Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt kupić: enka + cyfra


Ator
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

rozpoczynam swoją zabawę z satką, do tej pory miałem tv z kablówki, ale oferta na dzień dzisiejszy, szczególnie w temacie HD jest nędzna w porównaniu do platform, stąd zmiana.

Przechodząc do rzeczy, w tej chwili mam recordera enki i do tego planuję zakupić z cyfry canal+start, dodatkowo chce mieć również kanały Astry. Co powinienem zakupić i konkretnie jakie modele polecacie:

 

- konwerter : quad monoblock ?? jaki model-firma

- antena: 80cm - powinno wystarczyć do dobrego odbioru HD ??

- czy do powyższych potrzebuję jeszcze jakieś ekstra mocowanie konwertera do anteny, czy antena w standardzie ma???

- mocowanie do balkonu więc pytanie jakie są w ogóle rodzaje i co styknie

- kabel - jaki najlepiej - na allegro widziałem są w szpulach 50m i to niedrogo wychodzi tylko czy jakościowo jest ok??

 

Pod cyfrę planuję zakup Fergusona 8900 HD chyba, że polecacie coś innego. Ważne żeby był z możliwością nagrywania: czy na wewn czy zewn dysku już mniej istotne.

 

Czy może lepiej jest tańszy konwerter ale zamiast tego jakiś inny sposób doprowadzenia sygnału do dekoderów?? Nie znam się także każda rada będzie przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

1. Co do quadów, a już monoblocków w ogóle to się nie wypowiem, dla twinów wolałbym osobne konwertery twin i diseqc plus zez, ale dla quadów nie wiem jak współpracują z jakimiś dedykowanymi przełącznikami

2. Tak

3. Dla quada monoblocka raczej nie ( choć jak pisałem nie interesowałem się takimi), natomiast dla układu z zezem - uchwyt do zeza.

4. Antenę mocujesz na tzw. "stojaku" więc popatrz do czego ten stojak na balkonie najłatwiej przykręcić i jaki potrzebujesz, by była możliwość przekręcenia anteny ( zależnie na jaką stronę wychodzi balkon)

5. Tu kup ciut lepszy o mniejszym tłumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, to konkretnie.

 

Czy wymienione poniżej będą ok??

 

Konwerter:

http://allegro.pl/konwerter-quad-monobl ... 87013.html

 

Antena:

http://allegro.pl/antena-portugalska-fa ... 25363.html

I takie może z pozoru głupie pytanie, czy kolor anteny ma znaczenie?? Np czarna ściąga bardziej słońce i coś za tym idzie,tego typu :)

 

Kabel:

http://allegro.pl/kabel-koncentryczny-d ... 14755.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie nie jest głupie. Ale kolor raczej nie ma znaczenia, poza estetyką.

 

Co do konwerterów pytanie:

 

Czy potrzebujesz funkcjonalności dwóch głowic (tzn. że naraz oglądasz jeden kanał i nagrywasz drugi, inny) na obu dekoderach?

Jeżeli tak, to potrzebujesz jeden konwerter quad, jeżeli nie - wystarczy konwerter twin.

 

Jeżeli ponadto chcesz mieć dostęp do Astry na każdym z dekoderów, to

a)albo kupujesz 2 razy DiSEqC, oraz drugi konwerter twin (wtedy nie możesz oglądać jednego kanału na Astrze a nagrywać innego(ale ograniczenie nie dotyczy kanałów na tych samych transponderach!), w obrębie jednego dekodera - na drugim możesz.. jeżeli i to chcesz ominąć - 4x DiSEqC i drugi konwerter quad)

b)albo kupujesz konwerter quad monoblock, np. http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_quad_monoblock_inverto_0_2db_A98261.htm - wtedy nie ma ograniczeń

Jeżeli nie korzystasz z nagrywania, można próbować szukać konwertera twin monoblock

 

Antena 80cm będzie OK, pod warunkiem że dobrze ustawisz.

Każdy kabel o tych wymiarach jest OK, tylko że wiedz że będziesz miał trochę okablowania. Do każdego dekodera(jeżeli wykorzystujesz drugie głowice w dekoderach - pomnóż długość niezbędnego kabla przez 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sorry ze odswiezam ale ostatni post w\ogole juz mnie pogubił..

 

zamierzam zakupic konwerter diavolo monoblock quad : KONWERTER MONOBLOCK QUAD DIAVOLO, FULL HD 0,1dB!!!

 

tak a zeby podlaczyc dekoder turbo od n 2x (ogladanie i nagrywania astra i hotbird)

nastepnie 3i4 kabel do dwóch kolejnych tunerów , rowniez astra i hotbird

 

zaniepokoiliście mnie z tym nagrywaniem ze takowy konwerter nie bedzie wspolparcował odpowiednio ?

chodzi o mozliwosc ogladania CZEGO INNEGO na dekoderze turbo i pozostalych odbiornikow i to niewazne czy z astry czy hotbirda bo to po\prostu musi chodzic!!

 

prosze pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

By nagrywać i niezależnie oglądać na tunerze coś innego musisz mieć do niego doprowadzone dwa kable. Zatem do jednego tunera musi być to konwerter TWIN (2 wyjścia). Jeśli chcesz mieć drugi tuner na którym również będziesz chciał jednocześnie nagrywać i oglądać to konwerter musi mieć 4 wyjścia -QUAD (nie mylić z QUATRO), 8 wyjść to OCTO. Wybierasz taki konwerter. Wybierz taki konwerter jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli jednocześnie chcesz mieć Hot Bird i Astrę to muszą to być konwertery MONOBLOCK TWIN, MONOBLOCK QUAD lub MONOBLOCK OCTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...