Skocz do zawartości

Formuła 1 SAT Kurier Cup 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że otrzymałem zgodę od administracji, postanowiłem założyć osobny wątek i poprowadzić tegoroczną edycję typowania Formuły 1. W związku z tym prosiłbym o wszelkie sugestie odnośnie regulaminu. Ja ze swojej strony pozostawiłbym regulamin taki sam jak w ubiegłym roku, jednakże jeśli będą jakieś ciekawe propozycje, z pewnością wezmę je pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proponuję: Jeśli ktoś trafnie wytypuje zwycięzcę kwalifikacji otrzymuje 3 punkty, podobnie za trafne wytypowanie zwycięzcy wyścigu. Do tej pory było tak, że aby otrzymać 3 punkty, ten sam kierowca musiał wygrać wyścig i kwalifikacje.

 

Najlepiej, żeby to było proste i czytelne typowanie. Typujemy zwycięzcę kwalifikacji oraz pierwszą dziesiątkę wyścigu. Za każde trafne wytypowanie miejsca kierowcy, dostajemy tyle punktów, co kierowca w wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z tym typowaniem najszybszego okrążenia, przy czym myślę że stanowiło by to raczej nieobowiązkowy element typowania :) Można nawet dać od poprawnego wytypowania 3 pkt.Jeśli chodzi o liczbę typowanych zawodników, to pozostawiłbym ją bez zmian. Punktacje można lekko zmodyfikować. Proponuję w kwalifikacjach zostawić tak samo jak w ubiegłym sezonie, a w wyścigu prezentowało by się to następująco: 1. miejsce- 30 pkt, 2- 25 pkt,3-20 pkt, 4-15 pkt,5-10 pkt, 6-8 pkt, 7- 6 pkt, 8- 4 pkt, 9- 2pkt i za 10- 1pkt. Czekam na opinie odnośnie punktacji i ewentualne propozycje co jeszcze mogłoby ulec zmianie w samym typowaniu :) Jutro albo w czwartek przedstawię szczegółowy regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszelkie modyfikacje zasad poprzedniego typowania są jak dla mnie bez sensu. Albo zostaw tak jak było poprzednio (z jednym zastrzeżeniem o którym napisałem już wcześniej), albo wymyśl nowe zasady typowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie przedstawiam listę kierowców na GP Australii. Stan na dzień 22.03.

 

Red Bull

1.Sebastian Vettel

2.Mark Webber

Mc Laren

1.Lewis Hamilton

2.Jenson Button

Ferrari

1.Fernando Alonso

2.Felipe Massa

Mercedes

1.Michael Schumacher

2.Nico Rosberg

Renault

1.Nick Heidfeld

2.Witalij Pietrow

Williams

1.Rubens Barrichello

2.Pastor Maldonado

Force India

1.Adrian Sutil

2.Paul di Resta

Sauber

1.Kamui Kobayashi

2.Sergio Perez

Toro Rosso

1.Sebastien Buemi

2.Jaime Alguersuari

Lotus

1.Jarno Trulli

2.Heikki Kovalainen

HRT F1

1.Narain Karthikeyan

2.Vitantonio Liuzzi

Virgin Racing

1.Timo Glock

2.Jerome D'Ambrosio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super propozycja, oczywiście każdy typowany kierowca musi być z innego zespołu F1.

Jeszcze z Wami nie grałem i nie rozumiem dlaczego nie typujemy dwóch kierowców z jednego teamu !? Oczywiście podporządkuje się , ale proszę o ewentualne objaśnienie.. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko dlatego żeby było trudniej i aby nie było nudno. ;-) Jeśli po pierwszym GP okaże się, że np. Sauber całkowicie dominuje to niemal jest pewne, że w kolejnych typach pojawialiby się Kamui Kobayashi oraz Sergio Perez i typowanie nie byłoby już tak ekscytujące. Nie ma co iść na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Super propozycja, oczywiście każdy typowany kierowca musi być z innego zespołu F1.

To zdanie powyżej to przecież był żart, bo jeśli wytypujemy czterech kandydatów do czołowych miejsc w kwalifikacjach, to już nie ma za bardzo na kogo postawić w wyścigu. Proszę zwrócić uwagę, że w poprzednim typowaniu punkty zdobywało się praktycznie tylko za wyścig albo za kwalifikacje.

 

A ja uważam, że każdy powinien mieć prawo do typowania kogo chce i jak chce. Typowanie jednego kierowcy z danego teamu, to wymuszanie sztucznej rywalizacji.

Zgadzam się całkowicie, przecież na tym polega cały sens wszelkich typowań.

 

Najlepiej, żeby to było proste i czytelne typowanie. Typujemy zwycięzcę kwalifikacji oraz pierwszą dziesiątkę wyścigu. Za każde trafne wytypowanie miejsca kierowcy, dostajemy tyle punktów, co kierowca w wyścigu.

