Skocz do zawartości

NEXT Music + HD


bernard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mariusz, było już o tym wiele razy. Żeby być na platformie sat trzeba najpierw nadać się na satelitę... A nas tam na razie nie ma i się nie zanosi żebyśmy szybko byli. Więc kablówki to jedyna szansa rozwoju na chwilę obecną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy myśli że trzeba być na satelicie, tylko nikt nie myśli skąd na to wsiąść pieniądze np. taki Deluxe Music Deutschland kanał bardzo dobry a ma problemy finansowe i na szybko szuka inwestorów, mimo że zasięg w sieciach kablowych + sat jest bardzo duży.

NEXT Music+ HD po to powstał aby wypełnić lukę na polskim rynku i zarabiać na siebie - to nie jest instytucja charytatywna.

Widać że nie każdy rozumie podstawy biznesu w mediach.

 

Wole NEXT Music+ HD w internecie i sieciach kablowych oraz IPTV z dobrą oferta muzyczną niż abyście mieli nadawać jakiś [beep] typu programy reality i dużo reklam tak jak to ma miejsce w przypadku wielu innych stacji które nazywają się "muzycznymi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie to "satelita" inaczej do końca roku może być tragicznie nie wszystkie kablówki są zainteresowane światłowodowym dostępem do programu, aczkolwiek jest to trochę dziwne wiem na 100% że moja sieć kablowa korzysta ze światłowodowego "systemu" transmisji (sygnał TVK jest nadawany z Białegostoku do Czarnej Białostockiej światłowodem) jednak to nie jest "powód" dla którego mogliby "sięgnąć" po NEXT Music + HD, czyli na obecną chwilę pewniak że "was" w tv sobie nie pooglądam.

 

"Kolego" że tak powiem, a może to nie wina nadawcy a operatora sieci kablowej z której korzystasz, być może wcale nie są zainteresowani aby ta stacja muzyczna była oferowana w ich systemie oferty telewizyjnej, czemu tak od razu atakujesz stacje tematyczną, nie ma w Polsce a może i nie tylko, sieci kablowej która by miała w ofercie wszystkie stacje które nadają w ojczystym języku. To właściciel (zarząd) sieci kablowej decyduje co wprowadzi lub wycofa ze swojej oferty i tu nadawca zbyt wiele nie ma do powiedzenia, to też jest biznes i tu nie ma sentymentów, liczy się wyłącznie rachunek ekonomiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby liczył sie dla nich rachunek ekonomiczny to już dawno byliby na satelicie. Na internecie przecież nie zarabiają nic lub najwyżej niewiele. To nie kablówki mają się starać o dołączenie kanału do oferty a sam nadawca. Jak nie chcą wpuścić drzwiami to wejść oknem , naprzykrzać im się każdego dnia z ofertą. Obniżyć trochę żądania opłat za reemisję ( bo coś nie wydaje mi się żeby żadna duża kablówka nie była zainteresowana dołączeniem kanału muzycznego FTA).

 

 

Każdy myśli że trzeba być na satelicie, tylko nikt nie myśli skąd na to wsiąść pieniądze

 

Jak to mówią u nas na Śląsku " Kiery ni mo miedzi (kasy) tyn dóma niech siedzi ". Pieniędzy nie można wsiąść ani wziąć trzeba je zarobić a na tym jak narazie zysków nie widać . Coś mi sie wydaje obym się mylił cytując Zmienników " Z tego ciasta to już chleba nie będzie panie docencie."

 

PS. To oni wchodząc w biznes telewizyjny nie wiedzieli że to droga zabawa? Nie dają tym sobie zbyt dobrej rekomendacji. Next Music nadaje już drugi rok i postępu wielkiego nie widać , jak tak dalej pójdzie spółka Next zamknie stację zanim na dobre ona sie rozkręci z przyczyn ekonomicznych właśnie. Każdy biznes polega na tym że żeby zarobić trzeba najpierw zainwestować i po maksymalnie 7 latach inwestycja się powinna zwrócić . Jednak najpierw trzeba włożyć i to sporo zwłaszcza w taki biznes jak media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzeba coś sprostować...

 

NEXT Music nie nadaje drugi rok tylko 167 dni... a to chyba gigantyczna różnica.

