Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.11B7 dla 200Combo / 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy macie podobnie jak ja,po tym nowym sofcie co pare dni temu wyszedl,jak wejde do menu pozniej wychodze,i kanaly z cyfry zakodowane sa,trza wylaczyc dekoder i dopiero wskakuja,zas cos popsuli chcieli ulpeszyc jedynie epg poprawili,a reszte zepsuli,poprzedni sofcik byl ok.dajcie znac jak u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do epg to poprawili ale chyba tylko dla cyfry+ ja mam moduł cyfrowego polsatu i teraz epg nie wyświetla się praktycznie na żadnym. Na pasku gdzie zawsze powinny widnieć dwie pozycje programu brak info dopiero w tabelce coś widać a i tu ma duże opory z wczytaniem, w starszych softach z serii 1.xxx to działało. Co do wchodzenia i wychodzenia z menu jak i skanowania transpondera z modułem cyfrowego polsatu nie występuje brak uprawnień i nie trzeba wyłączać tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem nowy choć już od kilku lat testuję dekodery firmy Ferguson. Ostatni nabytek to ARIVA 200 COMBO Jak do tej pory po wgraniu oprogramowania 2.11B7 działa znakomicie. Używam kart Cyfry i TNK i odbiór jest idealny. Podłączony dysk 3,5 nagrywa wszystko co ustawię bez problemów. Czasami przy nagraniu jest znak zakodowania a czasami nie ale to nie przeszkadza w oglądaniu nagrań. NIE ZAWIESZA SIĘ tak jak piszą inni . Trzeba powoli i delikatnie obsługiwać pilot i jego funkcje wtedy naprawdę nie ma żadnych problemów. Zauważyłem tylko minimalne przesunięcia głosu ale to nie wpływa na oglądanie. Polecam to oprogramowanie a za taką cenę to sprzęt jest SUPER i proszę nie narzekać ale umiejętnie wykorzystać te zalety jakie posiada to naprawdę stabilne oprogramowanie. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem nowy choć już od kilku lat testuję dekodery firmy Ferguson. Ostatni nabytek to ARIVA 200 COMBO Jak do tej pory po wgraniu oprogramowania 2.11B7 działa znakomicie. Używam kart Cyfry i TNK i odbiór jest idealny. Podłączony dysk 3,5 nagrywa wszystko co ustawię bez problemów. Czasami przy nagraniu jest znak zakodowania a czasami nie ale to nie przeszkadza w oglądaniu nagrań. NIE ZAWIESZA SIĘ tak jak piszą inni . Trzeba powoli i delikatnie obsługiwać pilot i jego funkcje wtedy naprawdę nie ma żadnych problemów. Zauważyłem tylko minimalne przesunięcia głosu ale to nie wpływa na oglądanie. Polecam to oprogramowanie a za taką cenę to sprzęt jest SUPER i proszę nie narzekać ale umiejętnie wykorzystać te zalety jakie posiada to naprawdę stabilne oprogramowanie. :brawo:

 

Drogi kolego... Dziwię się, że, jak napisałeś, testujesz już od dawna sprzęt i mówisz, że nowy soft jest stabilny... Ja od roku używam Ariva 200 i mogę powiedzieć, że najbardziej, jak dotąd, stabilny soft to 1.06 lub 1.05! Najnowszy jest mocno poprawiony w stosunku do poprzednika, ale i tak cieniutko z jego stabilnością. Wiele też do życzenia pozostawia tempo wykonywania komend. Seria 2.xx podoba mi się pod paroma względami, ale jak dotąd to jeszcze nie jest to na co się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijcie używać pojęć mniej względnych - podawajcie ile razy na ile godzin oglądania (w ciągu doby) który soft wam się zawiesza. Czytając niektórych skale porównawcze "jest lepiej, ale nie tak dobrze jak..." dochodzę do wniosku, że poprzednie bety wersji 2 w ogóle nie działały albo wieszały się co 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wersję oprogramowania testuję od pojawienia się na stronie producenta i muszę przyznać że według mnie przy konfiguracji sprzętu Ariva 200 + karta prepaid C+ w czytniku + TNK SD w module TechniCrypt CX jest to chyba najbardziej stabilne oprogramowanie jakie do tej pory używałem. Tego sprzętu używam co najmniej sześć godzin dziennie. W ostatnim stabilnym 1.06B7 wszystko jak na moje potrzeby działało dobrze za wyjątkiem chwilowego zatrzymania dżwięku lub obrazu połączonego z wyskakiwaniem komunikatu zakodowane. Co prawda wyskakiwało to raz na dzień albo i rzadziej, ale było. W tej wersji jeszcze ani razu takiego przypadku nie miałem. Nie ma żadnego szatkowania obrazu czy też rozjechania dżwięku względem obrazu. Jakość obrazu jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Także EPG działa znacznie lepiej niż w poprzednich wersjach . Przy odpowiedniej konfiguracji sprzętu nagrywanie działa bez problemów - w moim przypadku ustawiony zegar automatyczny i wyświetlany w stanie czuwania odbiornika. Co prawda nagrywam dość rzadko, bo przy tej wersji oprogramowania zaplanowałem dopiero sześć nagrań i wszystkie się nagrały i to bez różnicy czy nagrywanie było z programu kodowanego czy też nie.

