Skocz do zawartości

Humax HDCI i pomysle testy z modulem CP i C+.


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jak podaje strona oficjalna HUMAX POLSKA tuner Humax HDCI 2000 nie ma najmniejszych problemow z praca z dwoma modulami CP i C+ jednoczesnie. Co wiecej przez to odbiornik bardzo dobrze radzi sobie z nowym modulem CP. Poza tym strona poinformowala jakoby mial sie pojawic nowy modul do odbioru kanalow CYFRY+.

 

Oto tersc atrykulu:

 

Odbiornik HDCI-2000 to najlepsze rozwiązanie dla wymagającego posiadacza ekranu HD. Dzięki 2 złaczom CI możemy go wyposażyć w dwa systemy kodowania. Lada chwila będzie dostępnu moduł CI na Cyfrowy Polsat. Dosatkowo zostaje nam drugie złacze na moduł np. Cyfry +.

 

Otrzymaliśmy do testów moduł Cyfrowego Polsatu. Wielodniowe próby pozwalają nam stwierdzić, że w odbiorniku HDCI-2000 (również w F3-FOXCI) moduł działa bez zarzutu. Szybka reakcja na przełączanie kanałów. Po prostu wkładamy do złacza i zapominamy o problemie.

Na targach SatKrak testowaliśmy również Humaxa HDCI-2000 z modułem przygotowywanym na transmisję HD Cyfry+. Jak zapewnia nadawca już w grudniu moduły mają być dostępne. Zapewniamy, że obraz HD z Humaxa na dobrej jakości ekranie o dużej przekątnej robi naprawdę wrażenie na widzu. Dla miłośników wygody i wysokiej jakości mamy więc rozwiązanie w postaci jedynego w swoim rodzaju odbiornika w którym "zmieścimy" dwie konkurencyjne polskie platformy i jednocześnie bedziemy mieli dostęp do najwyższej jakości obrazu HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, właśnie posiadam ten odbiornik i jak się pojawi moduł CP to go od razu biorę i na jednym odbiorniku będe miał CP i C+. Jeszcze jak się sprawdzą pogłoski i Humax wypuści zewnętrzny dysk do HDCI2000 po USB to już naprawdę będzie OK. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cieszcie sie tak przedwczesnie. Ja mam od 1,5 roku Homecasta PVR, tez ma wejscie USB i w reklamie bylo wszystko ladnie i pieknie, ale Homecast przez chyba 3/4 roku nie byl w stanie dostowac oprogramowania i sterownikow tego USB tak, zeby dziala lw standardzie 2.0. Szedl tylko na 1.1., a i to z klopotami.

Przegranie jednego filmu z dekodara na twardy dysko przez USB trwalo podobno tyle samo co sam film! Niby teraz dopiero dziala jako tako. Ja bym to najbpierw sprawdzil w sklepie na zywo zanim bym kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji w Humaxach HDCI2000 jest USB2.0. Nie kupowałem tego tunerka z myślą o nagrywaniu, bo w momencie zakupu wcale o tym nie było mowy. Ale jak taka możliwość się pojawi to będzie bardzo dobrze. Najważniejsze jest to, że ten model ma bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku i bardzo dobrze wwspółpracuje równocześnie z modułami CP i C+, to mnie najbardziej interesuje. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku, wedlug specyfikacji Homecasta tez byl USB 2.0. I hardware´owo on rzeczywiscie istnieje, tylko ze np. przy przegrywaniu na twardy dysk w komputerze to zlacze nie bylo rozpoznawane. Brakowalo jakichs sterownikow ze strony producenta. I oni nie mogli sobie dac rady z softem przez dobrych kilka miesiecy, a na reklamacje mowili, ze oni przeciez nie klamali, bo zlacze jako zlacze jest USB 2.0 a nie 1.1., a ze nie dziala to inna sprawa.....

To tylko tak na marginesie.

 

Aha, no i wazne jest, zeby EPG oslugiwalo polskie znaki, bo jak za kazda polska literke z ogonkiem pojawi sie znak zapytania, funt angielski itd, to naprawde trzeba duzo fantazji, zeby sie domyslic, o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Humaxa HDCI2000 jest trochę inna sprawa ponieważ w zamierzeniu nie ma być to połączenie bezpośrednio z komputerem, lecz z zewnętrznym dyskiem po usb który ma być podobno przygotowany przez Seagate na zamówienie i we współpracy z Humaxem. Jeśli Humax zdecyduje się sprzedawać takie dyski pod swoją marką i oczywiście wpierw udostępni odpowiednie oprogramowanie do samego odbiornika to nie będzie się narażał na utratę wiarygodności i wwprowadzi sprawdzony i w 100% działający sprzęt. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji tematu - z modułem CP chodzi bez problemów większość tunerów, ale niestety, bardzo mało z nich przepuszcza upgrade oprogramowania do modułu. I tu leży problem. Ma sie pojawić lista referencyjna, a producenci /importerzy tych drugich miejmy nadzieje przygotuja odpowiednie zmiany w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja testowałem i niestety testy nie wypadły pomyślnie - choć w prasie fachowej i na stronie dystrybutora Humaxa jest napisane inaczej.

Po pierwsze są problemy z odbiorem kanałów z tp.12284H - nie wskakuje wogóle obraz, a po drugie na paczce TVNów co parenaście sekund rwie obraz i dźwięk. Testowane na sofcie 10004 i 10007. Napisałem już do dystrybutora Humaxa w tej sprawie, bo nie wiem czy jest to cech tylko mojego modelu, czy wszystkie tak mają. A może są różne wersje modułów CI CP i oni testowali na innym module niż te które dostają abonenci. Jak sprawa się wyjaśni to dam znać. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

O jakim modelu mówisz z dyskiem?

Bo też jak by coś ciekawego weszło na rynek to bym zamienił swojego HDCI2000 na podobny tylko z możliwością nagrywania na dysk.

Tak naprawdę to czekałem na Dreamboxa DM8000 ale jakoś go nie widać. Jeszcze się łudzę że może Humax wprowadzi ten obiecywany dysk po USB - ale cóż poczekamy, zobaczymy jak się sytuacja na rynku rozwinie. Ogółem tunery z HDTV powinny coraz bardziej tanieć i powinno się pojawiać coraz więcej modeli.

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

nowy soft

- trochę szybciej się przełącza

- EPG mi się zawiesza tzn czasami nie odświeża i muszę zmienić kanał i wrócić żeby ruszyło

- upgrade oprogramowania modułu CP mi nie startuje pokazuje się błąd #407 :( może to w końcu naprawicie !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...