 

Rachunek ekonomiczny i sat wcale nie jest taki oczywisty jak się może wydawać.. sama obecność na sat to koszt około 100tysięcy złotych miesięcznie. Więc najpierw trzeba w ciągu miesiąca zarobić te pieniądze a dopiero później zaczyna się zysk. A zarobić 100 tyś w kanale tematycznym wcale nie jest takie proste ( dlatego u konkurencji te wszystkie syfy smsowe na ekranie ). Na obecności tylko w kablówkach oczywiście zarabia się mniej niż na sat ale nie trzeba najpierw wypracować 100 tyś za nadawanie sat czyli każdy zarobiony grosz to zysk.

 

Ale oczywiście firma nie jest bez winy. Kanał muzyczny który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów i jest w dystrybucji za darmo dziś powinien grać w każdej istotnej kablówce. A tak nie jest. I to jest wina zarządu i działu dystrybucji i trzeba to uczciwie powiedzieć... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus "Facet" to od nadawcy w wielkim stopniu zależy czy pojawią, się czy nie w kablówkach, są chyba osoby odpowiadające tak jak w każdej renomowanej "firmie" za dystrybucję danego kanału, jak dla OrangeSport zależało to wiedzieli gdzie zapukać i program w mojej sieci tvk się pojawił, w tych czasach każdy dba o swój interes SAM, jak masz firmę nie czekasz aż klient do Ciebie przyjdzie tylko SAM tego klienta szukasz inaczej grozi BANKRUCTWO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok w sensie ze rozpoczęliście w 2011 a mamy 2012. Nie napisałem że 2 lata nadajecie tylko drugi rok. Nie musisz mi tego tłumaczyć ja to wiem jednak jak to napisałem "Każdy biznes polega na tym że żeby zarobić trzeba najpierw zainwestować i po maksymalnie 7 latach inwestycja się powinna zwrócić " a raczej dawać pierwsze zyski. Nie tak do końca zyski bo wynajęcie miejsca na satelicie to nie jedyny koszt dochodzą jeszcze tantiemy , koszt pracowników , podatki , koszt koncesji itp. dlatego lepiej jednak mimo wszystko wydać (zainwestować) dużo więcej na satelitę i zarobić więcej bo jak będziecie na satelicie i np. na liście największe platformy sat. CP to będziecie mieli dostępność i więcej możecie wtedy kasować za reklamy. Wtedy też dużo łatwiej dotrzeć do kablówek i innych platform bo na zasadzi analogii inne tez włączą ( skoro Polsat to ma to my też będziemy mieli.)

 

Swoją droga TVP Historia ma budżet 300 tys. miesięcznie a ma produkcje własne i zakupuje zagraniczne produkcje. Ciekaw jest ile wynosi wasz budżet skoro po osiągnięciu 100 tys. zł przychodów wg twojego psotu każdy następny grosz to zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam nadzieje, ze pojawicie sie na satelicie, tym bardziej, ze Czworka idzie w odstawke, ale z drugiej strony, kto wie, jak operatorzy satelitarni spojrza na to, bo sobie pomysla, dolaczymy NEXT Music + HD do oferty, a po roku, bedzie koniec z transmisja satelitarna, jak w przypadku Czworki, wiec mysle, ze ratuje Was tylko FTA (no i jakby nie bylo, jeszcze wiekszy zasieg). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na przykładzie Czwórki - radia na wizji widać dokładnie że pojawiła się na satelicie nie zapewniając sobie dobrze dystrybucji w sieciach kablowych i IPTV generowała straty w milionach złotych i teraz pomysł by wyłącznie nadawać w internecie.

 

Najważniejsze aby stacja się rozwijała programowo, i wciąż poszerzała obecność w sieciach kablowych oraz IPTV (dobrze widzimy na przykładzie UPC jak ciężko zaistnieć w ofercie tej sieci). Nawet przykład TVN Warszawa pokazał że nie dało rady przetrwać na rynku gdyż od samego początku mimo że był FTA generował same straty.

Inny przykład TV Silesia stacja dla Ślązaków, o Ślązakach i po Śląsku, też na dłuższą metę się nie przyjęła i teraz jest bardziej ogólnopolska, i ostatni przykład CSB Kaszebe, po prostu pojawienie się na satelicie było ich złym posunięciem bo zaczęło generować duże koszty i to dlatego nie zapewniła sobie odpowiedniego zasięgu.

Dlatego ważne jest zbudowane zasięgu (to podstawa) najpierw o sieci kablowe i IPTV przesyłając sygnał światłowodem gdyż jest to z ekonomicznego punktu tańsze, a gdy już zacznie stacja przynosić odpowiedni zysk (większy niż miesięczne koszty najmu miejsca na satelicie) to wtedy może pojawić się także w systemie satelitarnym.

