie nadaje na satelicie. Tak czy inaczej nie mam dostępu do tego kanału. :)

Druga sprawa. Jeżeli Astro stać na uruchomienie takiej ilości stacji to chce mi się wierzyć, że nie mają środków na wydzierżawienie miejsca dla jednego kanału na jednym z satelitarnych transponderów. :) RodinTV było stać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że redakcja "Next Music" nie zdradzi teraz tego, ale ja trochę pospekuluję :D .

 

Otóż według mnie są dwie opcje, tzn. albo wchodzicie do oferty "Cyfrowego Polsatu" i/lub tego ich nowego projektu "Tv Mobilnej" (wtedy zyskujecie też w pewnym stopniu chociaż zasięg naziemny), albo do "Nki", bo w perspektywie jej fuzji z "Cyfrą+" też zyskacie jednym takim ruchem od razu duży zasięg.

 

Ja w każdym razie w przeciwieństwie do części kolegów cieszę się, że jest w końcu szansa na Wasze wejście na satelitę, bo ta platforma internetowa i do tego jeszcze płatna raczej moim zdaniem w Polsce wielkiego sukcesu nie odniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEXT Music ma trochę żyć swoim życiem i obok :) Dlatego walka teraz idzie abyśmy się zakotwiczyli w kablu i może chociaż na jednej platformie sat. NEXT Music w internetowej platformie NEXT Plus po prostu będzie natomiast w żaden sposób nie ma to być patent na naszą karierę bo wiadomo, że nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie :) Tylko żebyście się potem nie zwinęli z całą tą "platformą" Next Plus gdy już będą zamykać projekt :)

 

Właśnie dlatego myślę równolegle "Next Music" chce wchodzić na satelitę, żeby nie musieć się zwijać po ewentualnym fiasku "Next Plus" :D .

 

Swoją drogą teraz przyszła mi do głowy myśl, że gdybyście wrzucili na satelitę całą "paczkę" kanałów "Next", to bylibyście jak "paczka" kanałów tematycznych "TVN", albo "Polsatu" (moglibyście usadowić się na "Astrze" 19,2E, bo tam chyba jest sporo taniej, niż na "Hot Birdzie", a poza tym samej "Astrze" podobno zależy, żeby zwiększyć swoją popularność w Polsce, więc może daliby Wam też jakiś rabat :D??? - byłaby większa różnorodność polskich kanałów na "Astrze", niż tylko "Tv Trwam" i niekodowane kanały "TVP") :D .

 

W przekazie na "Astrze" Wasza "paczka" mogłaby być nawet moim zdaniem kodowana, a karty sprzedawalibyście na podobnej zasadzie jak "MTV Unlimited" i wtedy wydaje mi się, że zainteresowanie taką ofertą byłoby sporo większe, niż w przypadku "platformy" internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...