Podtrzymuję moją propozycję, każdy mógłby postawić na dowolnych kierowców, a wytypowanie prawidłowej kolejności pierwszej dziesiątki byłoby dużym wyzwaniem dla każdego z typujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym, żeby można było typować dwóch kierowców z tego samego zespołu, @M_arek twój argument nie bardzo do Mnie przemawia, przecież często tak się zdarza, że zawodnicy zajmujący czołowe miejsca w kwalifikacjach zajmują później czołowe miejsca w wyścigu, to dlaczego zabraniać typowania tych samych nazwisk w wyścigu i w kwalifikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale co to za typowanie, gdy się typuje wszystkich jak się chce? Np. w typowaniu skoków, które ostatnio się zakończyło należało zatypować czterech skoczków. Regulamin mówił, że dwóch musi być spoza pierwszej dziesiątki. Gdyby nie było tego zapisu typowania najpewniej wyglądałyby tak: Morgenstern, Ammann, Kofler, Małysz. Tylko od czasu do czasu może jeden skoczek by się zmienił. Jak dla mnie takie coś to nie typowanie tylko przepisywanie nazwisk. Przy typowaniu, które ma ograniczenia trzeba troszkę pogłówkować, pokombinować i dopiero zatypować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamieszczam regulamin. Proponuję w takim razie ze swojej strony następujące rozwiązanie. Zasady takie same jak w ub. roku z nieznaczną zmianą,czyli jeden kierowca na kwalifikacje i pięciu na wyścig, bez typowania zwycięzcy (uważam, że taka zmiana da właśnie w miarę równe szanse w zdobyciu punktów zarówno za wyścig,jak i za kwalifikacje). Jak najbardziej rozumiem, że jest to w pewien sposób duże ograniczenie, ale myślę, że właśnie dzięki temu typowanie może być równie ciekawe jak przy okazji poprzednich edycji. Szczegółowy regulamin poniżej.

 

Regulamin zabawy Formuła 1 SAT Kurier Cup 2011

1. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przeczytania regulaminu.

2. W zabawie może brać udział dowolna liczba uczestników.

3. Typowanie trwa od 25.03.2011 r. do 27.11.2011 r.

4. Typy można oddawać od momentu pojawienia się regulaminu.

5 .Zabawa Formuła 1 SAT Kurier Cup 2011 jest otwarta, można do niej dołączyć w każdej chwili.

6. W przypadku odwołania wyścigu, typy zostają anulowane.

7. Zabawa polega na wytypowaniu 1 kierowcy w kwalifikacjach oraz 5 innych kierowców w wyścigu (z zastrzeżeniem punktu 8 regulaminu).

8. Każdy typowany kierowca musi być z innego zespołu(stajni).

9. Punkty uzyskane w kwalifikacjach(trzecia sesja) oraz w wyścigu są sumowane i zapisywane na konto gracza.

10.Za poszczególne miejsca (kwalifikacje i wyścig) gracz otrzymuje punkty określone w punkcie 12.

11.Typując podajemy imię, nazwisko oraz zespół (stajnię) kierowcy.

12.Punktacja

a) Kwalifikacje

1. miejsce - 12 punktów

2. miejsce - 10 punktów

3. miejsce - 8 punktów

4. miejsce - 6 punktów

5. miejsce - 4 punkty

6. miejsce - 2 punkty

B) Wyścig

1. miejsce - 25 punktów

2. miejsce - 18 punktów

3. miejsce - 15 punktów

4. miejsce - 12 punktów

5. miejsce - 10 punktów

6. miejsce - 8 punktów

7. miejsce - 6 punktów

8. miejsce - 4 punkty

9. miejsce - 2 punkty

10. miejsce - 1 punkt

13. Kalendarz wyścigów Formuły 1

• GP Australii 27.03

• GP Malezji 10.04

• GP Chin 17.04

• GP Turcji 08.05

• GP Hiszpanii 22.05

• GP Monako 29.05

• GP Kanady 12.06

• GP Europy 26.06

• GP Wielkiej Brytanii 10.07

• GP Niemiec 24.07

• GP Węgier 31.07

• GP Belgii 28.08

• GP Włoch 11.09

• GP Singapuru 25.09

• GP Japonii 09.10

• GP Korei 16.10

• GP Indii 30.10

• GP Abu Zabi 13.11

• GP Brazylii 27.11

14. Typy można oddać maksymalnie do godziny rozpoczęcia kwalifikacji.

15. Po oddaniu typów nie można ich zmieniać ani edytować.

16. W przypadku złamaniu punktu 7. i/lub 8/ i/lub 14. i/lub 15. regulaminu, typy użytkownika nie zostają uznane.

17. Sprawy, które nie zostały wymienione w niniejszym regulaminie, będą rozst[beep]ne przed organizatora zabawy.

18. Wyniki i aktualne tabele będą zamieszczane w ciągu 24 godzin po zakończeniu wyścigu (z zastrzeżeniem punktu 19. niniejszego regulaminu).

19. Organizator zastrzega sobie prawo do opóźnień w podaniu tabel i wyników z czynników niezależnych od niego (awaria forum, sieci Internet itd).

 

 

Podaję przy okazji jak powinien wyglądać prawidłowo oddany typ:

Kwalifikacje

1.Sebastian Vettel (Red Bull)

Wyścig

1.Nick Heidfeld (Renault)

2.Lewis Hamilton (McLaren)

3.Fernando Alonso (Ferrari)

4. Michael Schumacher (Mercedes)

5.Adrian Sutil (Force India)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMTi a czy zwycięstwa w PŚ odnosili zawodnicy z pierwszej dziesiątki nie, tylko Evensen jest wyjątkiem, @arczi1280 nie wiem o co Ci chodzi we wcześniejszej wypowiedzi, to miał być komentarz do Mnie ?

Wracając do typowania, to myślę, że regulamin jest dobry i życzę koledze @pawelp88 powodzenia w prowadzeniu typowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...