Inna sprawa że w zamian za kodowane stacji na satelicie jakaś platforma cyfrowa umieści stacje na swoim transponderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Kiedyś miałem Was o to zapytać, ale zapomniałem. Dziś niestety mi się przypomniało...

Jak jesteście przygotowani na żałobę narodową? Zmieniacie playlistę i logo czy gracie dalej bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście żałobę narodową uszanujemy. Logo będzie neutral czyli bez nazwy pasma + odpowiednia playlista. Czekamy na ogłoszenie żałoby i zmienimy playlistę z chwilą jej wprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Swojego czasu był taki pomysł, że oddamy się na wyłączność satelitarną jakiejś platformie a oni w zamian wystrzelą nas w kosmos :) Niestety, nie było zainteresowania, taki słaby kanał nas nie interesuje... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak prawda jest też taka że VIACOM ma silniejsze przebicie, i platforma cyfrowa sat jeśli ma wybierać dalszą współpracę z VIACOM lub nowy krajowy podmiot to wybierze ten amerykański.

W dobie tylu stacji tematycznych nowym podmiotom/nadawcom ciężko jest się przebić, szczególnie kiedy zainteresowania brak lub są związaniu umowami które ograniczają konkurencyjność,

Nie wszystkie polskie stacje FTA wchodzą w skład pakietów w N czy CP (mimo że nadają FTA), nie ma sensu pojawiać się na satelicie i do samego początku generować straty co w konsekwencji może oznaczać pogorszenie ramówki i wprowadzenie dużej ilości reklam oraz programów znanych z takich stacji jak MTV czy E!, lub po prostu likwidacja stacji.

Czwórka - Radio na wizji - mimo że ma dobre opinie wśród odbiorców, niestety w takiej formule musi zakończyć nadawanie bo straty to kilkanaście milionów złotych i to głównie z powodu opłat za transmisje satelitarną. I od czerwca stacja będzie dostępna już tylko w internecie, nawet stacja wycofuje się z obecności w sieciach kablowych.

A jednak NEXT Music + HD poza tym że jest aktywna w internecie to także swój produkt oferuje sieciom kablowym - i ten model biznesowy jest najlepszy (trzeba zaczynać od najniższego poziomu aby wspinać się coraz wyżej, więc jestem przekonany że z czasem i ten podmiot będzie zarabiać na tyle aby stacja uruchomiła swój niezależny przekaz w systemie satelitarnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i tak też, małymi kroczkami, staramy się jakoś na rynku zaistnieć. Łatwo nie jest ale też nikt tego, że będzie łatwo, nie obiecywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie taki był plan ale zaczęliście krzyczeć żeby tej belki nie dawać i nie daliśmy. Może wrócimy do pomysłu ale wszelkie ewentualne duże zmiany ( smsy, jakiś serial, prezenterzy ) to po rozbudowaniu zasięgu... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę, że niektórzy pragną tak zwanych śmieci ekranowych. @NEXT Music +HD nie wrzucajcie żadnych śmieci na ekran, bądźcie nadal kanałem takim, jakiego oczekują widzowie (nie lubiący śmieci ekranowych). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrócimy do pomysłu ale wszelkie ewentualne duże zmiany ( smsy[...]

Tylko nie idźcie śladem 4fun.TV (18 h - sms-y).

Widzę, że niektórzy pragną tak zwanych śmieci ekranowych.

Kogo masz na myśli?

Ja bym oczywiście nie chciał belek "za chwilę\next", ale jeżeli sama NEXT Music +HD chciałaby wprowadzić, to wolałbym, żeby to był "next" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chłopaki to żarty takie były! Prędzej zbankrutujemy niż zarzucimy ekran dziadostwem :lol2:

Jedyne co będzie u nas oprócz muzyki to reklamy ( mamy nadzieję, że ktoś będzie się chciał reklamować jak zasięg się poprawi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zawija w sreberka...nigdy nie mów nigdy, od decyzji jest właściciel a nie pracownik, jak będzie chciał wprowadzić "śmieciowe" sms-ki na ekran tv "was" o to nie zapyta tylko to zrobi, a reklamy, trudna sprawa jesteście "niszowym" kanałem i mało atrakcyjnym dla reklamodawców, nawet obawiam się że nikt nie traktuje "was" poważnie inaczej bylibyście brani pod uwagę w rankingach oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...