Skocz do zawartości

Autoryzowane Punkty Sprzedaży - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz ale punkty ktore są od kilku nastu lat i nabiły kasę CP teraz są zamykane??? A galerie handlowe że sprzedają troche lepiej zostają. Tak naprawde nikt i nic się nie liczy, zaraz przychodzi mi namyśl Oświęcim. Nie widzę przyszłosci CP tylko z galeriami, a CP zaczyna robić tak samo jak Cyfra + z klientami.

Ps. Dodam jescze że to ci ludzie z tych punktów stworzyli CP, bez nich tak wysoko by nie zaszli Ci z Łubinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wcale mnie to nie dziwi. Rynek coraz bardziej się nasyca, coraz mniej przyszłych abonentów jest do zagospodarowania, więc nasycenie APS'ami mapy Polski musi się zmienić. Do tego dochodzi jeszcze dystrybucja internetowa.

Wolisz mieć w małym mieście 2-3 APS'y i de facto ponosić koszty ich działalności, czy też niech będzie jeden a kasa, którą APS zarabia niech idzie na powiększenie oferty programowej/jakościowej kanałów?

Tylko nie mów, że skoro APS działa na własny rachunek, to liczba APS'ów nie ma wpływu na koszty operatora...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, mam pytanko czy są tu osoby które związane są z aps-ami Polsatu i montażami anten satelitarnych? Czy wszedzie ogólnie jest straszny zastój, jest kiepsko z brakiem klientów i montażami ?. Czy to tylko w naszym regionie jest taka plaża. Pozdrawiam wszystkich w temacie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy są tu osoby które związane są z aps-ami Polsatu i montażami anten satelitarnych? Czy wszedzie ogólnie jest straszny zastój, jest kiepsko z brakiem klientów i montażami ?. Czy to tylko w naszym regionie jest taka plaża. Pozdrawiam wszystkich w temacie... :)

 

 

Chyba masz slaby przeglad sytuacji - w branzy jest recesja, rynek jest zapelniony, sa tez tansze/alternatywne sposoby odbioru TV.

Dobrze bylo jakies 5 lat temu, gdy APSy zarabialy krocie. Obecnie masa papierkowej roboty a zyski slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek z dość sporego miasta, gdzie pewna firma zajmowała się montażem i sprzedażą sprzętu satelitarnego już w końcu lat osiemdziesiątych. Kiedy weszła Wizja, sprzedawali Wizję. Kiedy wszedł Polsat, sprzedawali Polsat. Była Cyfra, sprzedawali i Cyfrę, i Polsat. W 2010 roku Polsat zaproponował im rezygnację ze sprzedaży Cyfry i wyłączność na CP. I kiedy tak było wszystko pięknie i ładnie, w zeszłym roku Polsat zrezygnował z ich usług jako APS. Widzę, że firma jakoś przędzie, ale to już chyba nie to. Idą jeszcze siłą pędu, który mieli wcześniej. Sprzedają DVB-T. Sprzedażą Cyfry zajął się kto inny i nawet nieźle mu to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, z biegiem czasu sprzedaż przejdzie w całości do internetu. Rynek w Polsce jest już podzielony, społeczeństwo coraz bardziej uświadomione itp. itd. Coraz trudniej o Klienta, który nie wie o co chodzi i można go złapać z ulicy. Wg mnie pozostaną stałe punkty, w większych miastach i one będą obrabiać całą Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty stacjonarne pozostaną, ale pewnie w mniejszej liczbie i musi się zmienić sposób ich opłacania. Teraz najwięcej zarabiają na nowych umowach, a ich ilość się zmniejsza (nasycenie rynku, sprzedaż na odległość, d2d). Utrzymaniówka musi zacząć odgrywać większą rolę w finansowaniu APSów, a potem obsługa serwisowa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie zostaną ,,jakieś punkty,, bo uszkodzony dekoder przez telefon się nie wymieni, ale generalnie wszystko się sypie wspolpraca z CP i nie ma za bardzo roboty na rynku ja osobiscie liczyłem na dvbt naziemną a tu się okazało że sprawa jest prostzsza niz z analogiem. A zwykły człowiek liczy kazda złotowke najpierw lata po dachu sam, a jak juz odmrozi paluchy to wtedy dzwoni. Ogolem jest kiepsko trzeba szukać innych rozwiązań finansowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście myślę,że wymiana uszkodzonego dekodera przez zgłoszenie on-line nie stanowi problemu.Oczywiście o ile CP sprawnie i szybko wyśle kuriera.Na dodatek klient podaje model niesprawnego dekodera i usterkę a inny sprawny dekoder wraz z kartą przywiezie mu ten sam kurier który zabierze uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinny pisać osoby tylko "zawodowo" związane z CP. Bo część osób pisze głupoty.

 

CP odnośnie APSów sam nie wie jak postąpić. Najprawdopodobniej jak w miastach są 2-3 sklepy CP i 2-3 sklepy Plusa. To pozostaną 1+1 (zależy od miast). Solorz musi kasę oszczędzać, na LTE.

 

Ze sprzedażą jest krucho, bo rynek jest dość nasycony, konkurencja i dvb-t robi swoje. Poza tym umowy na 29/36 to trochę długo nie znając jutra.

 

Ja osobiście myślę,że wymiana uszkodzonego dekodera przez zgłoszenie on-line nie stanowi problemu

 

a jak sobie to wyobrażasz? Na tym świecie, są takie osoby które dzwonią, żeby spytać jak dekoder włączyć. A co dopiero zgłosić to online.

Lub że u klienta nie działa, a w APSie działa, a na infolinii powiedziano: "dekoder do wymiany". Raczej byś nie wymienił, bo z wymian dekoderów jesteś rozliczany.

 

Poza tym wizyta w APSie może się opłacić. Bo przez infolinie masz do dyspozycji takie dekodery:

Infolinia: mini hd 2000, HD5000(75% odnowiony), z dyskiem twardym ESI88

APS: mini hd2000, hd5000(99% odnowiony), ESI88, Samsung 370, echostary 400, 7100, 7200 i 7400 z dyskiem (wszystkie odnawiane)

 

 

 

 

@dziabolek7

 

Wg mnie powinno zniknąć 1-> 90%, 2->100%, 3-> 110%. Bo tylko wrzodów można się nabawić.

 

Nie zapomnij o IB, że w APSach można założyć konto Lider, czy wziąć nisko oprocentowany kredyt od 10,5%.

I będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niech piszą osoby związane. Progi są po prostu super, ja juz mam od nich wrzody. My jesteśmy do tego wszystkiego nie prrzygotowani telewizja, internet, telefon, opłaty, lokaty, konta itp. itd. Po pierwsze nie ma z tego za wiele, po drugie jedna osoba tego nie ogarnie a na dwie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...