Ja przy każdym wgrywaniu nowego oprogramowania przestrzegam zaleceń producenta dotyczących tej operacji , i coś mi się zdaje że dobrze na tym wychodzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dziś zainstalowałem ten poprawiony(rzekomo)soft i wcale się nie zawiodłem jak był lipny tak jest :lol2: a nawet gorzej :brawo:

1- pierw zawieszenie całkowite przy wyszukiwaniu kanałów Fast Scan

2-na większości kanałów głos pojawia się po ok 15-20 sekundach!!!!!!

3-epg nie wiem dla czego u was działa poprawnie????? u mnie na Tvn jak było tak jest pojawia sie po dłuższym czasie i znika eh wracam do starej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób którym na wersji 2.11 nie działają nagrania z wersji 1.**

Udało mi się ustalić iż przyczyną nie obsługiwania starych nagrań jest brak pliku 'info3.dvr' w katalogach z niedziałającymi nagraniami.

 

Z tego co zauważyłem od pierwszej oficjalnej (nie testowej) wersji 2.08 soft automatycznie dodawał plik 'info3.dvr' do starych nagrań które go nie miały i dlatego w wersji 2.08 nie ma problemów z odtwarzaniem starych nagrań.

Oczywiście w 2.11 już tej funkcji nie ma (bo k**** po co :smile: ) i dlatego nie działają nagrania które ktoś na przykład zarchiwizował sobie na inny dysk i których nie używał w wer 2.08 więc soft nie miał kiedy dograć plików 'info3.dvr'.

 

Rozwiązanie problemu chyba już nasuwa się samo, tzn. należy:

- wgrać soft 2.08

- podłączyć dysk lub pendrive z nagraniami które nie działają (bo nie mają plku 'info3.dvr') - oczywiście muszą być w katalogu ALIDVRS2

- teraz stare nagrania będą działać, więc wystarczy przelecieć po wszystkich aby soft automatycznie dograł pliki 'info3.dvr'

- wgrać soft 2.11

 

Teraz wszystko powinno być już OK - u mnie działa.

 

Ferguson sp****ył jeszcze jedną rzecz, tzn. nie da się podczas pracy tunera odłączyć pendrive'a (przy włączonej funkcji TimeShift) używając funkcji 'Remove USB safely' bo menu ma teraz podgląd i tuner cały czas nagrywa i wyskakuje komunkat, że jest zajęty czy coś takiego

 

Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą tuner'a.

Możecie coś polecić? wiem, że coś lepszego musi kosztować, ale nie mam już sił i czasu ciągle w nim "grzebać".

 

Co do opóźnienia dźwięku względem obrazu to u mnie na Ariva 200 niczego takiego nie zauważyłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: Faktycznie działa, dobra robota. Podziwiam ludzi, którzy mają cierpliwość do tego bubla, Ja po wgraniu nowego softu zaraz przesiadam się na poprzedni, gdyż zawsze na jakiś defekt trafiam.

A co do lepszego tunera, zadziwił mnie swoją prostotą otrzymany gratisowo Opticum 4060cx plus, ponoć ma wartość 140zł. Pomimo braku odbioru DVB-S2, gniazda USB i HDMI jest 100% lepszy niż sprzedawane odbiorniki przy umowie z C+ a po to jest odbiornik mojej osobie potrzebny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arivie 100E w tym nowym sofcie jedynie EPG poprawili dla CYFRY+,tuner pokazuje zakodowane kanały dla CYFRY+ jeśli robimy skan i wracamy z menu,i kanały zakodowane są, a te FTA są OK. Trzeba wyłączyć dekoder i włączyć na pilocie i wtedy wszystko wraca do normy. Już poszło pismo do Fergusona, że zanim coś wydadzą, niech sprawdzą dokładnie, czy nie ma akcji, bo zawsze coś jest. Jedynie w tym wcześniejszym sofcie było wszystko OK. A tak poza tym jak wy wracacie do poprzedniego oprogramowania jak już nowe wgracie? Można wiedzieć? Dajcie znać pozdro. Ten dekoder naprawdę jest dobry, tylko goście z Fergusona coś mieszają cały czas. No Mezzo działa tak jak TV Globo, ale co z tego. Kosmetyczne zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem nowy choć już od kilku lat testuję dekodery firmy Ferguson. Ostatni nabytek to ARIVA 200 COMBO Jak do tej pory po wgraniu oprogramowania 2.11B7 działa znakomicie. Używam kart Cyfry i TNK i odbiór jest idealny. Podłączony dysk 3,5 nagrywa wszystko co ustawię bez problemów. Czasami przy nagraniu jest znak zakodowania a czasami nie ale to nie przeszkadza w oglądaniu nagrań. NIE ZAWIESZA SIĘ tak jak piszą inni . Trzeba powoli i delikatnie obsługiwać pilot i jego funkcje wtedy naprawdę nie ma żadnych problemów. Zauważyłem tylko minimalne przesunięcia głosu ale to nie wpływa na oglądanie. Polecam to oprogramowanie a za taką cenę to sprzęt jest SUPER i proszę nie narzekać ale umiejętnie wykorzystać te zalety jakie posiada to naprawdę stabilne oprogramowanie. :brawo:

 

Drogi kolego... Dziwię się, że, jak napisałeś, testujesz już od dawna sprzęt i mówisz, że nowy soft jest stabilny... Ja od roku używam Ariva 200 i mogę powiedzieć, że najbardziej, jak dotąd, stabilny soft to 1.06 lub 1.05! Najnowszy jest mocno poprawiony w stosunku do poprzednika, ale i tak cieniutko z jego stabilnością. Wiele też do życzenia pozostawia tempo wykonywania komend. Seria 2.xx podoba mi się pod paroma względami, ale jak dotąd to jeszcze nie jest to na co się czeka.

Witam . Masz rację . Miałem Ariva 200 i rzeczywiście soft 1,06 był jak dotąd najbardziej stabilny. Inne które później wgrywałem były gorsze. Natomiast obecny do Ariva 200 Combo jest też dość stabilny bo jak na razie nie mam żadnych problemów z odbiorem. Jedynie fonia jest minimalnie przesunięto ale jak już pisałem nie jest to wielką przeszkodą w oglądaniu. Nie wiem jak będzie działać naziemna telewizja bo dopiero u nas ma się pojawić pod koniec tego miesiąca. Przy okazji wspomnę że z tej serii to najgorzej działał dekoder Ferguson Ariva Combo. Miałe problemy z nagrywaniem jak też odtwarzaniem nagrań . To był koszmar dlatego szybko go zamieniłem na Ariva 200 i obecnie z myślą o telewizji naziemnej cyfrowej zakupiłem Ariva 200 Combo. Mam nadzieję że programiści Fergusona czytają nasze forum i w kolejny stabilny soft poprawi te małe niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach normalnych uwag chciałem dodać że telegazeta działa lepiej tzn działają już przyciski kolorowe.Dla mnie jest to dobry soft w stosunku do wcześniejszych.Owszem zdarzyły mi się pady w niektórych częsciach oprogramowania ale unikam takiej kombinacji klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat "zakodowane" pojawia się też w przypadku TNK HD, jeśli przerzucimy na kanał którego nie mamy wykupionego np. z pakietu Premium HD to jeśli się pojawi komunikat "Zakodowane" na takim kanale to ten komunikat będzie na wszystkich płatnych kanałach również tych które są opłacone. Pomaga tylko restart.

 

To po raz kolejny pokazuje, że programiści Fergusona nie potrafią wprowadzić pełnej obsługi nCAM HD. ITI wydało aktualizację w styczniu dla takich nieporadnych producentów jak Ferguson, co było błędem bo Ferguson uznał, że już nic w tym obszarze nie musi robić. A innym producentom taka aktualizacja softu modułu nie była potrzebna bo sami usprawnili jeszcze w grudniu współpracę z nCAM HD (Patrz Opticum, Technomate etc.). Fergusonie weź się wreszcie do roboty i zrób to porządnie jeśli umiesz, jeśli nie - uwolnij źródła softu!!

 

W przypadku TNK HD na tunerze A200 występują następujące problemy:

- długi czas przełączania kanałów płatnych z oferty TNK HD

- komunikat "Zakodowany" na wszystkich kanałach w przypadku trafienie na kanał bez praw do oglądania

- chwilowe zamarzanie obrazu i dźwięku na kanałach HD (zwłaszcza TVN HD), zwykle zaraz po przełączeniu (minuta po), nie wiem czy to kwestia synchronizacji czy uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powyższego postu zirytowany szybkością reakcji tunera podczas pracy w trybie odtwarzacza multimedialnego, kiedy na wysłany rozkaz "przewiń o 30sek do przodu/tyłu" czekam na wykonanie około 6 sek wgrałem soft 1.5B1 i tu niespodzianka, znana z poprzednich wersji softów - restarty na okrągło.

Pomaga tu oczywiście reanimacja przez RS232, ale fakt że comeback do starego i sprawdzonego jest utrudnione.

Co do nagrań wykonanych na nowym sofcie - tu bez niespodzianek - utylizacja 100%, dobrze że zgrałem wcześniej :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...